Knihy pro zamilované

Blíží se nám čtrnáctý únor a to znamená Svatý Valentýn, svátek všech zamilovaných. Ať už jste odpůrci nebo příznivci tohoto svátku, vězte, že svátek, ač mediálně známý jako americký, opravdu pochází z Itálie, kde kněz Valentýn, který zemřel mučednickou smrtí, žil. To jenom tak na okraj, pro informaci.

Ale ať už si dáváte se svojí láskou dárky nebo nedáváte, ruku na srdce, kdy jindy je prostě nejvhodnější vytáhnout nějakou knižní romanťárnu, než o tomto svátku? Pojďte se tedy se mnou podívat na ty nejlepší knihy pro zamilované.

Zima bez tebe

Zima bez tebe

Hannah žila dlouho v Řecku se svým milovaným přítelem. Když však její láska tragicky zemře, rozhodne se vrátit zpátky do rodné Anglie, do Cornwallu. Zdědila zde totiž Kernowskou usedlost po babičce. Když zjistí, v jakém je starý strašidelný dům stavu, má mnoho pochyb, zda to tu sama zvládne. Navíc jí její hluboký zármutek narušuje Raphael Tregar. Muž, který si nárokuje dědictví Kernowské usedlosti. Je to veliký morous se špatnou pověstí, navíc je bohužel její nejbližší soused. Ve všem jí však nakonec pomůžou její noví přátelé, které si v městečku najde. A aby toho nebylo málo, Hannah při opravách objeví záhadnou zamčenou krabičku a díky ní se později pokouší rozluštit babiččino tajemství, které skrývá tento starý dům. Tahle kniha s nádhernou obálkou mě zaujala na první pohled. Při čtení mě tak nějak rozněžnila, přiměla se usmívat a dívat se na svět přes růžové brýle. V tento čas naprosto ideální čtení.

KOUKNI SE  Březnové knižní tipy

Den, kdy jsem zahlídla lásku

Den, kdy jsem zahlídla lásku

Chcete plakat, smát se a bláznivě se zamilovat? Pak si určitě nenechte ujít tuto nádhernou love story! Laurie jednoho prosincového odpoledne spatří z autobusu muže, který ji na první pohled okouzlí. Jejich oči se setkají a jí, jako blesk z čistého nebe, zasáhne láska na první pohled. On je ale venku na zastávce a ona pokračuje autobusem dál. A tak se nesetkají. Laurie však cítí něco jako souznění a rozhodne se onoho neznámého blonďáka hledat všude po městě. Nakonec ho hledá celý rok, když jednoho dne její nejlepší kamarádka přivede k nim domů představit svého nového přítele Jacka. Laurie už při prvním podání ruky zjišťuje, že je to „její“ ztracený blonďák. Rozhodne se to kamarádce Saře neříkat, aby jim nezničila štěstí. Následuje deset let života Laurie, Jacka a Sary plných přátelství, zlomených srdcí, druhých a třetích šancí a také lásky. Jak tento milostný trojúhelník dopadne?

Válka s láskou

Válka s láskou

Jude. Férový chlapík, který měl těžké dětství a tvrdě pracuje, aby zabezpečil nejen sebe, ale také sestru. Ta sama vychovává dvě malé děti, jedno z nich je těžce nemocné a jeho léčba stojí jmění. A tak Jude přijme nabídku bohatého Warnera, která se mu vlastně příčí, ale není zbytí. Dobře mu přece zaplatí. Warner mu nakáže, aby nadbíhal jeho bývalé manželce Love. Ta se do něj musí zamilovat a provdat se za něj, aby Jude dostal plnou částku slíbené odměny. Love však na celý podvod přijde a Jude doufá, že ho Love pochopí a jednou mu snad odpustí, protože se prostě zamiloval.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce listopadu

Vzpomeň si na lásku

Vzpomeň si na lásku

Když se láska, kterou už dávno opláčete, náhle znovu objeví a převrátí vám život naruby… Kailey má skvělou práci, úžasného milujícího snoubence, se kterým právě plánuje svatbu. Prostě dokonalý život. Jednoho dne, při odchodu z luxusní restaurace, spatří před jejím vchodem žebrajícího zarostlého bezdomovce. Zahledí se mu do očí a zjistí, že je to její životní láska Cade, který zmizel před deseti lety bez vysvětlení a nedal o sobě nikomu vědět. Nyní žije na ulici a na nic si nepamatuje. Ani Kailey nepoznává a ona se rozhodne, že mu musí pomoci, alespoň ho dostat z ulice, zjistit co se mu stalo a zachránit mu život, tak jako ho on kdysi zachránil jí.

Láska online

Láska online

Ryder si na jedné stránce dopisuje s „Montanou“. Dívkou, o níž později zjistí, že se ve skutečnosti jmenuje Eden. Ta se živí tím, že se na ní chlapi dívají přes webkameru. Během této práce pozná spousty mužů s různými úchylkami a nepěknými vlastnostmi, a tak se Eden zatvrdí vůči opačnému pohlaví a nechce se už nikdy zaplést ani zamilovat. Může vůbec Ryder proniknout do jejího srdce? Čím déle si povídají, tím více se utvrzují v tom, že jejich vztah musí zůstat, tak jak je – pouze online. Pak ale Ryder nechtěně narazí na informaci, díky níž by mohl Eden najít. Podaří se mu to? Tady totiž náš příběh teprve začíná…

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce června

A ještě jeden bonusový tip na konec – s láskou namíchané a pečlivě zabalené Valentýnské boxíky, které naleznete pouze na stránkách Dobrých knih. Každý balíček obsahuje knihu, vynikající čaj s milým věnováním a voňavou svíčku s vůní prosecca.

Dárkové balení 15 roků lásky
Dárkové balení Vztahy a mýty
Dárkové balení Její tajemství

Zdroj: magazín dobrých knih

Předchozí článek5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve
Další článekEpická výprava do dějin Středozemě. Představuje se seriálový Pán prstenů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 + eighteen =