Recenze: Za zavřenými dveřmi nebudete dýchat napětím

Byl to skvělý večírek… pojďme vyprovodit posledního hosta a zavřít za ním dveře…

Jakmile položíte sami sobě otázku: „Co se děje za zavřenými dveřmi?“ hned vás napadne, že pokud se jedná o psychothriller, moc romantiky to nebude. Nebo alespoň ne pro oba v románovém páru, o kterém příběh vypráví.

V počátku příběh krásně vtáhne a chvílemi si připadáte jako v Lewinově Stepfordu, což vás příjemně naladí a pak si řeknete, že všechno to nebude tak robotické jako v dokonalém městečku, ale velice (ne)lidské.

Pojďme pootevřít ty dveře a pohlédnout do honosného a dokonalého domu, který je hnízdem lásky novomanželů… anebo to je jinak?Za zavřenými dveřmi

Příběh se vypráví hlavní hrdinka Grace v přítomnosti a minulosti, kdy minulost neodvratně dohání přítomnost a poodhaluje nové aspekty manželského páru.

Grace Angelová je perfektní žena a to ve všech ohledech. Skvěle vaří, skvěle maluje, skvěle šije a dělá spoustu skvělých věcí, které dotahuje k naprosté dokonalosti. Vedle ní je ještě dokonalejší Jack Angel, který nejenže je obhájcem týraných žen, on dokonce podporuje myšlenku své ženy, že se její postižená sestra Millie, která je nyní umístěná v zařízení pro postižené, nastěhuje k nim, jakmile jí bude osmnáct a bude muset ze zařízení odejít.

Pro přátelé Angelových je jejich láska tak omračující a tak neuvěřitelná, že ani netuší, že v neuvěřitelnosti mají pravdu. Krom Ester, která naslouchá své ženské intuici.

KOUKNI SE  Recenze: Příběh z tajuplné Vesnice

Pokud knihu popadnete a otevřete dveře, odmítnete je zavřít. Napjatě očekáváte, kam se bude příběh ubírat, náhle přemýšlíte o nejbližším manželském páru, zda opravdu je u nich také všechno tak skvělé anebo bude lepší mít otevřené oči? Stránku za stránkou zdoláváte v očekávání, co se stane, téměř nedýcháte, když se to stane a vydechnete až na stránce poslední, kde stále očekáváte něco hrůzyplného.

Motto

Je pravda, že mě osobně konec přišel velice vlažný. Nějak mi nezapadá do nervydrásajícího příběhu, který jsem společně s Grace prožívala. V tom u mě kniha ztrácí trochu body. Jinak mi nepřijde, že by kniha měla hluchá místa. Je neuvěřitelně čtivá a po dlouhé době se na poli literatury objevilo něco tak čtivého co se psychothrilleru týče.

B. A. Paris vybudovala velice napjatou atmosféru a to již od první stránky příběhu do poslední. Dokázala hlavní hrdinku vsadit do velice uvěřitelné role, kdy nemá úniku a musí jednat obezřetně, protože právě na Grace leží celá tíha světa a bezmoc. A je až neuvěřitelné, že se jedná o autorčinu prvotinu. A pokud to takhle půjde dál a autorka se bude chystat na další knihy, myslím si, že si nervy neokoušu jen nehty, ale rovnou i prsty.

Pokud ještě přemýšlíte, zda po knize sáhnout, prostě to udělejte. Knihu nepřečtete jedním dechem, ale rovnou vdechnete.

Za zavřenými dveřmi, B. A. Paris, Motto, 2017

KOUKNI SE  Ofélie podruhé: Rozpomenout se na dospívání...

Knihu můžete zakoupit ZDE

Ivana Gašparíková

ZÁVĚR
Hodnocení
8
Předchozí článekRecenze: Kovy: Ovšem….a vlastně o ničem
Následující článekCo říkají kritici na Star Wars: Poslední z Jediů?
recenze-za-zavrenymi-dvermiJakmile položíte sami sobě otázku: „Co se děje za zavřenými dveřmi?“ hned vás napadne, že pokud se jedná o psychothriller, moc romantiky to nebude.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two + 9 =