Knižní nej: Olympijský knižní tým

Zimní olympijské hry jsou za námi. V uplynulých dvou týdnech jsme mohli sledovat úctyhodné výkony našich sportovců.  Byli jsme svědky dojemných příběhů, překvapivých vítězství a dalších silných okamžiků.  Olympijský oheň již sice pohasl, ale dojmy z olympiády zůstávají v našich srdcích pořád ještě čerstvé. Pokud se ještě s olympijskou atmosférou nechcete rozloučit a zároveň jste tak trochu snílci, tento článek vás rozhodně potěší na duchu.  Představí se vám totiž olympijský knižní tým, pětice knižních hrdinů, kteří by byli na sportovních kláních nepřekonatelní a těžko by hledali konkurenci. 

Plavání  – Percy Jackson

série Percy Jackson (Rick Riordan)

Percy Jackson je synem boha moře Poseidóna a vodní živel má přímo v  krvi. Koho jiného proto zvolit jako závodníka v plavání, než právě Percyho, který je ve vodě jako doma. Ovládá vodu, která mu léčí zranění, může se potápět do libovolné hloubky a umí dýchat pod vodou.  Navíc se umí při plavání šikovně popohnat a přidat na rychlosti. Jak vidíte, Percy Jakcson zvládne s přehledem vše od dálkového plavání až po akvabely. Také má pro strach uděláno a tak by ani ve svízelném boji o medaile neztratil hlavu.

Lukostřelba – Katniss Everdeen

série Hunger Games (Suzanne Collins)

Katniss Everdeenová a její luk jsou nerozlučná dvojice. Aby uživila svoji rodinu, musela se naučit perfektně střílet z luku. Tato schopnost jí později v Aréně mnohokrát zachrání život. Katniss má dokonale přesnou mušku, jak se přesvědčili i samotní pořadatelé Hunger Games. Dále má cenné zkušenosti z bojové Arény a zdravé sebevědomí. Katniss by mohla směle konkurovat všem lukostřelcům a nejspíš by z nich udělala naprosté amatéry.

KOUKNI SE  10 nejlepších knížek s LGBT tématikou

Běh – Thomas

série Labyrint (James Dashner)
Thomas z Labyrintu je ideálním adeptem na reprezentaci knižního olympijského týmu v běhání. Thomasovy začátky běžecké kariéry byly krušné. Jednoho dne se nic netušící probudil uprostřed obrovského Labyrintu. Uprostřed Labyrintu je Plácek, který obývají další chlapci. Každý den se někteří z nich vydávají do hlubin Labyrintu hledat cestu ven. Jelikož Labyrint je obrovský a zrádný, musejí být rychlí a vytrvalí. Thomas se toho navíc spoustu naběhal i v dalších dílech série.  I venku totiž číhá spousta nebezpečí a proto se vyplatí mít rychlé nohy. Thomas umí pořádně utíkat, doslova jako o život. Zvládne vše od sprintu až po běžeckou štafetu, na kterou si sebou může vzít své kamarády Běžce.

Šerm a bojové sporty – Celaena Sardothien

 

série Skleněný trůn (Sarah J. Maas)

Kdo by neznal Celaenu Sardothien ze série Skleněný trůn a špičky jejích ostrých mečů. Celaena je nájemná vražedkyně a po roce věznění v solných dolech přijímá nabídku korunního prince, soutěžit s ostatními zabijáky a stát se královským šampionem. Aby získala svoji svobodu, musí porazit všechny své soupeře. Pro Celaenu to ovšem není problém. Umí se prát pěstmi, její meče sviští vražednou rychlostí a hravě ovládá nejrůznější bojové techniky. Celaena je hotový postrach se železnou vůlí a ocelovou výdrží.

Famfrpál – Harry Potter

série Harry Potter (J.K. Rowling)

To nejlepší na závěr. Jistě, famfrpál není regulérní sport, ale uznejte, že  by byl zlatým hřebem olympijských her. Létání na košťatech se čtyřmi míči. Chytač pátrající po maličké Zlatonce, brankář chránící branku, střelci, odrážeči a k tomu nebezpečné Potlouky. Uznejte, že by to rozhodně byla velkolepá podívaná, při které by se tajil dech. Při představě takového zápasu Harryho Pottera a Viktora Kruma se jistě nejeden fanoušek kouzelnického světa tetelí blahem.

KOUKNI SE  Radleigh Valentine, Dan Craig: Tarot Andělské moudrosti

 

Sabina Poláková

úvodní foto: www. pinterest.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × 4 =