Největší zabijáci zombíků ve filmech

Přemýšlíte nad tím, která z postav hororové a hororově komediální scény zlikvidovala největší počet zombií? Nebo jaké originální typy zbraní použily postavy ve filmech k likvidaci oživlých mrtvol? Následující řádky vám poskytnou odpovědi na vaše otázky ohledně největších zabijáků zombií ve filmech.

Tallahassee (Woody Harrelson) – Zombieland

Zombieland patří mezi nejlepší filmy s tématikou oživlých mrtvol. K největším likvidátorům této nemrtvé chátry pak bezpochyby patří postava Tallahasseeho. Postavu, která bytostně nenávidí zombíky, bravurně ztvárnil herec Woody Harrelson. V této hororové komedii hrají zombíci až druhé housle. Film je protkaný jednou perfektní hláškou za druhou. A co postava Tallahasseeho? Kromě vtipných hlášek se také umí ohánět. Sice nezlikviduje stovky nebo tisíce zombií v rychlém sledu, ale bohatě to vynahradí výčtem zbraní. Základem jsou střelné zbraně a baseballová pálka. To je klasika proti zrůdám, které mají chuť na čerstvé maso. Tallahassee ve filmu použil i netradiční zbraně. Například banjo nebo zahradnické nůžky na úpravu živých plotů. I při použití klasických zbraní si dokáže likvidaci zombíků zpříjemnit. Co říkáte na kombinaci speciální horské dráhy a brokovnice a všude kolem chodících mrtvol? Zábava.

 

Ash (Bruce Campbell) – Smrtelné zlo

Horor Smrtelné zlo (v originále The Evil Dead) se po desítkách let stal kultovním. Film získal dva pokračující počiny. Na motivy snímku vzniklo několik remaků, které ale nepřekonaly kvalitu původního filmu. Nejnovějším přírůstkem do rodiny je seriál Ash vs. Evil Dead z roku 2015, který funguje jako seriálová adaptace originálu. V hlavní roli Ashe se objevil herec Bruce Campbell. Technicky vzato monstra, kterým musí Ash čelit, nejsou zombíci, ale zlem posedlí lidé/kamarádi. Jak posedlí vypadají a jak se chovají = náramná podobnost se zombíky. V původním filmu náš hrdina narazí jen na pár desítek nepřátel, zato z nich udělá stovky kousíčků. A je jedno, jestli zrovna třímá v rukou sekeru nebo motorovou pilu.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

 

Alice (Milla Jovovich) – série Resident Evil

Postava Alice ze série Resident Evil jde na likvidaci živých mrtvol trochu jinak. U herečky Milly Jovovich (představitelky Alice) převyšuje kvantita nad kvalitou. Kromě občasných sečných zbraní a podobných věcí používá především pistole, pušky a brokovnice všeho druhu. Ve výjimečném případě přišpendlí obsluhu benzínky k dodávce střelou z kuše. Co do počtu zlikvidovaných nepřátel jednoznačně vítězí. Její číslo zabitých zombíků se pohybuje někde okolo 20 000. Samozřejmě zhruba. Odpálením cisterny na dálku  zapříčiní smrt rozhodně nemalému počtu živých mrtvých.

 

Shaun (Simon Pegg) – Soumrak mrtvých

Soumrak mrtvých patří mezi stejný žánr jako Zombieland. Hororová komedie, která nebere zombie apokalypsu až tak vážně a ještě film koření typickým britským humorem, se Simonem Peggem a Nickem Frostem v hlavních rolích. Soumrak mrtvých jde v originalitě použitých zbraní ještě dál. Co říkáte na kulečníkové tágo? Málo originální? A co plastový koš na prádlo nebo kus upraveného dřevěného prkna? Jen Shaun je jediná postava, která by byla schopná zombíky „uhladit“ nebo unudit k smrti. Scéna, ve které Shaun jednu nakaženou odstrčí způsobem, že se sama napíchne na trubku. To je pravé umění.

 

Dr. Robert Neville (Will Smith) – Já, legenda

Já, legenda je snímkem z kategorie post-apokalyptických sci-fi dramat s hororovými prvky. Film sleduje špičkového vědce Roberta Nevilla, který je zřejmě posledním žijícím člověkem na světě. Už tři roky prochází ulice rozbořeného New Yorku se svým věrným čtyřnohým kamarádem Samem. Je sám?! Nikoliv, ve stínech číhají stvoření, která kdysi bývala lidmi. Opět trochu jiný druh zombií. Infikovaní jsou velice rychlí a nenávidí sluneční svit. Na něm se během pár vteřin uvaří. A právě proti takovým stvůrám bojuje den co den Neville. Nutno podotknout, že úspěšně. I když se přímé konfrontaci raději vyhýbá, jeho případné akce jsou promyšlené a klinicky přesné. V jednom případě se dokázal s poraněným kotníkem ubránit hned třem infikovaným psům. Kdo jiný by mohl říct totéž.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

 

Jill Valentine (Sienna Guillory) – série Resident Evil

Mezi největší zabijáky zombíků patří také další postava ze série Resident Evilu. Tou osobou je opět žena- jménem Jill Valentine. Policistka na okrsku v Racoon City, kterou můžete poprvé potkat v druhém díle série. Když se živí mrtví šíří městem. Společnost Umbrella uzavírá Racoon City do karantény, aby zastavila šíření T-viru. Herečka Sienna Guillory a její filmová postava se v lecčems podobá právě postavě Alice. Hlavně řešením nebezpečných situací a perfektně přesnou střelbou, kterou Jill předvedla na policejní stanici. Střelit někoho do hlavy není těžké, ale bez předchozího míření ustřelit pouta tak, aby se majiteli nic nestalo, to vyžaduje léta tréninku. Zpočátku bojují obě ženy bok po boku. Ale v pozdějších dílech dojde mezi nimi na pěstní souboj. Proč a jak k tomu došlo, nebudu prozrazovat. Budete na to muset přijít sami.

 

Ed (Nick Frost) – Soumrak mrtvých

Měli jsme tady hlavní postavu Shaun z filmu Soumrak mrtvých. Protože ve filmu fungují oba herci jako ústřední dvojice, nebylo by hezké zmínit jen jednoho. Postava Eda, kterou ztvárnil herec Nick Frost, provozuje profesionální gaučing. Celé dny skoro nic nedělá. Ani do práce nechodí. Jenže když se všude začnou potulovat zombíci, zvedá se z gauče, aby začal konat. První zombie, kterého odrovná, je jejich další spolubydlící. Přes nedovřené dveře se dostane dovnitř a vyděsí naše hlavní protagonisty. Nejdřív po něm začnou házet vybavení domácnosti, pak vezme Ed popelník a rozbije mu ho o hlavu. To není úplně tradiční zbraň v boji s nemrtvými. Další zbraní, kterou Ed použije, jsou staré gramofonové desky. Netrefí se sice pokaždé, ale za originalitu má plný počet bodů.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

 

Columbus (Jesse Eisenberg) – Zombieland

Posledním členem skupiny největších likvidátorů nemrtvé chátry je postava Columba z již zmíněného filmu Zombieland. Jesse Eisenberg ztvárnil svou postavu více než dobře. Se svým seznamem pravidel ve světě zombií se potká nejdřív s Tallahasseem a později s Wichitou a Little Rock. Columbus většinou likviduje zombíky svou brokovnicí, kterou má stále při sobě. Občas se snažil konfrontaci s chodícími mrtvolami vyhnout. Když musel do akce, nejdřív si se zombíky udělal pár koleček po parkovišti. Pak jednoho prohodil oknem pro spolujezdce a dorazil ho ránou do hlavy. Ve videu níže můžete pak vidět Columbovo první setkání s morem 21. století. Než nakaženou ženu majznul dvakrát po hlavě deskou od záchodu, nejdřív jí zlomil kotník a nastříkal nějaký sprej do obličeje. 

 

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 + ten =