Nejlepší knihy za vysvědčení pro malé čtenáře

Za dobré vysvědčení si každý školák zaslouží patřičnou odměnu. A co je nejlepší dárek za krásné známky? Přece kniha, která umožní vašemu dítku přenést se na chvíli do jiného, pohádkového světa, a povzbudí jeho fantazii. Knihkupectví přetékají nabídkou a vyznat se v té záplavě dětských knížek není snadné. Proto tu jsou tipy na ty nejlepší knihy za vysvědčení pro malé čtenáře.

Zápisky z  Rosewoodu – Princezna v utajení (Connie Glynn)

Nejprve tip na vhodný dárek pro malé čtenářky a pozvánka do světa princů a princezen. V této knize je jich totiž více než dost. Dokonce tu najdete i jednu princeznu v utajení. Zápisky z Rosewoodu  lákají na vstup do vzrušujícího světa večírků, politiky a zlých princezen. A tomu jistě neodolá žádná malá slečna. Protože, která holka by se nechtěla stát alespoň na chvíli princeznou?

Lottie Pumpkinová o takovém životě snila už mnohokrát. Když se náhodou v internátní škole Rosewood Hall seznámí s Ellií Wolfovou, opravdovou princeznou, zdá se, že splnit si sen nebude až tolik složité. Ellie totiž touží po opaku – být úplně obyčejnou holkou. Stačí si jen vyměnit role a je to! Lottie se tak náhle ocitá v nablýskaném světě aristokratů, který je však plný intrik a tajností.

 

Emily Vichrná a rybí ocas (Lizz Kessler)

Nedávno vyšel již třetí díl série o Emily Vichrné a jejím podmořském dobrodružství. Emily je totiž mořská panna. A jelikož není úplně běžné, aby dívce ve vodě narostl rybí ocas, nezbývá Emily nic jiného, než začít nový život v oceánu. Takže zhluboka nadechnout a ponořte se i spolu se svým dítkem do hlubin oceánu, kde na vás již čeká fascinující svět.

KOUKNI SE  Dobré knihy: Harry Potter a co bylo dál

Dvanáctiletá Emily žije odnepaměti na lodi. Její matka ji ale celý život úzkostlivě drží od vody co nejdál. Přesto nakonec povolí a dovolí Emily chodit ve škole na hodiny plavání. Přihodí se však něco naprosto nečekaného! Jakmile vklouzne do vody, stane se z ní mořská panna. A brzy pozná, že zdaleka není jediná. Pod mořskou hladinou se ukrývá úchvatný, tajemný svět, kde mořské panny studují ve škole mnohem zajímavější předměty – třeba vábení námořníků.

 

 Nikdyuš (Jessica Townsend)

Máte doma čtenáře, který obdivuje Harryho Pottera? Má ze všeho nejraději svět kouzelníků, čáry, kouzla a tajemství? Pak sáhněte po knize Nikdyuš, která je plná magie a vypráví o dívce, které se smůla lepí na paty už od narození. Ale nešlo by to využít jako čarovnou schopnost?

Hlavní hrdinka Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?

 

 Timeless – Zachránci nového času (Armand Baltazar)

Další tip na fascinující dobrodružství ohromí především ty, kteří mají raději akčnější dobrodružství a knihy, ve kterých je možné vše. Zachránci nového času je totiž kniha nesmírně pestrá, napínavá a zábavná.

Po Srážce časů se zrodila nová Země, kde slova jako minulost, současnost a budoucnost ztratila svůj význam. Divočinou táhnou stáda dinosaurů, nad městy se tyčí futuristické domy a v přístavu se potkávají parníky s obřími roboty. Život Diega Ribery, syna geniálního vynálezce, se v den jeho třináctin obrátí naruby. Zjistí, že zdělil otcovo tajemné nadání a vzápětí se stane svědkem jeho únosu. Unikne temným nájezdníkům z Aeterna a zachrání otci život?

 Gerda, příběh velryby (Adrián Macho)

Poslední tip zaujme především ty úplně nejmladší čtenáře. Příběh velryby Gerdy je totiž krásně napsaný, pohádkový a téměř jistě se zalíbí všem začínajícím čtenářům. Povzbudí jejich lásku ke knihám  a předá jim i  poselství o tom, že se stačí řídit naším srdcem a nakonec vždy najdeme to, co hledáme.
Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?

 

KOUKNI SE  5 nejhorších věcí, které mohou potkat vaši knihu

Sabina Poláková

úvodní foto: www.pixabay.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

sixteen + nine =