Last of Us: Natáčení herního hitu je v plném proudu!

Natáčení seriálové adaptace videoherního klenotu The Last of Us je v plném proudu. Venku jsou první fotky z placu, které kromě Joela ukazují také Ellie a Tess. Pocházejí z ulic kanadského Edmontonu, který představuje karanténní zónu Bostonu, jak ji známe z prvního dílu hry. Minisérie je adaptací prvního dílu Last of Us. Autorsky za sérií stojí ředitel herního studia Naughty Dog a autor původní hry Neil Druckmann a Craig Mazin, scenárista Černobylu.

První neoficiální fotky z placu seriálového The Last of Us pro HBO se objevily na sociálních sítích. Jedna z nich zachycuje i hlavní hvězdu seriálu Pedra Pascala (The Mandalorian, Narcos), který ztvárňuje hlavního hrdinu Joela. Jeho parťačkou bude Bella Ramsey (Hra o trůny) jako Ellie. Působivé jsou taky detaily postapokalyptického města zarostlého vegetací. Fanoušci fotky pořídili v hlavní natáčecí lokaci v kanadském Edmontonu. Níže se můžete podívat na tweet od scenáristy videohry Neila Druckmanna, jenž zveřejnil jednu z prvních fotografií z natáčení. A z hlediska kompozice, barevnosti a atmosféry snímku, se můžeme těšit na stylovou podívanou.

Seriál Last of Us bude mít deset hodinových epizod a vypráví dramatický příběh o přežití v postapokalyptickém světě, který je plný nakažených lidí, kteří se mění v jakési houbovité zombie. Na pozadí nebezpečného světa po apokalypse se odvíjí proměnlivý vztah dvou neznámých, mezi kterými se tvoří pouto otec-dcera. Seriál kloubí dramatickou vztahovku s žánrovým hororem v kulisách postapokalyptického světa, který zaplavila parazitní houba měnící lidi v monstra.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Venku jsou první fotky a videa z natáčení

Fotky byly pořízeny v centru Edmontu, v oblasti nazývané The Leg. Ta v seriálu ztvárňuje Boston, kde se odehrává ústřední část příběhu, kdy se Joel poprvé setká s Ellie. První sezóna seriálu bude pokrývat první díl oceňované videoherní série Last of Us pro Playstation 4, z roku 2013. Minulý rok vyšlo dlouho očekávané pokračování Last of Us 2.

Hodně se řešilo, že Pedro Pascal není moc podobný digitálnímu Joelovi. To stejné fanoušci zmiňovali u Belly Ramsey jako Ellie. U Tess málokdo výběr herečky Anny Torv (Mindhunter: Lovci myšlenek) zpochybňoval, ačkoli taky nejsou fyziologicky až tak podobné. Nicméně na prvních fotografiích výše můžete vidět celou hereckou trojici. A musím říct, že všichni tři herci v kostýmech a kulisách vypadají více než dobře. Kulisy jsou atraktivně postapokalyptické, scénografie povedená a scény vypadají opravdu pochmurně a ošuntěle. Vše tak, jak má být – vzhledem ke kultovnímu videohernímu dílu. Níže jsou nějaké fotografie rekvizit a kulis z placu, které se objeví v seriálu.

Série krátkých záběrů pochází z několik různých scén v postapokalyptických ulicích. Videa ukazují pobořené městské ulice, které jsou porostlé vegetací a trojice hrdinů jimi prochází.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Nejzajímavější je přestřelka a útěk před vojáky FEDRA – evidenně jde o scény předtím, než se trojice pod tlakem událostí bude muset rozdělit. Joel s Ellis se následně vydávají na dlouhé putování do Salt Lake City v Utahu.

Režisér, scénárista a autor videohry Neil Druckmann a Craig Mazin (Pařba v Bangkoku, Černobyl) jsou hlavními scenáristy, producenty a showrunnery. Seriál režíruje Kantěmir Balagov (Vysoká dívka), ale několik epizod si zrežíruje i sám Druckmann. V hlavních rolích se představí Pedro Pascal, Bella Ramsey a Anna Torv. Níže si můžete přehrát Concept trailer, který má překvapivě dobrou a nápaditou atmosféru.

Na obrazovky HBO se Last of Us dostane nejdříve na konci roku 2022.

VIKTOR H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three × 2 =