Recenze: Lars láme kosti v nejpodivnějším případu kariéry

Několik špatných rozhodnutí a situací, které se prostě nemohly podělat, ale podělaly se. Lars je znovu na šikmé ploše. Tentokrát mu k pádu do průšvihu statečně pomáhá jeho nový úkol: rozmazlená a zpovykaná pop hvězdička Laura B.Itch.

Lars láme kosti a je pořád stejný. Miluje tvrdou muziku, bicí, svůj bar a život tak, jak přichází. Přijmout zakázku na ostrahu Laury se jeví zpočátku jen jako služba pro dávného přítele a kšeft, co se prostě neodmítá v jednom.

Proti tomu je Laura, malý fracek s velkým tajemstvím, kterým nás v každé kapitole trochu překvapí. Nebudu nic prozrazovat, ale modří už mají jasno, jak tohle celé dopadne.

Trochu to celé zavání obehraným příběhem jako z filmu Osobní strážce. V roli Kevina Costnera Lars, sjetá pop star: Laura. Mohla to být love story, nesměl by tam být Lars. A taky jedna poměrně čerstvá mrtvola, vyděrač, úchyl a parta mafiánů.

Kdo pamatuje první díl, Lars vtrhnul na scénu českého detektivního žánru se svým ostříleným profilem ála Phil Marllow a drtil zažité představy o českém krimi rybníčku.

V novém díle má Lars lámat kosti. Zdá se mi, ale že z větší části vaří z úspěchu předchozího dílu a z té menší části se snaží naprosto odlišným prostředím a zápletkou obalamutit čtenáře a ty bystřejší ukonejšit představou hubaté divoké sexy Laury.

To je Lars: sexy kočky, Jack Daniels, bývalý policajt, Metalica, bar pro zoufalé existence a především spousta opravdu dobrých, originálních a vtipných hlášek, které mají šanci vstoupit do širšího povědomí a doopravdy se ujmout.

mystery press

Nechybí ani populární otevřený konec, ze kterého se příště dá navařit cokoliv.

KOUKNI SE  Recenze: Plíživé Stíny Halloweenu pobaví i postraší

Lars rozhodně nedrtí kosti. Drží svou laťku, kterou si jeho fanoušci oblíbili a lehce klimbá na vavřínech. Ne ale tolik, aby se skalní fanynky odklonily k jiné hvězdě. Ono totiž není ke které.

Lars je výjimečný v žánru české krimi. Nespoutaný díky tomu, že se jeho příběh odehrává v blíže neurčeném městě a nespecifikované době. Vlastně si jen my můžeme představovat současnou Prahu a její šedé zóny. S ničím se moc nepáře a nesnaží se o promyšlenou kriminální zápletku. Vlastně jde jen o to, jak z toho všeho s kytičkou a humorem sobě vlastním pěkně vybruslit.

Kovbojové typu Bruce Willise se zkrátka nikdy neomrzí a pokud se vylíhnou v mělkém českém rybníčku, je na úspěch zaděláno.

Kristina Doubravová

ZÁVĚR
Hodnocení
7
Předchozí článekTrailer na hororový remake Černých Vánoc
Následující článekZažijte technopárty přímo v Kingdom Come: Deliverence
recenze-lars-lame-kosti-v-nejpodivnejsim-pripadu-karieryLARSŮV NEJPODIVNĚJŠÍ PŘÍPAD: JAKO BODYGUARD POPOVÉ HVĚZDY…

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five − 4 =