Očekávané knižní novinky roku 2019

Nový rok je doslova za dveřmi a jako každoročně přináší plno očekávání, nadějí a vyhlídek. A to platí i pro knížky. U těch je ale záruka, že jak už jsou jednou v edičním plánu, během roku se jich dočkáte a na rozdíl od vašich předsevzetí to nestojí dřinu, úsilí a sladké zapomenutí. Teda aspoň z vaší strany.

Každopádně v edičních plánech našich nakladatelů je pro příští rok připraveno plno novinek oblíbených spisovatelů a ještě víc dlouho očekávaných pokračování populárních příběhů. Takže na co se v novém roce můžete těšit?

1Sebastien de Castell: Divotvůrce 3: Kouzelnice

Divotvůrce: Kouzelnice

Sebastien de Castell se vrací s pokračováním originálního a magického příběhu Divotvůrce. Oblíbená trojice postav a balíček kouzelných karet se vydávají za novým dobrodružstvím. Ani ve třetím dílu populární série nechybí netypický humor a dávka kouzel, které zajistili úspěch prvním dvěma dílům.

Vychází: 21.01.2019

2Amie Kaufman, Jay Kristoff: Obsidio

Už dlouhé dva roky čekají fanoušci Akt Iluminae na třetí pokračování napínavého a zcela nevídaného sci-fi románu s originálním grafickým zpracováním. Co se stane po útoku na stanici a kdo se připojí k hrdninům předchozích dílů? Jak to vypadá ne Kerenze, kde celý příběh vlastně začal? Nové zápletky, nové postavy a starý známý humor čekají připravené v Obsidiu.

Vychází: 30.6.2019

3Jonass Jonasson: Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

Už je to nějaký pátek, co spatřila světlo světa skvělá knížka o stoletém rebelanstkém staříkovi. A trochu nečekaně přichází pokračování. Alan Karlsson si konečně užívá spokojeného a poklidného života. Což mu vydrží jen do oslavy 101. narozenin. Začíná nová řada neuvěřitelných a vtipných dobrodružství staříka, který bere život prostě takový, jaký je.

KOUKNI SE  Do světa s Lonely Planet

Vychází: 28.2.2019

4Pavel Bareš: Kronovy děti

Pavel Bareš udělal se svým Projektem Kronos poprask na české knižní scéně. Fanoušci české sci-fi se konečně dočkají pokračování. Temný příběh zničeného Downtownu pokračuje a přicházejí noví hrdinové, kteří mají šanci zachránit celé město.
Stejnou zvědavost jako na pokračování příběhu vyvolává otázka, jestli se Barešovi povede udržet kvalita a napínavost příběhu.

Vychází: 31.5.2019

5Patrick Ness: Najdi odpověď

Najdi odpověď

Tentokrát s druhým pokračováním série přichází populární Patrick Ness. Máte chuť na typické nessovské napětí, trochu nechutností a až naturalistické popisy, které i z méně originálního příběhu dělají nezapomenutelný unikát? Pusťte se do série Chaoss Walking.

Vychází: 28.1.2019

6Peter May: Ochráním tě

Mistrovká krimi s dobře známou atmosférou větrného ostrova Lewis se vrací v podobě nového díla autora Petera Maye. Netradiční detektivní příběh, tentokrát zasazený do pozadí oděvního průmyslu, se zabývá hlubokou nenávistí, která se vleče napříč generacemi rodinný klanů.

Vychází: březen 2019

Autor: Martina Zoubková

 

Předchozí článek10 nejlepších britských seriálů
Následující článekNejlepší trailery za rok 2018

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × 5 =