Trailer: Kdo zabrání Pádu Bílého domu?

Americká produkce letos sází na jistotu, tudíž na akci, terorismus a pořádnou dávku patriotismu. Jinak si nelze vysvětlit skutečnost, že se v první polovině letošního roku sejdou v kinech hned dva akční snímky s nejen téměř zaměnitelným názvem, ale i s těžce podobným obsahem.olympus_has_fallen

Pád Bílého domu (Olympus Has Fallen) je příběhem bývalého člena speciálního útvaru na ochranu prezidenta, hlavním aktérem Útoku na Bílý dům (White House Down) je zase současný agent tajné služby. Oba zaměstnanci (či bývalí zaměstnanci) nejdůležitějšího muže Spojených států se ale ocitnou v prakticky totožné situaci. Na Bílý dům zaútočila teroristická organizace a oba tak mají jediný cíl: zachránit prezidenta a tak nějak bokem i celou zem včetně oné historické budovy v názvu.

Útok na Bílý dům Rollanda Emmericha se premiéry dočká až v létě, proto se pojďme podívat na jeho kolegu, který si v originále vysloužil o trochu rafinovanější název. Pád Olympu, tajným kódem tedy Bílého domu, vypadá z traileru na klasickou žánrovou záležitost, tedy na typický akčňák bez velkých myšlenkových přesahů. Mike Banning, bodyguard na odpočinku, se shodou okolností ocitne v Bílém domě ve chvíli, kdy je budova obsazena paramilitární organizací a zcela odříznuta od jakýchkoliv prostředků, jak zachránit ty, co zůstali uvnitř – včetně prezidenta. Trailer veskrze předvídatelného příběhu dokresluje postavu hlavního bývalého agenta, který se patrně nebude pokoušet jen o záchranu hlavy státu, ale i o narovnání pošramocených vztahů. Zahraje si ho momentálně žánrově rozpolcený Gerard Butler, v roli prezidenta se objeví Aaron Eckhart a trochu filmového plátna si snad uzme i Morgan Freeman. První reakce na snímek doprovází podobnost nejen s Emmerichovou novinkou, ale stylem i s další letošní novinkou – Smrtonosnou pastí 5. Jak moc se dohady liší od skutečnosti se dozvíme již 11. 4. 2013.

KOUKNI SE  Trailer: Cameronovo dlouho očekávané pokračování Avatar: The Way of Water

Zuzana Hofmanová

 

Předchozí článekSOUTĚŽ: Soutěž s Kukátkem o knihu Terapie láskou!
Následující článekNoví X-Men s dosud nejlepším příběhem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 − 11 =