Recenze: Šance pro ženu 40+

Recenze: Šance pro ženu 40+

Období klimakteria je pro každou ženu velmi individuální a náročné. Pokud si odmyslíme, že čtvrtý a pátý křížek na krku nám může přinést mnohé patálie do života, zůstává i tak slušný koktejl hormonů, který si zkrátka vybere svou daň. Mění se naše tělo, i náš život. Od základů. Každá jsme originál, a když se přihlásí klimakterium, platí do dvojnásob.

Autorka knihy Ivana Stenzlová propojuje znalosti západní medicíny s tou tradiční čínskou a především svými zkušenostmi.

Knihu můžeme rozdělit na část teoretickou a praktickou. V té první se dozvíme o podstatě klimakteria jako takové. Jakými změnami, naše tělo prochází na medicínské bázi a jakými prostředky můžeme s těmito změnami bojovat. Nutno podotknout, že tradiční čínská medicína zde dostává znatelně větší prostor. Většina rad je uchopitelná a použitelná i  pro případy, že jste medicínsky konzervativní a východní učení vás netáhne. Zkrátka si odmyslíte to poetické názvosloví a asijský nádech moudrých rad. Zbude vám vesměs moderní racionální základ přirozené nápravy stavu věcí i vašeho těla.

Zcela jistě jste mnohé z pouček, které najdete na stránkách této knihy, již slyšely. Koneckonců autorka nenabízí žádné zázračné metody. Právě v tom je síla knihy. Ať chceme, nebo nechceme, podstata klimakteria byla již dávno odhalena. Je jen na nás, jak se k tomu postavíme.

Společným jmenovatelem všech návodů a rad je návrat k přirozenu. Autorka jasně odmítá substituční léčbu farmakoterapií. Odpověď na všechny otázky by měla žena hledat sama v sobě. V pohybu, změně stravovacích i životních návyků. Samozřejmě do nich promítá znalosti tradiční čínské medicíny, jejich postupů a principů.

V druhé části knihy se podrobně podíváme na recepty na některé základní potraviny a jídla. Jak postupovat při jejich přípravě. Je to vlastně taková kuchařka, jak od základu změnit vše, jak jsme byly zvyklé doposud žít a jíst. Mnohé potraviny i postupy mohou být pro některé čtenářky nové a značně cizokrajné. Žádné z nich ale není tak složité, aby svou pracností odradilo minimálně od snahy vyzkoušet jej.

KOUKNI SE  Recenze: Úsměvy, zkušenosti, výstřednosti Karla Nešpora

Kniha je velmi pěkně a přehledně zpracovaná. Obrazová příloha je barevně vymazlená a lákavá po všech směrech. Textová část je rozdělena na menší útvary. Nechybí poznámky, závěrečná shrnutí, přehledné postupy, barevně zvýrazněné nebo tučné texty…to vše přispívá k přehlednosti a srozumitelnosti psaného.

Recenze: Šance pro ženu 40+

Nikdo po vás nechce, abyste si vše zapamatovali najednou. Kniha je přímo určena k tomu, mít ji stále po ruce. Abyste v ní listovali, vraceli se k ní a stala se vaším průvodcem.

I přes bolestné a očekávané zjištění,  že se máte prostě víc hýbat a méně jíst, nebudete výsledkem zklamány. Ivana Stenzlová vám tuhle nutnou torturu vysvětlí tak, že se na svůj nový život 40+ budete těšit.

Tuto i další inspirativní knihy koupíte na e-shopu nakladatelství zde: https://www.smartpress.cz/sance-pro-zenu.
Všechna knihkupectví jsou momentálně zavřená, proto vám nakladatelství nabízí právě teď dopravu ZDARMA (až do odvolání).
Získáte ji tak, že do objednávkového formuláře vložíte kód „bezdopravy“, doprava se Vám odečte v posledním kroku objednávky.

Kristina Doubravová

Předchozí článekRecenze: Povídky ze Svrabové čtvrti
Následující článekRecenze: Tajný spolek hladových žen

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × 2 =