Pixely: video herní postavičky ožívají, aby dobyli Zemi

Jak k tomu vlastně došlo? Lidstvo si odjakživa přeje kontaktovat nějakou mimozemskou civilizaci. Právě proto vyšlou do vesmíru disk, na kterém je vše, co lidstvo definuje. Mimo jiné i nejrůznější ukázky video her, v naději, že jednoho dne dostanou odpověď. Ale co čert nechtěl. Poselství si mimozemšťané špatně vyloží. Zde se k žánru sci-fi přidává komedie. Toto poselství je chápáno jako vyhlášení války a na planetu Zemi jsou vysláni právě ti, kteří se ve zmíněných video hrách objevují. Lidstvo se musí postavit slavným pixelovým postavičkám, které samo vytvořilo. Na velkém plátně se tak potkáme s PAC-MANem, Donkey Kongem, Space Invaders, Centipedem, Galagem, Froggerem a Q*bertem.

Na režisérskou židli usedl Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a Kámen mudrců a pixels-logo-700x300Tajemná komnata, Táta v sukni), který se tak vrátil po pětileté pauze. Jeho poslední režisérský počin z roku 2010 Percy Jackson: Zloděj blesků moc úspěchů nepobral. V hlavních rolí uvidíme Adama Sandlera jako video herního šampiona z osmdesátých let, který se živí instalacemi domácích kin. Nyní je povolán prezidentem USA Willem Cooperem (Kevin James) aby sestavil tým ze svých bývalých kamarádů (Peter Dinklage, Josh Gad) a pokusil se zachránit Zemi. K týmu se přidá i žena, zbraňová specialistka, kterou si zahrála Michelle Monaghan (Zdrojový kód, Constantine, Bournův mýtus, Oko dravce).

Herecké obsazení i režie zaručují kvalitní komediální podívanou s dostatečně kvalitními speciálními efekty. Navíc i s nějakými neotřelými vtipy. Nápaditost filmu je vcelku originální. Snímků science fiction žánru, ve kterých je planeta Země napadena bytostmi z vesmíru existuje velké množství. Originalita v podobě mimozemšťanů závisí na fantazii jejich tvůrců. Občas je horší a jinde zase lepší. Pro tento film naštěstí platí druhá možnost.

KOUKNI SE  Získejte novou kolekci komiksů o Batmanovi

Natáčelo se v Torontu v Kanadě. Finální výsledek vyšperkují ve studiích Columbia Pictures a Sandlerově Happy Madison. Premiéra v českých kinech je stanovena na 13. srpna 2015.

 

Ondřej Blahut

 

www.collider.com, www.whatculture.com, www.imdb.com

Předchozí článekNa Letné opět propukne Český pivní festival
Následující článekRECENZE: Nalaďte se na své biologické hodiny

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 + three =