Recenze: Tellington TTouch pro psy

Dotyky pro zdraví a hlubší vztah s vaším psem

Správný dotek na tom pravém místě může mít téměř až zázračnou moc. Má schopnost léčit, zklidňovat a dokonce i měnit některé životy. V knize Tellington TTouch pro psy, kterou vydalo nakladatelství Plot roku 2018, se dozvíte, jak pomocí jednoduché kombinace výcvikové metody, několika přesných TTouch doteků a tréninků na hřišti se speciálním vybavením, jako je například Balanční vodítko či Bandáže, můžete získat mnohem lepší vztah se svým psem i dosáhnout velkých, pozitivních změn ne jen v problematickém chování.

Autorka publikace Linda Tellington-Jonesová vás seznámí se základy této praxe. Naučí vás, jak můžete pomocí TTouch doteků pomáhat psům být více sebevědomějšími, klidnějšími, soustředěnějšími, tiššími i jak s její odstranit napětí v těle, které může vést až k problematickému chování. Dále vám spisovatelka poví, jaký vliv má Tellington TTouch na mozek, srdce, dýchání, limbický systém i celkové tělo. Vše navíc dokládá výpovědí veterinární lékařky, což jejím tvrzením dodává větší váhu. V neposlední řadě vás pomocí mnoha jednoduchých návodů naučí, jak léčivé doteky správně provádět.

Titul je psán velice čtivě a poutavě. Je zde obsaženo mnoho příběhů z praxe, které jsou vítaným zpestřením celého díla. Všechny postupy jsou zde pěkně a s velkou dávkou trpělivosti vysvětleny do nejmenších detailů.

Autorka velice přehledně rozdělila publikaci do pěti hlavních částí, ve kterých nás nejdříve seznámí se základními vědomostmi, poté nás naučí, jak správně provádět léčivé TTouch doteky, vysvětlí nám metodu výcviku Tellington a ukáže nám, jak s pomocí hřiště rozvíjet inteligenci našeho čtyřnohého přítele.

KOUKNI SE  RECENZE: Miluj svůj život 2020: Dvojkový rok ve znamení posunů!

Dílo je doplněno mnoha radami, návody a tipy, které vám vždy přesně poradí, co můžete v daný okamžik udělat ještě lépe. Jednotlivá doporučení jsou v titulu zvýrazněny pomocí malých zelených rámečků, díky kterým je určitě nepřehlédnete.

Velmi se mi v díle líbil celkový pohled autorky na zdraví psa. Velice mě zaujalo, že se během aplikování správných doteků soustředí na pozitivní vliv tělesný, duševní i emocionální.

Osobně jsem také ocenila prospěšnost metody pro všechny věkové kategorie zvířat, stejně jako využití pro jakékoli plemeno psa.

Velkým plusem je určitě vhodné spojení s veterinární péčí, které může předejít mnoha zdravotním problémům a některé dokonce i překonat.

Z vlastní zkušenosti mě velice překvapilo, jak se díky této metodě prohloubil vztah s mým psem. Díky ní si teď mnohem více důvěřujeme, lépe vzájemně spolupracujeme a máme pro sebe navzájem mnohem více porozumění.

Za povšimnutí určitě stojí naprosto senzační fotografie, které nám názorně ukazují jednotlivé způsoby metody Tellington TTouch a perfektně dotvářejí celkovou atmosféru publikace.

Knihu bych doporučila všem milovníkům psů, kteří jim chtějí více porozumět. Myslím si, že by tato kniha rozhodně neměla chybět v žádné knihovně správného pejskaře.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 − one =