O tom, že bude kolem The Last of Us 2 docela rozruch, o tom snad nikdo nepochyboval. Co však čekal málo kdo, jsou kontroverzní reakce fanoušků na tuto dlouho očekávanou novinku.

The Last of Us 2 dostala před nějakou dobou k dispozici odborná veřejnost. Recenzenti nešetřili chválou a druhý díl postapokalyptické hororové akce vystřelili na Metacritic do nejvyšších pater. Metascore hry je úžasných 95, což ji řadí mezi špičkové tituly. To samozřejmě ještě zvedlo už tak ohromné očekávání. Hra před nedávnem konečně vyšla i pro veřejnost a fanoušci nadšení překvapivě nesdílí.

Před pár dny sociální sítě zaplavily zprávy a fotky natěšených fanoušků. Svět čekal na The Last of Us 2. Není se čemu divit. Druhý díl hororové akce patřil k nejočekávanějším hrám tohoto roku. Do jisté míry pochopitelná očekávání však brzy vystřídalo naštvání. Hráči překvapivě nesdílí nadšení recenzentů. Uživatelské skóre se pohybuje okolo známky 3,4, což není žádná sláva. Hru již hodnotilo necelých 25 tisíc uživatelů. Nejčastější výtky padají na vrub příběhu. Hráčům vadí i samotné postavy. Často se ve hře například vyskytují tzv. “social justice warriors”. To je označení pro osoby, které jsou zbytečně sociálně angažované, tudíž otravné. Hráči nejsou spokojení ani z koncem hry. Často jej hodnotí jako naprosté zklamání.

Otázkou zůstává, co stoji za rozdílným hodnocením fanoušků a odborné kritiky. Část hráčů se domnívá, že za vysokými známkami stojí úplatky. Tyto obvinění mně přijdou přitažená za vlasy. Osobně si spíše myslím, že herní recenzenti často od her očekávají něco naprosto jiného než samotní hráči. Herní redaktoři se často tomuto argumentu brání, ale pokud sledujete herní scénu delší dobu, tak víte, tyto rozepře mezi hráči a recenzenty nejsou ojedinělé. Nejlepší však bude, když si na hru uděláte svůj vlastní názor tím, že si ji sami zahrajete.

KOUKNI SE  Xbox odhalil únorovou nabídku titulů zdarma

Martin Kudělka

Předchozí článekIRON MAN – limitovaná kolekce DeAgostini. Sestavte si oblek superhrdiny!
Následující článekTrailer: Netflix připravuje romantickou hudební komedii o Eurovision

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 + four =