Recenze: Smrt před branami

Smrt před branami - Sabaa Tahirová

Válka v Impériu i za jeho hranicemi se blíží. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a nemilosrdná velitelka vojenské akademie využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena se snaží najít způsob, jak zastavit blížící se temnotu.

V sázce se totiž ocitá nejen život její sestry, ale i všech obyvatel Impéria. Laia z lidu Učenců ví, že osud světa nezávisí na pletichách válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. Elias Veturius se na území mezi životem a smrtí vzdal svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbil pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby si zajistila Eliasovu oddanost — dokonce i za cenu ztráty jeho lidství.

 Dlouhé čekání se vyplatilo a my to konečně máme 3. díl této fenomenální série.

I v této knize se dočkáme pohledu Laiy ze Serry, Eliase Veturia, Krkavce a Temnonoše.

Největší pozornost ale autorka věnovala děvčatům – Laiu a Helenu – neboli Krkavce. Helenu už od prvního dílu nemám ráda, ale jde vidět že jí na Eliasovi opravdu záleží, což nebylo jinak ani v tomto díle.

Laia je stejně skvělá, odhodlaná pro svého bratra, ale i pro Eliase obětovat vše. Není to ta plachá dívka, která v prvním díle utekla, ne. Laia se od prvního dílu změnila a na svůj věk je velmi vyspělá.

Ty jsi to jediné, co stojí v cestě temnotě.

Elias moc prostoru nedostal, ale přesto je to knižní lamač dívčích srdcí. Stále je tak romantický a odhodlaný všechny zachránit. Knihu přečtete za den, protože se budete těšit na pasáže mezi ním a Laiou, které stojí za to!

KOUKNI SE  Jan van Helsing: Příručka pro bohy

Pak nám tu přibyla další postava: Avitas Harper, oddaný Krkavci za každou cenu. On i Helena nasazují život za své milované. Osobní přání jdou stranou, pokud je v nebezpečí příbuzný.

Opět se v příběhu setkáváme s Keris Veturie, s dokonalým ztvárněním zlé postavy. Samozřejmostí jsou duchové  s nadpřirozenými schopnostmi. Autorka se snaží vývojem hlavních postav poukázat na složitost mezilidských vztahů, kdy i ze zdánlivých nepřátel se mohou stát spojenci a z přátel cizí lidé.

Zjistíme zde i víc o Laině minulosti, konkrétně o její matce  a konečně nám budou dávat věci z prvního dílu, konkrétně když byla Laia v Impériu,  smysl!

Kniha byla skvělá, správná fantasy kniha. Nechybí tu bitvy, intriky, ale ani romantická dějová linka.

Teď stačí akorát počkat na další – závěrečný díl –, kde budeme mít možnost rozloučit se s našimi postavami a jen doufat, že jim autorka udělí šťastný život.

Smrt před branami je důstojným pokračováním předchozích knih.

Simona Irlbeková

Knihu lze zakoupit zde

 

 

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
8 %
Předchozí článekAnnabelle se v prvním traileru vrací domů
Další článekRecenze: Komturova smrt Murakamimu nové fanoušky nepřinese
recenze-smrt-pred-branamiHelena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Snaží se najít způsob, jak zastavit blížící se temnotu. V sázce se totiž ocitá nejen život její sestry, ale i všech obyvatel Impéria.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eighteen + ten =