Spielberg natočí novinářské drama s Tomem Hanksem a Meryl Streep

Legendární režisér Steven Spielberg právě dokončuje práci na svém akčním snímku Ready Player One (trailer zde) a už si hledá další projekt. Nejdříve se v březnu objevily zprávy o dramatu s názvem The Papers. Teprve po několika měsících Spielberg oznámil, že se bude jednat o novinářské drama zasazené do roku 1971 jménem The Post, které se věnuje zveřejnění tajných dokumentů známých jako Pentagon Papers, které obsahovaly tajné informace o válce ve Vietnamu. Tyto dokumenty zveřejnil magazín The Washington´s Post v čele s editorem Benem Bradleem, kterého si zahraje Tom Hanks, a žurnalistkou Katharine Graham, kterou ztvární Meryl Streep.

Pentagon po zveřejnění dokumentů začal bojovat proti redakci Washington Postu a bránil se tím, že na zveřejnění tak tajných dokumentů neměli novináři právo. The Post bude hlavně politické drama plné tajností, lží, uniklých informací a bude se zabývat otázkou práv svobodného tisku. Nového dramatu The Post bychom se podle všeho měli dočkat ještě letos, přesněji 22. prosince.

Vypadá to, že Steven Spielberg bude mít další dva roky napilno. Kromě toho, že natočí The Post a Ready Player One, má v plánu příští rok natočit thriller Únos Edgardo Mortary s Oscarem Isaacem a Markem Rylancem v hlavních rolích. Taky se připravuje již pátý Indiana Jones, ale natáčení filmu se potýká s mnoha komplikacemi (viz článek zde) a není jisté, jestli se filmu vůbec dočkáme. Kromě toho se zajímá o projekty jako je životopisné drama It´s What I Do nebo drama Montezuma o španělském dobyvateli, který masakroval aztéky.

KOUKNI SE  Trailer na film Borat 2

Ale pokud Spielberg něco zvládá, pak natáčení filmů pod časovým tlakem. Například v roce 1993 stihl natočit Schindlerův seznam i Jurský park, v roce 2002 Chyť mě, když to dokážeš a Minority Report, a pak v roce 2005 stihl Mnichov i Válku světů. Nezbývá nám tedy než důvěřovat, že Spielberg ví, co dělá.

Pavel Melotík

Zdroje: http://variety.com/2017/film/columns/steven-spielberg-the-post-pentagon-papers-1202006970/

https://www.theguardian.com/film/2014/jan/07/spielberg-dalton-trumbo-montezuma-javier-bardem

http://www.denofgeek.com/uk/movies/steven-spielberg/47745/steven-spielbergs-the-post-to-film-release-this-year

 

Předchozí článekRecenze: Zlatý kruh – Kingsman jako náhrada za Jamese Bonda
Následující článekNejděsivější filmy s klauny v historii

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × two =