Nejlepší gotické hororové filmy

Nejlepší gotické hororové filmy sází na často „depresivní“ charaktery postav, opravdu velmi hutnou a tíživou atmosféru a v neposlední řadě na hrůzu, strach a horor v prostředí, ve kterém se děj filmu odehrává. A vězte, že dost často je to obrovský starý dům nebo něco, co se pomalu rozpadá. Pochmurný seznam TOP 10 nej filmů právě začíná!

10Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Tim Burton zcela pochopitelně musí figurovat na tomto TOP 10 seznamu. Kariéra postavená na strašidelných, krásných a podivně dojemných příbězích, pokračovala v definování polic s DVDčky každého, kdo alespoň jednou v životě poslouchal The Cure. A zatímco Střihoruký Edward dal dospívajícím gotickým dívkám jejich vysněného idola, Sweeney Todd je zásadním gotickým hororem Tima Burtona.

Na základě stejnojmenného muzikálu Stephena Sondheima vypráví film Sweeney Todd příšerný příběh o holiči, který byl dotlačený k vraždě a kanibalismu poté, co si sám musel prožít krušné časy.

Johnny Depp, Alan Rickman a Helena Bonham Carter se mistrovsky vyrovnávají s velmi náročnou hudbou a zároveň přinášejí na filmový stůl něco zcela nového. Přestože je Sweeney Todd mnohem méně fantastický než mnoho dalších Burtonových děl, nese ten nezaměnitelný závan kouzla Tima Burtona. Postavy připomínající mrtvoly visí smutně na každém rohu a temná atmosféra maluje každé hudební číslo zvláštně okouzlujícím způsobem.

A je to šíleně krvavé. Po každém švihu břitvy následuje fantastická fontána stříkající krve, zatímco všichni dál spokojeně zpívají. Krvavé řezy a veselé tóny se pohybují ve stejných momentech až do chvíle než přijde konec, ze kterého vás bodne u srdce.

Navíc k tomu všemu spatříte herce Sachu Barona Cohena v těsné zářivě modré kombinéze. Co víc si od filmu můžete přát, že?!

https://www.youtube.com/watch?v=acHBq_oZm-8&ab_channel=MovieclipsClassicTrailers
Zpátky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × four =