Knižní nej: Diáře na rok 2018

Knižní nej se tentokrát zaměří na výběr diářů na rok 2018. Ať už máte radši motivační ráz nebo citáty z oblíbeného literárního díla, jistě si najdete favorita.

Cesta – Antoine de Saint-Exupéry
Diářem se vine ústřední téma cesty. Je laděn spíše minimalisticky. Nejvíce místa je vyhrazeno pro zápisy majitele, ale stránky jsou ozdobeny hned dvojím způsobem: jednak citátem z některého z Exupéryho knih, za druhé pak ilustracemi malířky a knižní ilustrátorky Jiřiny Lockerové. V diáři najdete inspirující myšlenky o lásce, přátelství a hledání smyslu života.

Rok podle Dary – Dara Rolins
Rok podle Dary je pro ty, kteří mají diář rádi nabitý fotkami, recepty, krátkými texty s úvahami, myšlenkami i radami o životním stylu. Vizuálně jde o jeden z vymazlenějších diářů. Navíc autorka vše doplnila samolepkami a zrcátkem, takže se neztratí v žádné dámské kabelce.

A Cup of Style Motivační diář 2018 – sestry Ehrenbergerovy
Oproti předchozímu diáři se vracíme k minimalistickému pojetí. Majitele čeká čistý design a šikovný výběr barev – dominuje svěží tyrkysově modrá. Stránky jsou proloženy motivačními texty, otázkami i drobnými úkoly. Například vyhlášení jednoho dne Dnem bez mobilu. Diář je mladistvý a přehledný, přesto lahodí oku. Jak praví populární fráze: méně je někdy více. Můžete si vybrat ze dvou formátů – A5 a A6.

Diář Báry Nesvadbové
Bára Nesvadbová připravila diář pro ženy o ženách. Kromě kolonek pro poznámky, schůzky a výročí v něm najdete řadu milníků z historie ženského hnutí. Víte, ve kterém roce bylo ženám poprvé umožněno volit a která evropská země byla poslední, kde toho ženy dosáhly? V diáři najdete také řadu výročí spjatých s velkými ženami napříč historií, navíc doplněno citátem osobnosti. Na své si přijdou i fanoušci textů Báry Nesvadbové, protože diář obohatila o několik povídek. Nelze zapomenout ani na vizuální stránku, která se nesmírně povedla. Jak celkový design, tak i ilustrace Martina Krajce potěší i oko náročných čtenářek. V průběhu roku na vás čekají také přímočaré otázky, které vás přimějí se zasmát nebo zamyslet. Z pěti vybraných diářů je tento můj favorit.

KOUKNI SE  Českej rap jede

Lunární diář Krásné paní 2018
Krásnou paní jistě dobře znají všichni příznivci lunárních kalendářů. Pokud rády ladíte péči o zahradu, vzhled či jiné všednodenní záležitosti s tou správnou fází měsíce, pak je tento diář tím pravým. Diář je vázaný v plátně a vejde se i do malých kabelek.

Sandra Procházková

Úvodní foto: Pixabay

Předchozí článekTrailer na film Pacific Rim Uprising
Následující článekTrailer: Star Wars : Poslední z Jediů – Přichází nejtemnější hvězdné války ze všech

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nineteen + 17 =