Knihy, které si musíte přečíst, než půjdete do kina

Pojďme se společně zatoulat do trochu jiných vod, než jsou pouze ty literární. Během příštích měsíců nás čeká pár očekávaných filmových trháků, které by neměli uniknout vaší pozornosti. A než se na ně půjdete podívat do kina, můžete si dát čtenářskou rozcvičku. Zkuste vybrané knihy, které si musíte přečíst, než půjdete do kina. Zpříjemní vám podzimní večery a po jejich dočtení nemusíte smutnit z loučení se s vašimi oblíbenými hrdiny. Už brzy je totiž potkáte na filmovém plátně.

 

Labyrint: Zkoušky ohněm

premiéra: 17. září 2015

A začneme pěkně zostra. Pamatujete si ještě na rychlonohého Thomase a další chlapce žijící na Place obklopeném strmými stěnami  Labyrintu? Poprvé jste se s nimi mohli setkat ve filmu Labyrint: Útěk. Thomas se projevil jako mistr útěků a společně se svými přáteli se mu povedlo uniknout z vražedného bludiště. Jenže to byl jen začátek a jejich cesta ještě ani zdaleka nekončí. Teď je čekají Zkoušky ohněm. Thomas a další Placeři by si tak měli raději protáhnout lýtka, protože  jejich další cesta je zavede na Spáleniště, sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek…

Premiéra Zkoušky ohněm je už za pouhých pár dnů, ale čekání si můžete zkrátit čtením. Jestli jste  netušili, že předlohou filmu je stejnojmenná série z pera spisovatele Jamese Dashnera, je nejvyšší čas to napravit a zopakovat si s Placery jejich dobrodružství na stránkách knih Labyrint: Útěk a Spáleniště:  Zkouška. Pokud vás zajímá, co bude dál, potěší vás Vražedná léčba, čerstvě vydaný závěr této trilogie.

KOUKNI SE  Léčba a prevence pro každého v době koronavirové

 

Marťan 

premiéra: 1. října 2015

“Jsem nejslavnějším mužem na Zemi, a přitom na ní nežiju.” To jsou první slova z deníčku Marka, hlavního hrdiny knihy Marťan, která vzala obchody útokem. Román Marťan od Andyho Weira je opravdu neobyčejný příběh novodobého vesmírného Robinsona. S Markem si osud pěkně pohrál. Jako jeden z prvních lidí se prošel po Marsu a teď je přesvědčený, že na něm i zemře. A to hodně rychle, pokud se mu nepodaří  poprat se s nedostatkem vody, vzduchu a zásob. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor se pouští do boje o přežití. Jak  Matt Damon v hlavní roli, zdolává na rudé planetě jednu  překážku za druhou, se můžete podívat v kinech už prvního října.

f71937d24c6b30c1722c4d5adc8975d2-d89cyxs

 

Pan

premiéra: 8. října 2015

Kdo by neznal příběh Petra Pana, sirotka, který se ocitne v kouzelné Zemi Nezemi. Čeká ho tam spousta dobrodružství i zábavy. Ale do všeho se připlete kapitán Hook a pirát Černovous, kteří Petrovi pořádně zkomplikují život. Tahle fantasy pohádka už několik generací okouzluje děti i dospělé. A možná uchvátí i vás, až v říjnu vstoupí do našich kin. Pohádkové vyprávění o chlapci, co nikdy nevyrostl, u nás vyšlo knižně hned v několika různých podobách. Až budete číst knihu svým dětem před spaním, dobrodružný příběh Petra Pana ve vás možná probudí vaši dětskou stránku.

KOUKNI SE  Letní čtení pro chlapy (dámy mohou nakouknout)

images2

 

Hunger Games: Síla vzdoru, 2.část

premiéra: 19. listopadu 2015

Proti všem očekáváním Katniss přežila Hladové hry hned dvakrát, ale stále nemá klid. V zemi Panem vypuklo povstání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss, která stojí v čele revoluce. Válka mezi Třináctým krajem a Kapitolem pokračuje. Finále trilogie Hunger Games se pomalu, ale jistě blíží. A konec to bude opravdu velkolepý, jak naznačují nejnovější trailery. Jestli už odpočítáváte dny do listopadové premiéry, sáhněte po knize Síla vzdoru od Suzanne Collins. Zbývající týdny vám s ní utečou jako voda.

images

 

Macbeth

premiéra: 5. listopadu 2015

Macbeth, klasické Shakespearovo drama v novém kabátku, už brzy zavítá  do našich kin. Těšit se můžete na Macbetha, obávaného skotského válečníka, který se neleká zuřivých bitev. Když na vřesovišti vyslechne věštbu, že bude příštím králem, uvěří jí. Netuší, jak velkou cenu bude muset zaplatit. Jeho cestu ke koruně dláždí smrt a intriky. Rozhodně je škoda Macbetha odsoudit jako povinnou školní četbu. Jeho knižní verze vás možná mile překvapí.

4_na_co_jit_do_kina_2_2015

 

Malý princ

premiéra: 3. prosince 2015

Teď uděláme malou odbočku a po návštěvě Labyrintu, Země Nezemě, Rudé planety a Panemu, se podíváme do světa, ve kterém je možné vše. Zajímá nás jedna maličká planeta, na které jsou  tři sopky a jedna květina. A společně s jejím jediným obyvatelem, Malým princem, se můžete vydat na jeho kouzelnou cestu vesmírem. Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho se dočkal nového animovaného zpracování. Tajemství přátelství, lásky a skutečného štěstí, vám Malý princ pomůže odhalit už na začátku prosince. Do té doby si určitě stihnete jeho příběh osvěžit.  Věřte, že ne nadarmo je Malý princ jedno z nejslavnějších literárních děl. Kraťoučká knížka v sobě ukrývá mnohem více, než se na první pohled zdá. A po jejím dočtení si nezapomeňte zkusit nakreslit beránka.

KOUKNI SE  Jarní bestsellery z pera českých autorů

OB3a47f3_little_prince

 

Jestli máte chuť začít číst s trochu větším předstihem, zkuste knihy Pátá vlna, Aliance, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti nebo Za zrcadlem, a s čím se tam Alenka setkala. A to je jen malá ochutnávka, v příštím roce nás toho čeká daleko více…

Sabina Poláková

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten + 13 =