Trailer: Doktor Spánek probouzí vzpomínky na Osvícení

Stephen King, mistr knižní hrůzy, nám předložil již spoustu svých příběhů. Značná část již byla zfilmovaná a mezi absolutní filmovou klasiku psychologické hrůzy a děsu patří bezesporu Osvícení od Stanleyho Kubricka. Kingovi dlouhá léta trvalo, než napsal pokračování. Knižní Osvícení vyšlo v roce 1977 (u nás až 1993). Pokračování s názvem Doktor Spánek vyšlo až v roce 2013 (u nás 2014). Verze pro stříbrná plátna jsou na tom podobně. Mistrovské Osvícení v režii Stanleyho Kubricka přišlo do kin v roce 1980. U nás se objevil až roku 2001 a tehdy šel rovnou na DVD. Pokračování klasiky nás čeká letos. Po dlouhých třiceti devíti letech.

Příběh

Stručně pro ty, kteří pokračování nečetli. Napříč Amerikou cestuje skupina lidí, kteří si říkají The True Knot a hledají potravu. Převážně vypadají neškodně, ale nenechte se zmýlit. To ví také Danny Torrance. Členové kultu The True Knot se živí energií, která vychází z dětí obdařených osvícením. Jediný způsob, jak energií z těchto vybraných dětí získat je opravdu dlouhé a kruté mučení a poté smrt. To jim dává sílu žít mnohem déle než normální lidé. Pronásledovaný obyvateli Overlook Hotelu, kde Danny strávil děsivý rok svého dětství. Události ho donutily jít ve stopách otce – zoufalství, alkohol, násilí. Těžké období překonal a usadil se ve městě New Hampshire. Našel si zde komunitu a začal pracovat v pečovatelském domě. Dannyho vyzařované osvícení poskytovalo obyvatelům uklidňující pocit a útěchu před smrtí. Danny se setká s Abrou Stone a jejím velkolepým darem. Abra vládne nejjasnější energií. Této síly si všimne kult a Danny se musí postavit nejen jeho členům ale také znovu oživeným démonům, aby zachránil Abrinu duši.

KOUKNI SE  Cillian Murphy jako Oppenheimer - život tvůrce jaderné bomby od Nolana

Tvůrci nesází na nabité herecké obsazení. Pouze dvě jména jsou daleko známější než ostatní. Ewan McGregor, který ztvárnil dospělého Dannyho Torrance a Rebecca Ferguson jako vůdkyně kultu. Scénář a režii obstaral Mike Flanagan (Oculus, Ouija: Zrození zla, Gerald´s Game, seriál z Netflixu – The Haunting of Hill House). Hudební doprovod k filmu složili bratři Newtonové (Oculus, OUTsideři, Ouija: Zrození zla, Skryté zlo, Gerald´s Game). Pro Warner Bros. je nejdůležitější, že jde o přímé pokračování kultovní klasiky a dávají to v prvním traileru jasně najevo. Tak se nezapomeňte 31. října 2019 probudit, jinak vám Doktor Spánek unikne.

Ondřej Blahut

www.comingsoon.net, www.imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two − two =