Mladé hvězdy, které v budoucnu ovládnou Hollywood

Současná 70-letá a 80-letá generace herců a hereček bohužel nakonec vymře. Nemusíme ale truchlit. Tyto mladé hvězdy, které v budoucnu ovládnou Hollywood, mohou být jejich důstojnými nástupci.

1Emma Watson

Herečka, původem z Francie, se proslavila díky roli Hermiony Granger v čarodějnické fantasy sérii o Harrym Potterovi. Z ústřední trojice má nejlépe nastartovanou kariéru a celkově je aktivnější také v dalších oblastech včetně modelingu pochopitelně. Po Harrym Potterovi se její záběr mnohonásobně rozšířil. Zahrála si v romantickém dramatu podle knižní předlohy Charlieho malá tajemství, poté v ulítlé komedii Apokalypsa v Hollywoodu, historickém dramatu Noe nebo v psychologickém hororu Regresión. Mezi její momentálně poslední snímky patří historické drama inspirované skutečnými událostmi v Jižní Americe s názvem Kolonie a hraná verze klasické Disneyho pohádky Kráska a zvíře. Hraná muzikálová pohádka se stala nejvýdělečnějším filmem roku 2017. A to má ještě velký kus života před sebou.

Nezviditelnila se jen kvůli herectví. Často vystupuje jako ambasadorka a bojovnice za genderovou rovnoprávnost. Také se aktivně věnuje návrhářství, charitě a spolupracuje s několika neziskovými organizacemi. Je fanynkou četby a vzdělání. Emma má obrovský potenciál ovládnout Hollywood jako herečka a zároveň působí jako inspirace pro další ženy a dívky, které se drží více při zdi.

2Selena Gomez

Již v pětadvaceti letech je známou a úspěšnou zpěvačkou, herečkou a producentkou. A to má před sebou ještě obrovský kus kariéry. Její hereckou kariéru odstartovala účast na seriálu Kouzelníci z Waverly, kteří běželi v televizi celých pět let (2007-2012). Od té doby její popularita roste. Nejen na poli herectví, ale také coby zpěvačka. V minulém roce se stala výkonnou producentkou vysoce ceněného seriálu na stanici Netflix, 13 Reasons Why. Je až k neuvěření, kolik hitů složila a kolik sehrála rolí či nadabovala animovaných postav v pouhém čtvrtstoletí.

Nedávno její kariéru pozastavila nutná transplantace ledvin, o kterou se podělila se svými fanoušky a celým světem. A to je obdivuhodné. Šlo pouze o malou pauzu v jejím životě. V letošním roce to Seleně zpívá opět o sto šest. Není tedy divu, že je tak oblíbená. Jenom na jejím Instragramovém účtu má přes 130 miliónů následovníků.

3John Boyega

Díky své roli v menší hororové akční sci-fi komedii Útok na věžák zaujal nejednoho hráče na velkém hollywoodském poli. Jako vůdce pouličního gangu mladistvých se musel vypořádat s invazí monster z vesmíru, která chtěla obsadit jeho sídliště. Blýskl se v několika epizodách úspěšného akčního seriálu 24 hodin: Dnes neumírej.  A když Johnovi byla po čase nabídnuta jedna z ústředních rolí v nově chystané Star Wars trilogii, neváhal ani vteřinu. Mezi prvními dvěma Star Wars filmy si udělal čas na menší sci-fi thriller The Circle, kde se objevil po boku Emmy Watson a Toma Hankse. Letos jste Boyegu mohli vidět v popcornovém pokračování Pacific Rim: Povstání.

Co ho čeká dále? Završení trilogie z předaleké galaxie v příštím roce a následné nové nabídky. O které nebude mít nouzi díky svému charismatu, šarmu a veselému přístupu.

4Emma Stone

Herečka, která ještě před třicítkou stihla přejít z obyčejných komedií a rolí v superhrdinských filmech ke snímkům s Oscarovým potenciálem. Na svém kontě má už pestrou paletu filmů nejrůznějších žánrů včetně nejrozdílnějších rolí. Od komedií Superbad a Panna nebo orel po úspěšnou hororovou komedii Zombieland. Poté nastalo období rolí v nejrůznějších žánrově zaměřených filmech. Tehdy skutečně ukázala, že žádná role Emmě není cizí a že dokáže sehrát cokoliv.

Potvrdila to v Americko-indickém dramatu Černobílý svět, romantické komedii Kamarád taky rád, v novém Amazing Spider-Manovi 1 a 2 nebo jako milenka v kriminální gangsterce Gangster Squad – Lovci mafie. Jediné, co herečce unikalo byla zlatá soška. Té se dočkala v roce 2016 za hlavní roli v komediálně dramatickém muzikálu La La Land. Můžete si být jistí, že to je teprve začátek její kariéry.

5Daisy Ridley

Britská herečka, o které nikdo nikdy moc neslyšel. Dokud nebyla obsazená do hlavní role v nové Star Wars trilogii. Dvacet pět let, první tři filmy její herecké kariéry a už je známá po celém světě. O akčních figurkách nemluvě. Mezi sedmou a osmou epizodou Star Wars si totiž odskočila sehrát roli také v jiném než sci-fi žánru. Spatřit jste Daisy mohli v nově zpracovaném mysteriózním kriminálním dramatu podle stejnojmenné knižní předlohy od Agathy Christie – Vražda v Orient Expresu. Ukázala tak, že nemá v úmyslu po nové Star Wars trilogii s hraním skončit. V letošním roce navíc propůjčila svůj hlas do hraně animované dobrodružné fantasy komedie Králíček Petr.

Za svůj herecký um ve Star Wars: Síla se probouzí si odnesla od filmových kritiků z Floridy Cenu Pauline Kaelové za přelomový úspěch. Jen tak dál děvče. Příští rok Daisy čeká završení trilogie ze světa Jediů a Sithů, ale jsem si jistý, že další nabídky na sebe nenechají dlouho čekat. Zvlášť, když kritici herečku přirovnávají k hvězdě Pirátů z Karibiku, Keiře Knightley.

6Brie Larson

Herečka a také zpěvačka začínala svou hereckou kariéru v průměrných snímcích jako romantická fantasy komedie Přes noc třicítkou, komediální drama Soví houkání, dobrodružná romantická komedie Scott Pilgrim proti zbytku světa. Postupně se začínala zviditelňovat. Od roku 2012 začala být obsazovaná do přednějších rolí. Například v krimikomedii 21 Jump Street, ve festivalovém dramatu Dočasný domov a v kriminálním thrilleru The Gambler. O tři roky později byla herečce svěřená hlavní role v irsko-kanadském dramatu Room. Za film byla oceněná hned čtyřmi cenami – Oscar, Zlatý Glób, BAFTA a floridské ocenění filmových kritiků. V nominacích na Oscara tehdy porazila Cate Blanchett a Jennifer Lawrence.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Od tohoto momentu se její popularita značně zvedla. Loni sehrála jednu z hlavních rolí ve zbrusu novém příběhu o King Kongovi. V nejbližší budoucnosti herečku čeká ještě začlenění do Marveláckého filmového univerza. V konkurenci uchazeček zvítězila a ztvární postavu Captain Marvel. Jednu z nejmocnějších superhrdinek Marvelu. Jaký lepší start si může přát.

7Daniel Kaluuya

Svou první rolí se představil světu v pokračování Johnny Englishe po boku Rowana Atkinsona. Následovala akční komedie Kick-Ass 2 a akční krimithriller Chceš pěstí? O něco více prostoru dostal v úspěšném akčním krimithrilleru Sicario: Nájemný vrah. Od té doby stoupá jeho hvězda vzhůru. Danielova nejúspěšnější role je z psychologického hororu Uteč!, který se stal jedním z příjemných překvapení loňského roku. Za svou postavu ve filmu byl nominovaný na Oscara, Zlatý Glób a cenu BAFTA. Naposledy jste herce mohli spatřit ve zcela novém superhrdinském filmu od Marvelu. Řeč je o sólovce Black Panthera. Co bude natáčet dál se zatím neví, ale se svými prvotními úspěchy o něm v budoucnu ještě uslyšíme. A ne jednou.

8Ezra Miller

První velkou rolí se představil v thrilleru Musíme si promluvit o Kevinovi. Svým děsivě dokonalým ztvárněním agresivního chlapce Kevina si řekl o pozornost velkých hollywoodských režisérů. Že zvládá i citlivější role dokázal v romantickém komediálním dramatu Charlieho malá tajemství. Malou bezvýznamnou roličku sehrál již v Sebevražedném oddílů od DC filmového univerza. Ale to všechno stačilo, aby se dostal hned do dvou budoucích filmových sérií. Filmové univerzum od DC poněkud skomírá, takže je otázkou, jak často Ezru ve roli filmového Flashe ještě uvidíme. Na druhou stranu svět z pera J. K. Rowling má nastartováno dobře. V prvních Fantastických zvířatech ztvárnil roli podivínského Credence, který se vrátí také v letošním očekávaném pokračování. Přes poloviční úspěšnost snímků, ve kterých hraje, má stále na to být budoucí hereckou megastar. Dramatické role mu sednou lépe, zdá se. Tak uvidíme. Necháme se překvapit.

9Ariana Grande

Zpěvačka, která stále ještě vypadá jako čerstvý teenager. Párkrát si zahrála, ale její život ovládá především zpěv. Ve svém mimořádně mladém věku (24) byla již čtyřikrát nominovaná na hudební cenu Grammy a třikrát na americké hudební ocenění. Momentálně má na kontě již více hitů než některé zpěvačky, které působí na velké hudební scéně celou dekádu. Její hlasový a hudební rozsah fanoušci a kritici srovnávají se známou a úspěšnou Mariah Carey. To je hodně dobré pro start každé zpěvačky a herečky, když je srovnávají se starší veleúspěšnou hvězdou v oboru. Sebevědomí je na maximum. Teď už zbývá držet se své stále úspěšnější pěvecké kariéry a nesejít z cesty.

10Maisie Williams

Jedna z mladých hereček, pro kterou je účast v seriálu Hra o trůny životním debutem. Když začínala hrát svou postavu Aryu Stark, bylo Maisie pouhých 14 let. A to ještě nevěděla, že se ze seriálu stane neuvěřitelný celosvětový hit a zní vycházející herecká hvězda s raketovým úspěchem, o kterém se některým jejím vrstevnicím můžejenom zdát. V roce 2015 si odskočila sehrát hlavní a jedinou roli v dobře vystavěném televizním filmu Kyberšikaná složeného z událostí, které se skutečně staly. Vedle Hry o trůny sehrála několik dalších větších i menších rolí v počinech festivalového rázu. V budoucnu by měla ztvárnil roli v nově připravovaném hororově laděném komiksovém experimentu od Marvelu s názvem Noví mutanti. Hra o trůny otevřela Maisie bránu do Hollywoodu dokořán. Teď již záleží akorát na správném výběru dalších snímků, aby nespadla do moře zapomnění. Vedle herectví se ještě aktivně zapojuje do kampaní za lidská a zvířecí práva.

11Sophie Turner

Sophie Turner, další hvězda seriálu Hra o trůny a Maisina seriálová sestra Sansa. Podobně jako u Maisie byl seriálový velehit její první zkouškou ohněm před kamerami. V průběhu sedmi sezón vytříbila svou herecký um a zřejmě také proto získala roli v nově vzniklém X-Menovském univerzu mladší protagonistů. Ve sci-fi snímku X-Men: Apokalypsa poprvé sehrála roli mladé Jean Grey, budoucí nejmocnější mutantky ve filmovém univerzu. Ve svých dvaadvaceti letech má skvěle nastartovanou kariéru. Přesto, že Hra o trůny spěje ke svému konci a s generací mladých mutantů to také nevypadá růžově, můžete si být jistí, že tím její kariéra v záři hollywoodských reflektorů nekončí.

12Saoirse Ronan

Ve věku 24 let má Newyorčanka za sebou kariéru, kterou by ji mohl kterýkoliv herec nebo herečka závidět. Svůj herecký talent předvedla v kriticky oceňovaném britském válečném dramatu Pokání, kde si zahrála se svým hereckým vzorem, Keirou Knightley. Slabší snímky střídaly úspěšné zářezy. Díky rolím v dramatickém fantasy Petera Jacksona Pevné pouto a v historickém dobrodružném dramatu Útěk ze Sibiře získala nemalou pozornost velkých filmových studií. Po slabším hororovém fantasy thrilleru Byzantium a sci-fi Hostitel přišla menší role v úspěšném komediálním dramatu Grandhotel Budapešť.

To už si Saoirse všimli velcí hollywoodští hráči. Za hlavní roli v romantickém dramatu Brooklyn získala ocenění filmových kritiků New Yorku v kategorii nejlepší herečka. Od té chvíle její popularita jenom stoupá. V animovaném životopisném dramatu S láskou Vincent sehrála další hlavní roli. Hlavní rolí v komediální dramatu Lady Bird dosáhla svého nejvyššího dosavadního hereckého maxima. Role Christine herečce vynesla Zlatý Glób, další cenu kritiků z New Yorku a třetí nominaci na Oscara. Tady má někdo zaděláno na hvězdou hereckou kariéru.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

13Millie Bobby Brown

Španělská herečka, kterou proslavila hlavní role v celosvětově úspěšném seriálu Stranger Things. Jediná hlavní role a hned je známá po celém světě. A to ještě nevlastní ani občanský průkaz. Na rozdíl od svého hereckého kamaráda Finna Wolfharda na svou první filmovou zkušenost čeká. Podle hereckého obsazení by se měla objevit příští rok v pokračování nové Godzilly s podtitulem King of Monsters v nově vznikajícím filmovém univerzu kultovně známých monster. Ale ještě zpět. Svým ztvárněním dívky Eleven ohromila kritiky a získala si srdce milionů fanoušků seriálu po celém světě. Vypadá to, že se díváme na další budoucí hereckou superstar. Jen tak dál Millie, jen tak dál.

14Margot Robbie

Některé herečky začínají svou kariéru v brzkém věku. O to déle jim kolikrát trvá dostat se na vrchol. Některé se tam bohužel nebo bohudík nikdy nedostanou. Pak existují herečky, které začnou s herectvím později, ale jejich sláva má raketový start. Z nuly na sto za tři vteřiny/filmy. Přesně takovou bleskovou kariéru zažila australská herečka Margot Robbie. Rolí ve Vlkovi z Wall Street, kde ukázala více než spousta hereček za celý život, poté precizně ztvárněnou postavou Harley Quinn ze Sebevražedného oddílu od DC. Mimochodem postava Harley herečce padla jako ušitá. V nepříliš úspěšném dobrodružném akčním dramatu Legenda o Tarzanovi ztvárnila roli Jane. Poté si střihla jednu z hlavních rolí v historickém životopisném snímku Sbohem Kryštůfku Robine. U nás se do kin nedostal, ale je k dispozici na DVD. Za roli v následujícím životopisném sportovním dramatu Já, Tonya získala dvě ocenění a na tři hlavní ceny byla nominovaná (Oscar, Zlatý Glób, BAFTA). A to zažívá teprve začátek své skvěle rozjeté kariéry.

15Lorde

Zpěvačka a písničkářka, která nosí přezdívku Lorde se vlastním jménem jmenuje Ella Maria Lani Yelich-O´Connor narozená v novozélandském Aucklandu. V pouhých jednadvaceti letech stihla vydat již dvě alba, která jsou populární po celém světě. Alba se setkala s kladným hodnocením také v nejvyšší hudební branži. Svou kariéru má teprve před sebou, a přesto dokázala v tak mladém věku redefinovat popovou muziku. Je jisté, že o zpěvačce uslyšíme hodně často.

16Jennifer Lawrence

V posledních letech jedna z nejúspěšnějších hereček a nejlépe placená herečka roku 2016. Díky jejímu častému obsazování do hlavních rolí se některým divákům již zprotivila. A některé nelichotivé fámy tomu nepomohly. Ale to nic nemění na faktu, že pravděpodobně sledujeme budoucí velkou hereckou hvězdu Hollywoodu. Svou pracovitostí a cílevědomostí se po pár úvodních a menších rolích dostala do povědomí všech. Její role v romantickém dramatu Spálené životy a dramatu Do morku kosti byly jen předzvěstí nově se rýsujícího talentu.

V roce 2012 získala hlavní roli v nové čtyřdílné post-apo sérii Hunger Games. Svým ztvárněním postavy Katniss Everdeen redefinovala pohled na filmové série postavené na silné akční hrdince. V tomtéž roce si zahrála po boku Bradleyho Coopera v romantickém dramatu Terapie láskou. Za roli Tiffany ve výše zmíněném filmu získala Oscara a Zlatý Glób. Ve svých 22 letech se tak stala druhou nejmladší držitelkou prestižní filmové sošky v historii. Vedle young adults série jménem Hunger Games si upevnila pozici také v nově  vzniklém univerzu X-Menů složeného z mladších verzí původních postav. Mezi její další filmy patří například kriminální drama Špinavý trik, životopisné komediální drama Joy, sci-fi Pasažéři nebo thriller Rudá volavka. Je jisté, že Jennifer budeme potkávat ve filmech často. Ať už chceme nebo ne. Talent je zkrátka talent.

17Timothée Chalamet

Mladý začínající herec, který se pořádně zviditelnil svou debutující rolí v romantickém dramatu Řekni mi své jméno po boku Armieho Hammera. Za svou roli získal čtyři ceny od filmových kritiků a byl nominovaný na Oscara, Zlatý Glób a cenu BAFTA. Předtím se objevil v několika kvalitních a zároveň průměrných snímcích. Můžu zmínit komediální drama Muži, ženy a děti, velkolepé sci-fi Interstellar, western Nepřátelé nebo komediální drama Lady Bird. Počet cen filmových kritiků, které získal za jedinou roli značí další ze zázračných talentů, který v budoucnu bude Hollywoodu vládnout.

18Tom Holland

Vedle povedeně odstartované filmové kariéry začal také s kariérou divadelního herce. Takže myslím, že o jeho hereckou budoucnost je postaráno. Ať před filmovými kamerami nebo na divadelních prknech. První velkou roli dostal od Marvelu. V současnosti se stal nejnovější tváří Spider-Mana. A také nejmladší. Poprvé se objevil ve třetím Captainovi America a jeho Občanské válce. Kritiky a fanoušky dostal svým osobitým a mladickým pojetím Petera Parkera. Přesně takový, jakého si pamatujeme z původních komiksů a animovaných seriálů. Před Marvelem se objevil v historickém dramatu V srdci moře a v životopisném historickém dramatu Ztracené město Z. Prozatím Toma živí účast v Marveláckém filmovém univerzu ale to neznamená, že nepatří ke slibným začínajícím hercům, kteří to můžou dotáhnout hodně daleko.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

19Taylor Swift

Taylor Swift patří mezi nejmocnější a nejpopulárnější zpěvačky dnešní hudební branže. A tím nemyslím poslední roky, ale prakticky poté co vypustila do světa své první písně. Od jejich začátků uběhlo již pár let. Přesto se Swift stále drží na výsluní a nepolevuje. Ještě neoslavila třicítkovou věkovou hranici až už má na kontě bezpočet hitů a hudebních ocenění. Do svých 28 let stihla vydat šest alb, která se pokaždé dostala mezi nejprodávanější. Její hudební talent a nadání nemá srovnání prakticky s žádnou její věkově příbuznou zpěvačkou. A to z ní činí ještě větší klenot, který jen tak nepohasne.

20Elizabeth Olsen

Nejmladší z trojčat Olsenových si se svou hereckou kariérou dala pěkně načas. Především s tou úspěšnou a populární částí. Zatímco její sestry válely v komediích pro teenagery, Elizabeth začíná sklízet ovace v posledních čtyřech letech.  Přelomový pro Elizabeth byl rok 2014. Zapojila se do úspěšného rozjetého vlaku jménem Marvel (Avengers: Age of Ultron, Avengers: Infinity War) a zahrála si v nejnovější verzi Godzilly. Mezitím ztvárnila roli začínající agentky FBI v kvalitním thrilleru Wind River inspirovaném skutečnými události. Čímž předvedla, že dokáže zahrát i vážnější role. Na svém kontě má 2 ceny filmových kritiků a nominaci na cenu BAFTA v kategorii Vycházející hvězda roku 2013.

21Dafne Keen

Pravděpodobně nejmladší herečka na seznamu. V podstatě ještě dítě. Narodila se do britsko-španělské rodiny v roce 2005. Na svém kontě má pouze jednu jedinou roli. A to mutantku Lauru v posledním Wolverinově sólovém filmu. Na jedenáctiletou dívenku předvedla nesmírně šokující herecké nadání. Přesto, že hrála po boku takových hvězd jako Hugh Jackman nebo Patrick Stewart. Někteří kritici už teď pronášejí domněnky, že takto nadané dítě se rodí jednou za deset let.

22Letitia Wright

Letitia Wright si získala svým hereckým umem srdce milionů fanoušků po celém světě jedinou rolí. Její postavu Shuri, sestru T´Chaly/Black Panthera si okamžitě všichni oblíbili. I když se objevila jen ve 2 filmech od Marvelu, v Black Pantherovi a Avengers: Infinity War, již nyní je její postava pro milióny nadšených diváků Marvelu jednou z nejoblíbenějších. Získat si srdce diváků jednou rolí, taky velké nadání. Předtím se mihla v akčním thrilleru Cizinec ve vlaku a ve Spielbergově trháku Ready Player One: Hra začíná.

23Finn Wolfhard

Hlavní chlapecký představitel v kriticky oceňovaném a úspěšném seriálu Stranger Things. Role Mikea Wheelera Finna katapultovala do předních pozic nadějných začínajících herců. Spolu s hvězdou téhož seriálu Millie Bobby Brown mají zaděláno na úspěšnou kariéru. Svůj talent brzy předvedl i před filmovými kamerami. V roce 2017, kdy byl obsazený do remaku hororové klasiky Stephena Kinga TO. Film se stal hitem. Režisér Andres Muschietti překonal svou kvalitní prací původní misérii a ze všech představitelů a představitelky hlavních postav se staly nové dětské hvězdy. Mimo herectví zpívá a hraje na kytaru ve skupině Calpurnia. To je další multiumělecký talent na obzoru.

24Cara Delevingne

Cara má slibně rozjetou kariéru modelky, se kterou může v blízké době udělat velkou díru v Hollywoodu. Místo herectví, které Caře zatím moc nejde, by se měla upínat k modelingovým molům. Tam už má úspěch a pár modelingových vítězství na kontě. S krásnou tvářičkou, kterou vlastní, je to mnohem lepší tah. Koneckonců, kdo viděl Valeriana a město tisíce planet, ví o čem mluvím. Nijak extra se nepředvedla ani v romantickém mysteriózním dramatu Papírová města, v rodinném dobrodružném fantasy Pan, v komiksovce Sebevražedný oddíl nebo v romantickém dramatu Tulipánová horečka.

25AnnaSophia Robb

Mladá a neskutečně talentovaná herečka narozená do křesťansky orientované rodiny. Je jedináček, zato má 8 sestřenic a 2 bratrance. Už od mala chtěla být herečkou a dělala vše proto, aby se její sen stal skutečností. Po úvodních drobných rolích a reklamních spotech AnnuSophii obsadil do filmu Karlík a továrna na čokoládu režisér Tim Burton. Rok 2007 byl pak pro mladou vycházející hvězdu odrazovým můstkem k úspěchu. Za tento jediný rok se objevila ve třech filmech. A pokaždé v jedné z hlavních rolí. Nejprve v rodinném fantasy Most do země Terabithia coby dívka plná fantazie a snů. Poté v hororově laděném thrilleru Krvavá sklizeň, kde její postavě usilovala o život její vlastní rodina. A nakonec v dramatu Have Dream, Will Travel. Od té doby sklízí úspěch a obdiv ve velkém měřítku. Svůj talent rozšířila o zpěv a modeling.

Že to všechno předtím není jen náhoda, potvrdila ztvárněním skutečně žijící osoby Bethany Hamilton, která jako mladá sportovkyně přišla o ruku. Bethany si osobně vybrala AnnuSophii Robb pro hlavní roli ve filmu Surfařka, který je založený na skutečných událostech skutečných lidí. Zahrála si také v komediálním dramatu Nezapomenutelné prázdniny a v rodinném dramatu Jack of the Red Hearts (vyšel pouze v USA, ale stejně doporučuji). Nadšenou snowboardistku, jezdkyni na surfu, tanečnici a milovnicí četby čeká jistě zářná budoucnost.

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.insider.com, www.hollywoodreporter.com, www.imdb.com, www.forbes.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen + 1 =