Nejočekávanější akční hry roku 2017

Vybrat nejzajímavější kousky v žánru akčních her je letos poměrně těžké. Ne, že by jich bylo mnoho, ale o těch největších lákadlech je pouze málo známých a ověřených informací. Přesto jsme vybrali ty akční střílečky, jejichž vydání byste neměli minout.

Mass Effect: Andromeda

Her, ve kterých se hráči zhostí těch „zlých“ začíná přibývat. Rozdíl nebude ani u akční série Mass Effect, kde se v dalším dílů hráči stanou kolonizátory galaxie Andromeda. O příběhu zatím příliš známo není, ale lidé by měli tentokrát být těmi nevítanými vetřelci, proti kterým se ostatní brání. Těšit bychom se však měli na vše, co jsme milovali na předchozích dílech. Budeme prozkoumávat neznámé planety, setkávat se mimozemšťany naprosto odlišnými od těch známých, či mít možnost se podílet na příběhových linkách společníků. Změnou prošel i systém souboje, který boje zrychlí, rozpohybuje a krýt se tak za překážkami, nebude nejlepší taktika.
Prezentovaná forma zatím až nápadně připomíná Dragon Age: Inquisition, který se sice povedl, ale chceme stejnou hru jen v scifi kabátku? Prostor na změny tu je, ale z očekávané pecky se může lehce stát průměrný nástupce.
Kdy vyjde: jaro 2017

For Honor

Euforii i strach provází také titul For Honor. Lákavý koncept, ve kterém se budou mlátit samurajové s rytíři nebo vikingy působí v dnešní době originálně a svěže. Podle prvních zmínek soubojový systém působí intuitivně a zábavně, náplň se zdá pestrá a celkově vše hraje pro možného kandidáta na hru roku. Jenže by pod ní nesměl být podepsaný Ubisoft. Již dříve na pohled krásné hry zkolabovali pod návalem bugů, neochoty zákaznické podpory a nesplněných slibů.
Přesto by For Honor mohl způsobit menší revoluci. I velkorozpočtové hry mohou mít jednoduchý princip pod mistrovským provedením velkých studií. Čekání však nebude dlouhé a brzo všichni hráči uvidí výsledek.
Kdy vyjde: 14. února 2017

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Injustice 2

Fanoušci komiksů, hlavně těch superhrdinských, jásají v posledních letech nad přívalem zábavy všeho druhu. Giganti jako Marvel nebo DC naprosto ovládly plátna kin i obrazovky televizí. Před čtyřmi roky se hráči dočkali mlátičky po vzoru Mortal Kombatu. A druhý díl plánuje poskočit se zábavou zase o několik stupňů výš. Opět se tak chopíme některého z DC hrdinů a záporáků, se kterými budeme v arénách bojovat na život a na smrt. Příběhová část hry, pokračuje přesně tam, kde skončila jednička. Avšak ruku na srdce, o příběh tu nikdy nešlo. Do hry tak přibudou nová efektní komba, více zničitelného prostředí na větších a zajímavějších mapách.
Novinkou v klasických mechanikách je systém výbavy, který bude umožňovat, si přizpůsobit si herní styl svým představám. Tudíž přibude spousty odemykatelného obsahu. Vývojáři se však zaříkají, že vybalancování hry bude naprosto dokonalé a stále vyhrají ti nejschopnější hráči. Zatím to však zní rozporuplně. Na jedné straně je zde potenciál proměnit každou partii v naprosto unikátní zážitek, na druhé straně to až příliš zapáchá velkým množstvím kosmetických zpoplatněných DLC.
Kdy vyjde: 2017 – nespecifikováno

Battalion 1944

Zatímco For Honor vsází na návrat k jednoduchým mechanikám, Battalion 1944 zase na známé prostředí Druhé světové války a zážitek s online hry jako v prvních dílech Call of Duty či Enemy Territory. To znamená žádné pomyslné povyšování a získávání lepších zbraní. Autoři se chtějí zaměřit hlavně na akci, ve kterých se ukáže kdo opravdu hru umí, a kdo má jen peníze na nákup dalšího obsahu. Zároveň nechtějí odejít od fungujícího systému odměn, který se však zúží pouze na hezčí doplňky pro svého vojáka.
Battalion 1944 je možným nástupce a kandidátem na další progamingovou hru, která bude plně podporovat hru více hráčů, ať již po softwarové stránce, tak i herních mechanikách. Avšak stokrát slibovaný systém, ve kterém je potřeba si navzájem pomáhat, hatí sami hráči. Bude tedy zajímavé sledovat jak se s touto výzvou autoři poperou.
Kdy vyjde: 1. polovina 2017

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

https://www.youtube.com/watch?v=8t9OKz29fuw

 

Matěj Říha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × one =