Nejlepší gurmánské festivaly dobrého jídla a pití

Festivaly, kde hraje hlavní roli dobré jídlo a pití, okouzlily Česko už před několika lety. Počet lidí, kteří si chtějí dopřát jedinečný gurmánský zážitek, stoupá a proto se letos food festivaly rojí jako houby po dešti. Nabízejí rozmanité spektrum chutí, od zmrzliny, přes tradičnější jídla, až po exotiku. Toužíte-li po neotřelém zážitku pro vaše chuťové buňky, čtěte dále. Zveme vás na ty nejlepší  gurmánské festivaly dobrého jídla a pití.

Prague Ice Cream festival
neděle 18.6, Výstaviště Holešovice, Praha

Není lepší způsob, jak zahájit léto, než osvěžit se výbornou zmrzlinou od těch nejlepších českých zmrzlinářů. Prague Ice Cream Festival je unikátní svátek všech milovníků zmrzliny a v současné době je největším festivalem svého typu ve střední Evropě. Na festivalu najdete zmrzliny všech typů a chutí. Klasické gelato, točené, jogurtové, rolované, ovocné sorbety i různé speciální a netradiční příchutě. Na své si přijdou i milovníci čerstvého ovoce, alko i nealko nápojů, kávy či dobrého občerstvení. V neděli se pražské Výstaviště v Holešovicích stane rájem pro všechny mlsné jazýčky. Všichni milovníci sladkého si zde rozhodně přijdou na své.

Slavnost cideru
15-17. června, Náplavka, PrahaNápoje, Studený, Chlazené, Občerstvení, Drink, Žízeň
Slavnost Cideru si za tři roky úspěšné existence vydobyla své pevné místo v kalendáři každého správného mošťáka nebo mošťandy. Ti všichni dobře vědí, že od pátku 15.6. do neděle 17.6.2018 se na Smíchovské náplavce koná největší zkvašená akce roku. Cider tu bude k mání ve veškerých podobách, barvách a chutích, od lokálních výrobců i nadnárodních gigantů, koncentrován na jednom místě u řeky spolu se spokojenými návštěvníky a vybranými pochutinami. Ochutnat můžete více než sto druhů cideru a páteční odpoledne navíc zpestří i skvělý hudební doprovod.

KOUKNI SE  3 nejlepší recepty pro zpracování rakytníku

Fresh Festival
16-17.června, Závodiště, PardubicePardubický Fresh festival je taková stálice mezi českými gastronomickými festivaly. Jde o akci plnou dobrého jídla a pití, na které se vám představí nejlepší restaurace, šéfkuchaři, místní pivovary, vinařství, zkrátka vše, co ke kvalitní gastronomii patří. Mottem letošního festivalu je „Milujeme dobré jídlo!“.Program budou tradičně provázet oblíbená kuchařská show v čele se Zdeňkem Pohlreichem a kulinářské workshopy s nejlepšími kuchaři České republiky, kteří zábavnou formou spolupracují s diváky přímo z pódia. Představí vám nejnovější recepty, klasickou českou kuchyni i  zážitkovou gastronomii.

 

Street Food Rocks
23. června, Hradec KrálovéStreet_Food_Rocks_Hradec_Kralove_logo.jpg
Další útok na vaše chuťové buňky si můžete dopřát na Street Food Rocks v Hradci Králové. Už třetím rokem spojuje nejlepší pouliční jídlo s festivalovou atmosférou a se špičkovou hudbou  a ani letos tomu nebude jinak. Těšit se můžete na ty nejlahodnější dobroty z celého světa a to vše na jednom místě! Po gastronomické stránce tu na vás čekají exotické pokrmy, asijská, indická i italská kuchyně, sushi i africké speciality. K jídlu, k poslechu a k tanci zahraje výběr zajímavých českých kapel.

Sabina Poláková

úvodní foto: www.festaky.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

8 + 7 =