The Gray Man: Natáčení v Praze. Nejdražší film Netflixu hlásí dotočeno!

O víkednu skončilo natáčení akčního thrilleru The Gray Man, který v průběhu července částečně vznikal i v Praze. Na snímku pracovalo 450 lidí ve štábu a kolem pěti tisíc komparzistů. Film z produkce Netflixu by se měl na obrazovkách objevit příští rok.

Snad žádné jiné filmové natáčení v Praze nebudilo takovou pozornost jako akční thriller The Gray Man, který v průběhu července obsadil například náměstí Jana Palacha, ulici Dukelských hrdinů na Letné, Dvořákovo a Alšovo nábřeží nebo náměstí Republiky. Filmová adaptace špionážního románu Šedý muž od Marka Greanyho režírovali bratři Joe a Anthony Russo (Avengers: Endgame, Captain America: Občanská válka). V hlavních rolích se představí Ryan Gosling, Chris Evans nebo Ana de Armas.

V ulicích vznikala zejména rozsáhlá automobilová honička s výbuchy a střelbou, jejímž středobodem byla tramvaj, již pronásledoval džíp s kulometem na střeše. Na náměstí Republiky také projížděla tramvaj mezi hořícími sutinami a výbuchy. Filmování budilo zájem médií i místních, sociální sítě zaplavovaly záběry z natáčení. Třeba letící hořící policejní auto, které po katapultování na křižovatku u Veletržního paláce zastavilo až o zátarasy. Štáb se ale také dočkal stížností, které byly spojené především s omezením provozu v centru Prahy.

Praha se proměnila v centrum akce, výbuchů a zkázy

„Středobodem pražského natáčení byly akční scény zejména s tramvají, takto rozsáhlé natáčení s tramvajemi nemá v historii obdoby. Jedna z tramvají, která byla Dopravního podniku, se mu vrací, další tramvaje byly námi vyrobené repliky určené pro destrukce.“ uvedl lokační manažer Robert Mehrle. Na filmu se podílela produkční společnost Stillking films, která je zodpovědná za seriály Carniwal Row, The Falcon and the Winter Soldier a mnohé další zahraniční filmové projekty. Praha ztvárnila samu sebe, ale také jí tvůrci využili k imitaci Bangkoku nebo Vídně.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Snímek s rozpočtem 200 milionů dolarů by se na Netflixu mohl objevit příští rok. Streamovací společnost nedávno uvedla akční horor Krvavě rudé nebe, který se také natáčel v Česku během minulého roku. V první ukázce se také představila Netflixovská akční krimi Armáda zlodějů, která kromě Prahy vznikala v Mariánských Lázních, Vraném nad Vltavou nebo v lomu Amerika.

Nejdražšími projekty natáčenými v Česku jsou seriály společnosti Amazon The Wheel of Time a Carnival Row, které zde již oba utratily kolem pěti miliard korun s dalšími plánovanými útratami do dalších let. Natáčení druhé řady fantasy The Wheel of Time s Rosamund Pikeovou v hlavní roli začalo na konci července a potrvá do února roku 2022, Carnival Row s Orlandem Bloomem natáčí svoji druhou řadu. 

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five + five =