Recenze: Po přečtení spalte baví ujetým situačním humorem

poprecteniČernočerná komedie z dílny bratří Coenů paroduje špionážní filmy, a to s notnou dávkou úchylné brutality a karikujícího humoru.

V předchozím dramatu Tahle země není pro starý jsme jako diváci museli podstoupit mrazivou sprchu bez kapky bezstarostného vydechnutí.
V tomto případě zvolili tvůrci pro změnu odlehčení, ale specifické, zdá se, že Coenovi čím dál více posouvají hranice snesitelného humoru. Nikdo z představitelů jejich nového filmu není tak úplně normální. John Malkovich hraje zhrzeného bývalého agenta, jenž je vykopnut za problémy s alkoholem. George Clooney je zase paranoidní ustrašený sukničkář, jenž své manželce ve sklepě koonstruuje křeslo s růžovým robertkem. Brad Pitt hraje přiblblého trenéra ve fitcentru, Frances McDormandová jeho kolegyni, která shání peníze na plastickou operaci, jenž by z ní udělala mladici.
Bizardní postavičky propojuje bláznivý příběh plný osudových náhod a pekelný nadhled pravých agentů-úředníků nad jejich nicotnými dvojrozměrnými osudy.

Bavit se ujetým situačním humorem a uvolněnými hereckými výkony jmenovaných herců určitě budete, jak ale název filmu mimoděk prozrazuje, po zhlédntí z vás spadne jako trošičku přepjatý, potrhlý a nekompaktní kameňák. Stále jde ale o zábavu na úrovni hodnou vaší pozornosti, milí diváci.

Burn After Reading
Po přečtení spalte
USA 2008, v Česku v kinech od 15.1.2009
96 minut
Režie: Joel Coen, Ethan Coen
Scénář: Joel Coen, Ethan Coen
Hrají: George Clooney, John Malkovich, Tilda Swinton, Frances McDormand, Brad Pitt, Richard Jenkin
Kamera: Emmanuel Lubezki
Hudba: Carter Burwell

KOUKNI SE  Recenze: Výpověď sériového vraha "klauna" Johna Waynea Gacyho

Kubin

ZÁVĚR
Hodnocení
7
Předchozí článekRecenze: Výměna
Následující článekRecenze: Milk
po-precteni-spalteBavit se ujetým situačním humorem a uvolněnými hereckými výkony jmenovaných herců určitě budete, jak ale název filmu mimoděk prozrazuje, po zhlédntí z vás spadne jako trošičku přepjatý, potrhlý a nekompaktní kameňák.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − 13 =