Knižní nej: 5 knih pro milovníky psů

clever dog, pale-yellow labrador retriever with hat of the bachelor reading books on isolated white background

Pokud máte doma čtyřnohého mazlíčka, možná už vás někdy napadlo, že existují knihy, které obsahují příběhy ze života psů. Bezesporu existuje mnoho příruček, jak vychovávat jednotlivá plemena a podobně, ale my dáme dnes přednost zábavě a podíváme se na knihy, které vás pobaví, rozesmějí, ale možná i dojmou. Na své si zkrátka přijde každý pejskomil. Knižní nej: 5 knih pro milovníky psů

A začneme v naší zemi, kde kolektiv známých českých autorů vydal soubor povídek s názvem O lidech a psech. Příběhy jsou to bezesporu zajímavé a možná se dokonce v některých z nich budete poznávat i vy sami se svým psem. Hlavním hrdinou je v nich pochopitelně vždy pes a vy se tak můžete pomocí několika povídek ponořit do světa psích tlapek, který rozhodně nepřipustí, abyste se nudili. V knize můžete nalézt povídku Petry Soukupové, jež je autorkou populárních českých knih Pod sněhem, K moři či Zmizet, dále pak také například povídku Kateřiny Tučkové, autorky knih Žítkovské bohyně a vyhnání Gerty Schnirch. Nejen s těmito autorkami se máte skutečně na co těšit. Knižní nej: 5 knih pro milovníky psů

Dášeňka čili život štěněte

A u českých autorů ještě na okamžik zůstaneme. Patrně nejznámější z Čapkových knih pro děti je povídání o Dášeňce, malém štěněti, které se učí poznávat svět. Sám autor v době vzniku této knihy štěně vychovával, takže se můžete těšit na skutečně autentické zážitky a poznatky ze života štěněte. Jak už ale bylo zmíněno, kniha byla cílena na děti, takže dospělí v ní možná zalíbení již nenajdou. Přesto vás jistě potěší milý styl povídání, který Čapek v knize používá. Ani obrazová ilustrace by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

KOUKNI SE  Nejlepší knihy pro pejsky a jejich páníčky

Marley a já

A nyní se už vydáme za hranice našeho státu. Název Marley a já vám možná připomíná spíše stejnojmenný komediální film, ve kterém se setkáte s mladým párem, který se rozhodne pořídit si štěně labradora. O tom, zda to byl či nebyl nejlepší nápad, se můžete dočíst na stránkách knihy, která je nabitá lehkým humorem a s upřímností vypovídá o radostech i strastech, které soužití se psem člověku přináší. O komické situace rozhodně není v knize nouze, takže pokud například hledáte knihu na dovolenou a chcete-li si při čtení udržet dobrou náladu, pak vřele doporučuji.

Psí poslání

Možná jste už zaznamenali, že stejnojmenný film právě vstoupil do kin. Autorem knižní předlohy je Bruce W. Cameron a vy se opět můžete těšit na fascinující příběh psího kamaráda. Tentokrát však půjde o trochu jiný příběh. Hlavní hrdina se v průběhu několika let reinkarnuje do několika psích ras a vždy se snaží promlouvat k těm, kteří milovali nějaké zvíře. Každý pes má totiž své poslání, pro které na světě je, a kniha vám ukáže některé z nich.

Kreativní kreslení pro pejskomily

Poslední kniha není knihou v tom správném slova smyslu. Jedná se spíše o jakési omalovánky a dokreslovačky pro milovníky psů (avšak v dostání je i pro fanoušky koček). Několik úkolů, návodů a hlavně obrázků – tak taková je kniha, která by neměla chybět na stole žádnému pejskomilovi. Pořiďte si barevné fixy, pohodlně se usaďte a ponořte se do kreslení psích světů.

KOUKNI SE  Hubneme s Dobrými knihami

Seznam knih z článku:
– O lidech a psech – kolektiv autorů, vyšlo r. 2013 v nakladatelství Listen
– Dášenka čili život štěněte – Karel Čapek, poprvé vyšlo r. 1933
– Marley a já – John Grogan, vyšlo r. 2007 v nakladatelství Ikar
– Psí poslání – Bruce W. Cameron, vyšlo r. 2017 v nakladatelství Ikar
– Kreativní kreslení pro pejskomily – Gemma Correll, vyšlo v r. 2016 v nakladatelství Ikar

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen + sixteen =