Recenze: Kate se i přes japonskou atmosféru propadla do filmového suterénu

Nikdo asi nečekal, že půjde o originální dílo. Ženských hlavních hrdinek akčních snímů roste jako hub po dešti, připomeňme si Rudou volavku nebo Atomic Blond. Ryze akční série jako John Wick ukázaly, jak se dá dnes pojmout béčkový akční žánr. Z Kate velmi pravděpodobně žádná série nebude.

Mary Elizabeth Winstead už předvedla, že umí hrát. Například v seriálu Fargo si dokonce zahrála cynickou kriminálnici a potížistku, a to skvělým způsobem. Mimochodem zde navázala i intimní vztah s hercem McGregorem. Od té doby se už objevila i ve velkých blockbusterech jako Birds of Pray nebo Blíženec, za zmínku ještě určitě stojí její hlavní role v postapo filmu Ulice Cloverfield 10.

V roli Kate ale nemá příliš co hrát. Její postava profesionálního zabijáka, který se rozhodne odejít na odpočinek, je plochá a nechytne vás za srdce. Přesto, že záhy zjistíte, že byla otrávena a zbývá jí den života.

Na začátku filmu vás určitě nadchne atmosféra japonského Tokia, neóny, mrakodrapy, a svižné tempo filmu. Zdá se, že bude jedna akční scéna střídat druhou a divák se nebude nudit. Akční scény využívají specifické prostředí japonských restaurací, kuchyní, saun nebo nočních uliček a záchodů.

Hned první honička v autech odhalí spíš přehnané digitální efekty, choreografie bojů není určitě na úrovni Johna Wicka, už proto, že Kate je trochu těžkopádná a její reakce nejsou v podstatě obhajitelné a v realitě by nepřežila. To není chyba herečky hlavní role, ale toho, že souboje nejsou do detailu zcela promyšlené, takže chvílemi budete kroutit hlavou. I když se sem tam objeví vtip a ironir, což je dnes také obvyklá strategie, jak odlehčit akční řežbu.

KOUKNI SE  Recenze: Ostrov je žánrový mišmaš pro nenáročné

Ale ještě více kulhá samotný příběh. Už v první půlce vám bude víceméně jasné, kam se bude ubírat hlavní twist filmu, zápletka je opravdu hloupá a nijak překvapivá, protože režisér, který natočil svůj druhý film v kariéře, ani nedokáže rafinovaně skrýt vodítka, která vedou k pachateli.

Ale protože motivace postav jsou zcela odbyté, nebude vám příliš záležet na tom, jak dopadne Kate, ani Ani, dcera jednoho ze zavražděných mafiánských bossů, která od půlky Kate doprovází. Je to taková variace na Leona v ženském vydání, ale jejich vztah je také tak prkenný, jako veškeré vztahy ve filmu, že s vámi nic neudělá. Tak jak nedělají nic kulky v těle Kate. Je mi líto, že i Woody Harrelson, který je i na malém prostoru schopný do filmu dostat špetku emocí, čím dál častěji hraje ve filmech jako je tento.

Akční scény se snaží někdy překvapit brutálními okamžiky, jako uřízlými prsty nebo nůžkami ve tváří, krev cáká, ale není to uveřitelné a dostatečně tough. Není to ani alespoň tak chytré a rafinované jako Rudá volavka. Je to jen další produkt Netflixu, který nabízí popcornovou zábavu, která se ale postupem času propadává do suterénu a na konci budete otráveni generickými akčními scénami a zbytečným koncem.

Kubin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen + one =