Knižní NEJ: Knihy, které vám změní život

S příchodem nového roku se často pomyslně uzavírá jedna kapitola našeho života a otevírají se nám nové možnosti. Mnoho lidí si často, ve snaze změnit svůj život, dává nejrůznější novoroční předsevzetí, které se pak trpělivě a ze všech sil snaží plnit. V případě, že si chcete v následujícím roce změnit svůj dosavadní pohled na svět, určitě sáhněte po jedné z těchto knih.

5 Alchymista – Paulo Coelho

Tento román ze světové literatury vypráví příběAlchymistah španělského pastýře, který se rozhodl jít za svým snem a najít zakopaný poklad. Kniha vyzývá k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Je zde zmíněný základní princip vesmírné přitažlivosti i fakt, že je třeba všímat si různých znamení.

 

4Muž, který sázel stromy – Jean Giono

MUŽ, KTERÝ SÁZEL STROMY

Tato dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém a osamělém pastýři ovcí, který žije sám ve vyprahlé Provenci. Věří, že kraj bez stromů hyne a rozhodne se situaci napravit. Každý den se vydává sázet stromy po celém okolí, bez nároku na jakýkoli vděk, odměnu či uznání. Jeho snaha se mu nakonec vyplatí a vzrostlé stromy přivedou do Provenci vody, se kterou se zároveň vrátí i život a lidé. V příběhu je názorně ukázáno, jak zdánlivě jednoduchá a „zbytečná“ věc může změnit a ovlivnit mnoho životů.

 

3Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ - Malá obrazová kniha

Tato pohádka v sobě ukrývá skutečně silný příběh s potenciálem změnit vám život. Malý princ je kouzelnou, pohádkovou bytostí, která přijde na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se zde setkal s autorem a zdělil mu tajemství své životní poutě. Jsou zde s humorem ukázány nejrůznější špatné lidské vlastnosti i to, že každý má v sobě malé dítě, o které je třeba pečovat.

KOUKNI SE  Tři nejprodávanější české knihy měsíce prosince

2Mnich, který prodal své ferrari – Robin S. Sharma

Mnich, který prodal své ferrari

Slavný a bohatý právník Julian Mantl se ocitl na pokraji smrti a rozhodl se, že svůj život zcela přehodnotí. Vydal se tedy hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí do nedostupných indických končin. V naději, že nalezne štěstí se začne seznamovat s prastarou východní kulturou i moudrostí. Postupně objeví skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Nakonec se oprostí od svého starého životního stylu a projde hlubokou osobní proměnou.

1Dalajlámova kočka – David Michie

Dalajlamova kočka (audio)

Nešťastný osud malého kotěte přeruší samotný dalajlama, který se maličkého kotěte ujme. V knize kočka líčí svůj každodenní život, který tráví v těsné blízkosti dalajlamy. Společně s ním zažívá nejrůznější události. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí a jak ho na cestě životem najít.

Autor: Zdeňka Kudová

Předchozí článekAnimák od Marvelu aneb první trailer na Spider-Mana a jeho Paralelní světy
Následující článek3 nejlepší české filmy roku 2017

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 + 16 =