Novinky: postavičky z videoher Pixels tentokrát jako celovečerní film

Úspěšný krátký film Patricka Jeana, který před čtyřmi lety obletěl internet, se představí i na stříbrném plátně, samozřejmě ve 3D. Práva koupila produkční společnost komika Adama Sandlera Happy Madison, továrna na kasovní trháky ale i propadáky.

PixelsNápad je jednoduchý, ze staré rozbité televize se vynoří oblak pixelů a postupně zamoří New York kultovními postavičkami z videoher 80. let. Nechybí mezi nimi Pack-Man v metru,  Donkey Kong sedící na Empire State Building či létající Space Invaders. Nakonec se z celé Země stane jen jeden veliký pixel. Režii dostal na starost Chris Columbus, který režíroval například první dva díly Harryho Pottera.

Nejtěžší práci bude mít scénárista Timothy Dowling, autor This Means War. Nápad s oživlými pixely je skvělý a neotřelý, otázkou ale je, jestli stačí na celovečerní film. Dvacetiminutový film by mu možná seděl víc. Mezi herci, na které má režisér Chris Columbus zálusk, je např. Michelle Monaghan, hvězda seriálu True Detective, nebo Josh Gad z Crossing Over. Film se objeví za dva roky,  natáčet se začne za rok v létě.

 

Jitka Kubátová

Předchozí článekTIP: Inteligentní romány pro inteligentní ženy
Následující článekWill Ferrell jako Bobby Riggs v souboji pohlaví

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

11 + ten =