Knižní NEJ: 5 nejlepších knih pro magickou čarodějnickou noc

Třicátého dubna je magická noc. Čarodějnice a esoteričky často tento čas využívají pro silné rituály nebo výklady karet, které mají mimořádnou sílu. Tajemnou, až spojenou s nejsilnějšími plodivými silami přírody. Na druhou stranu je to svátek Beltinu, oslava jara a tak své místo nachází všechny rituály přivolávající plodnost, lásku a prosperitu. Ideální den na to vykouzlit si podmínky, které v následujících měsících zásadně změní nás život.

Vybrala jsem pět magických knih nebo karet, po kterých můžete sáhnout v tento pěkný magický čas.

Staročeský okultní rádce (XYZ, 2011)OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Snář, přehled astrologie, telepatie, čtení z ruky, věštby, karty apod… Je to tlustá kniha tajemného pojetí, která spíše starodávným způsobem pojímá veškeré tajemné vědění. Ocení ji echtovní čarodějnice a ty, které tíhnou k šamanismu, k tradicím a jsou více dogmatické. Tohle je jako bible, najdete v ní úplně všechno. Osobně mě na ní vadily informace ve stylu „takhle to je a vlak přes to nejede, ani kdybyste se na hlavu postavili“, ale je to zase přesně to, co může druhý ocenit. Tohle je sesbíraná kniha moudrosti našich babiček, prababiček a starých předků. Kdo má rád klasiku a tíhne k historickým informacím ověřeným časem, pak s touto knihou nesáhne vedle.

Selene Silverwind: Deník čarodějky (Knižní klub, 2010)

Graficky velmi dobře zpracovaná, čtivá a dobře přehledná kniha je dokonalým seznamem toho, co existuje v esoterické oblasti. Karty, kameny, kouzelné rituály. Různé příležitosti, magické předměty, datumy… numerologie, astrologie. Každá dvoustrana je vkusně a lákavě připravená a na malém množství papíru tu najdete maximum informací. Ideální právě pro takové příležitosti jako je Beltine nebo magické dny, protože právě pro tyto dny tu najdete rituály, kouzla a věštění… Příjemný magický receptář, který si najde místo ve vaší knihovně navždy, troufám si říci.

KOUKNI SE  7 knih, které nutně musíte mít

Eva Ulmer- Janes: Magie není čarování (Knižní klub, 2012)witchs-house-836849_960_720

Příjemná kniha, která vypráví o tom, jak vědomě zacházet s energií. Autorka velmi pěkně vysvětluje racionálním způsobem, že principem magie není nějaká víra nebo nadpřirozené schopnosti, ale pouhá logika. Na příkladech, na historii, ukazuje, že cokoliv „magického“ je pouze příčina a následek. Že všechny rituály, které prováděli naši předkové, byli jenom usazením se v životě, že měly důležitou roli v našich životech, protože nás vedly dál. Chci-li se najíst, musím si udělat jídlo… Magie není o ničem jiném. Je to souvislé čtení, které obecně osvětlí a zlogičtí magii i úplným laikům.

Carl-W. Röhrig: Röhrig tarot

Pro sáhnutí do karet o magickém čarodějnicovém dni jsem vybrala karty temné a ostré. Pichlavé jak ostnatý drát. Tak pravdivé, že před nimi pocítíte respekt. Přiložená kniha je velmi přehledná, autor se tu prezentuje jako opravdu nevšední umělec, ale když se podíváte na obrázky karet, dáte mu za pravdu. Jakoby vstupovali až do samé hloubky nejen tarotového světa, možná z velké části dosud lidstvu neodhaleného… ale také do samé hloubky lidské duše. Právě pro ten dráživý tón karet, „jdou někam, kam se normální člověk nedostane“, vybírám tyto karty pro tento zvláštní kouzelný čas. Kouzla se násobí… tento tarot se může zdát tedy nejlepším.

Colette Baron-Reid: Karty Kouzelné mapy (Synergie, 2013)

KOUKNI SE  Nejlepší postapokalyptické knihy - 11 knih pro přežití apokalypsy

Pro jemnější čarodějky je tu jemnější sada. Nejsou to taroty, pouze návodné karty, které jsou schopny postavit mapu našeho života. Dokonalý psychologický rozbor naší situace. Kde jsme, co nás trápí, kudy se dát. Barevné, nádherně ilustrované karty s hlubokými významy si rozložíme právě tak, jak potřebujeme a potom už jenom sledujeme obraz, který se před námi objevil. Je to opravdu mapa. Mapa života. Jedny z mimořádně podařených karet, které umí vyhmátnout podstatu našeho trápení.

Nevíte-li kudy dál, zkuste si na čarodějnice vyložit kouzelnou mapu svého života.

Tak přeji krásný magický čas plný znovuzrození a intuitivního vnímání. Ať roste jen to, co má… a vzkvétá jen to, o co pečujete s láskou.

Renata Petříčková

Předchozí článekRecenze: Dánský film Boj útočí na Amerického Snipera
Následující článekRecenze: Pravé české papírové skládačky strčí do kapsy i origami!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 − five =