Trailer: Spielberg, Hanks a Streep v politickém dramatu Akta Pentagon: Skrytá válka

Legendární režisér Steven Spielberg právě dokončuje práci na svém akčním snímku Ready Player One (trailer zde). Mimojiné má v plánu příští rok natočit thriller Únos Edgardo Mortary s Oscarem Isaacem a Markem Rylancem v hlavních rolích. Taky se připravuje již pátý Indiana Jones, ale natáčení filmu se potýká s mnoha komplikacemi (viz článek zde) a není jisté, jestli se filmu vůbec dočkáme. Kromě toho se zajímá o projekty jako je životopisné drama It´s What I Do nebo drama Montezuma o španělském dobyvateli, který masakroval aztéky. Spielberg má velmi napilno a nezbývá nám nic jiného než důvěřovat, že tak zkušený režisér ví, co dělá.

Ostatně přesvědčit se o tom můžeme již v lednu příšího roku. Do kin totiž jde jeho nejnovější snímek s názvem Akta Pentagon: Skrytá válka (The Post), který se věnuje zveřejnění tajných dokumentů známých jako Pentagon Papers, které obsahovaly tajné informace o válce ve Vietnamu. Tyto dokumenty zveřejnil magazín The Washington´s Post v čele s editorem Benem Bradleem, kterého si zahraje Tom Hanks, a žurnalistkou Katharine Graham, kterou ztvární Meryl Streep. 

Pentagon po zveřejnění dokumentů začal bojovat proti redakci Washington Postu a bránil se tím, že na zveřejnění tak tajných dokumentů neměli novináři právo. Akta Pentagon: Skrytá válka bude hlavně politické drama plné tajností, lží, uniklých informací a bude se zabývat otázkou práv svobodného tisku.

Kromě Toma Hankse, Meryl Streep a Stevena Spielberga se k projektu již tradičně přidal hudební skladatel John Williams, který se může pochlubit soundtracky k filmům Star Wars, Indiana Jones, Jurský park, Harry Potter nebo Čelisti. Na svém kontě má 5 Oskarů a desítky nominací.

KOUKNI SE  První reakce na komediální gangsterku Suburbicon: Temné předměstí

Nedávno byla stanovena česká premiéra filmu Akta Pentagon: Skrytá válka na 25. 1. 2018. Bude toto novinářské drama žhavým adeptem na Oskary?

Pro tento trailer jsme pro vás připravili české titulky. Na tomto odkazu můžete omrknout náš YouTube kanál.

Pavel Melotík

Zdroje: http://variety.com/2017/film/columns/steven-spielberg-the-post-pentagon-papers-1202006970/

https://www.theguardian.com/film/2014/jan/07/spielberg-dalton-trumbo-montezuma-javier-bardem

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 − 2 =