Recenze: Od sebe! Průvodce agresí psa vůči psovi

Správné množství agresivity patří do života snad každého z nás. Je to náš přirozený instinkt, který nám pomáhá v životě přežít. Ve volné přírodě tráví zvířata většinu svých dní právě agresí. Bojují o své území, potravu, možnost se rozmnožit i o holý život. Díky domestikaci se tyto podmínky u našich psů změnily, ale jejich geny zůstaly stejné. Kniha Od sebe! Průvodce agresí psa vůči psovi nám pomůže rozlišit přirozené chování našich čtyřnohých miláčků od nežádoucího a ukáže nám, jak předejít zbytečným problémům. Publikaci vydalo Nakladatelství Plot.

Autorka knihy Jean Donaldsonová rozdělila své dílo do třech hlavních částí. V první pasáži popisuje základy sociálního chování a vysvětluje, jak mohou ovlivnit genetické vlivy či působení okolního prostředí povahové rysy osobnosti psa. Druhý úsek knihy se zaměřuje především na projevy běžné agrese psa vůči psovi, na rozlišování jednotlivých typů útočného chování a jeho ovlivnění na základě asociace. Třetí díl textu představuje základní informace o technikách, které lze využít pro každý typ agrese a poukazuje na běžný preventivní program, který je vhodný pro štěňata i pro dospělé psy. Setkat se zde můžeme s celou škálou problémového chování psů, jako například s citlivostí na blízkost jiných psů, napadáním, nedostatkem herních dovedností a tak dále. Celý titul je psán poměrně čtivým a uvolněným stylem.

Velmi jsem ocenila jednoduché vysvětlení nejrůznějších situací, které jsou v knize popsány, ať už se jednalo o popis možného psího útoku či o různé návody, jako například jak ukončit psí boj. Díky jejich perfektnímu popisu jsem si dokonale dokázala celý případ živě představit a následně ho i lépe pochopit.

KOUKNI SE  Recenze: Domov pro tělo i duši - cesta za snem

Velkým plusem pro mě určitě byly i kapitoly zaměřené na snižování citlivosti, úzkosti a strachu psa. Ty obsahují mnoho zajímavých a praktických informací, které určitě využije mnoho majitelů, jejichž zvíře má omezené zkušenosti s jinými psy.

Ráda bych vyzdvihla mnoho skvělých cvičení, které vám pomohou lépe pracovat s vaším zvířetem. Díky nim se naučíte spoustu důležitých věcí, které se stanou přínosem pro vás i vašeho čtyřnohého miláčka.

Velmi mile mě překvapila také pasáž publikace, která se dotkla tréninku chůze na vodítku. Spisovatelka zde velmi pěkně popisuje ne jen samotnou „proceduru“, ale především její výhody bezpečného seznámení psa s ostatními zvířaty.

Osobně se mi moc líbil závěr celého titulu, který je věnovaný prevenci. Sama souhlasím s autorkou a také si myslím, že předcházení problémovému chování je nesmírně důležité a mělo by být zařazeno do běžné výchovy každého psa.

Celé dílo provázejí výstižné fotografie, o které se postaral archiv Nakladatelství Plot. Dle mého názoru jsou vítaným zpestřením a vynikajícím doplňkem publikace.

Knihu bych doporučila všem majitelům psů, kteří potřebují odnaučit svého psa problémovému chování nebo mu chtějí zcela předejít.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

9 − 4 =