Pět důvodů, proč dobří herci hrají ve špatných filmech (a ne vždy pro peníze)

Občas jedni z těch nejlepších a nejopěvovanějších herců natočí film, který není zas tak dobrý. A potom další. A další. A nakonec je z toho celá franšíza. Proč tito milovaní herci záměrně ničí svojí reputaci? Pokud řeknete, že jsou za tím peníze, tak je to většinou pravda. Ale někdy je důvod úplně jiný. Podívejme se zde na pět takových příkladů.

1. Kvalitní herci točí Transformery, protože milují Michaela Baye

Vidět tolik hvězd, kteří se točí kolem filmů tohoto režiséra, je jedním z nejpodivnějších věcí v Holywoodu. Pro poslední svůj transformerácký počin zlanařil dokonce sira Anthony Hopkinse. Ten o něm řekl, že je génius. Důvodem nejspíš není jeho um. Ale fakt, že je to prostě jeden z nejvíc cool režisérů, kteří jsou. John Malkovich ho označil za výborného chlápka, který čiší nápady. Filmová veřejnost ví, že jeho filmy většinou nestojí za nic. Ale prý je to jeden z nejosobitějších a nejzábavnější lidí ve filmovém průmyslu. A proč nemít za šéfa na place takového kořena? To je hlavní důvod, proč hvězdy jako Francis McDormand či Anthony Hopkins účinkují v jeho filmech.

2. Za kariéru Nicholase Cageho vděčíme americkémum daňovému systému

Nicholas Cage je hercem par excellence. Účinkoval ve spoustě kvalitních filmů. Ale poslední dobou jen prostě bere úplně všechno. V roce 2017 se má objevit v sedmi filmech! Proč by takováto herecká ikona brala každou roli hlava nehlava? Vždyť musí mít vyděláno. A takto přichází o svou reputaci. Musí. Protože je závislý na nakupování. Víte, jak to chodí. Máte rádi stará auta. Tak si jich koupíte padesát. Nemáte je kam zaparkovat? Tak si pořídíte letecký hangár. Navíc máte závislost na kupování ostrovů a urvete se ze řetězu a koupíte si lebku dinosaura za čtvrt milionu dolarů. Jenže náklady a hlavně daně jsou problémem, který Nicholase tíží. Proto musí brát vše, co se mu namane. Navenek však tvrdí, že účinkování v béčkových filmech bere jako přirozený pohyb v jeho umělecké kariéře.

KOUKNI SE  Hra o trůny: nejsmutnější momenty

3. Vypadá to, že de Nirovi prospívají jen šílené filmy

Jeden z nejstrmějších pádů z hereckého nebe do spodiny zažil rozhodně Robert de Niro. Pro jednu generaci znamenal výjimečného herce. Revolucionáře. Jeho výkony v Zuřivém Býkovi či v Taxikářovi jsou legendární. Pro novou generaci je pouze staříkem, který ječí na Bena Stillera. Co se stalo? Podle statistik začal de Niro účinkovat ve špatných filmech od roku 2002. Illeana Douglas, která hrála s Robertem de Nirem, ho hájí tím, že dřív byly ty filmy prostě jinde. Zvláštní, že například Scorsese točí dál a jeho filmy rozhodně neztrácejí na kvalitě. Vypadá to, že de Nira baví hrát v béčkových šílených filmech a na stará kolena nadobro vzdal boj o pozice na výsluní.

4. Kariéra Kevina Smitha skončila, když začal kouřit marihuanu

 Ironicky, Kevin Smith, chlap, který se stal slavným tím, že účinkuje v komediích, které docení pouze ten, kdo je vidí zhulený. Ještě více ironické na tom je, že se stal sám aktivním konzumentem této zelené rostlinky a to mu ruinuje kariéru. Vždy tvrdil, že marihuana je něco, co z něj udělá líného a nepoužitelného člověka. To se však změnilo, když potkal Setha Rogena. Ve filmu Zack a Miri točí porno byl ohromen tím, jak Seth Rogen dokáže ve svých zhuleneckých stavech vyzařovat nápady a jak je kreativní. Tak s ním jednoho dne sdílel joint. To, že se již v té době docela úspěšný “filmmaker” naučil tento zlozvyk, mu zničilo kariéru. Stal se podprůměrným hercem. To se zdá být dobré varování pro všechny, kteří si myslí, že marihuana je zdrojem všeho vědění. Většinou to tak zkrátka není.

KOUKNI SE  Nejlepší souboje světelných mečů ve Star Wars

5. Pracovat na filmu s Adamem Sandlerem je jako placená dovolená

Umělci vědí, že pro dobrou práci je potřeba trpět. U natáčení filmů s Adamem Sandlerem se rozhodně nedá mluvit o nějakém umění, ale ani o utrpení. Dostanete minimálně tříměsíční placenou dovolenou s nejmilejšími chlápky v Holywoodu. Jak dostanete herce jako Harvey Keitel či Al Pacino do filmů, ve kterých hraje většinou David Spade nebo Rob Schneider? Musíte mít ty nejlepší natáčecí místa. Většinou se totiž jedná o dovolenkové destinace. Pro herce jakéhokoliv kalibru je proto velkým lákadlem idea toho, že si za poměrně slušné peníze užijí zábavu někde v tropickém ráji a ještě k tomu se nemusí přemáhat s nějakou dramatickou a náročnou rolí. Navíc Adam Sandler je ve skutečnosti bezva chlapík a dobře se s ním spolupracuje.

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.cracked.com

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 + 4 =