Leonardo DiCaprio si zahraje Jima Jonese, vůdce sekty masových sebevrahů

Leonardo DiCaprio si zahraje Jima Jonese, vůdce sekty masových sebevrahů.

DiCaprio bude film produkovat a zahraje si v životopisném filmu hlavní roli Jima Jonese – vůdce sekty a kontroverzní postavu, která stála za masovou sebevraždou v Jonestownu, jež si vyžádala v roce 1978 více než 900 obětí.

Scénář k filmu, který je nominován na cenu BAFTA, napsal Scott Rosenberg, scenárista filmů High Fidelity a Venom, a podle serveru Deadline bude popisovat Jonesův vliv jako náboženského vůdce, který v roce 1955 založil v Indianapolisu tzv. Chrám lidu a poté otevřeně odmítl tradiční křesťanství a prohlásil se za samotného Boha. V roce 1974 pak vybudoval Jonestown v Guyaně a získal přívržence sekty, kteří s ním žili v socialistickém úniku bez vládní kontroly.


Poté, co Jonesovi lidé zabili zástupce americké vlády Lea Ryana, který stál v čele delegace vyslané k vyšetřování Jonestownu, nařídil Jones svým členům spáchat masovou sebevraždu (a pravděpodobně i řadu vražd, protože třetina mrtvých byla zastřelena), při níž stovky jeho stoupenců – mezi nimiž bylo mnoho dětí – vypily Flavor Aid smíchaný s kyanidem.

DiCaprio bude Jima Jonese produkovat prostřednictvím své společnosti Appian Way spolu s Jennifer Davissonovou.

CHB

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

16 − 10 =