Kniha džunglí: Pohádkový svět jak jej ještě neznáte

Autorem jedné z nejznámějších pohádek je Rudyard Kipling. Ten oba díly sepsal v letech 1894-1895, oba jsou ovšem vydávány za jedno dílo. První filmová adaptace vyšla roku 1942, ale snad všichni známe mnohem povedenější animovanou pohádku stejného názvu z roku 1967.

Od té doby proběhlo hned několik pokusů o vytvoření dalších adaptací až do letoška, kdy má vyjít Kniha džunglí v cela nové formě. Režisérem se tentokrát stal Jon Fevrau. Jeho nejznámějším kouskem je trojdílný Iron Man, ve kterém si také po boku Roberta Downey Jr. zahrál vedlejší roli. V předminulém roce opět režíroval a k tomu si střihl i hlavní roli v kulinářském pornu Šéf. Tentokrát před ním stojí minimálně stejně těžký úkol, jako byl Iron Man. Vytvořit originální, zábavnou a pohádkově vyšperkovanou verzi Knihy džunglí.

Jungle Book 1Mauglí vyrůstá celý svůj život v džungli, alespoň si na dobu předtím nevzpomíná. Je zde vychováván vlčí smečkou vedenou Akelou a vlčice Raksha je pro něj jedinou matkou, kterou kdy poznal. Nejlepšího přítele a spojence nalezne v panterovi Bagheerovi. Nakonec však proti jeho pobytu v džungli vystoupí zákeřný tygr Sheere Khan a Mauglí je donucen svůj jediný domov opustit. Na cestě jej doprovází jeho věrný přítel a dokonce se k nim připojí ještě medvěd Grizzly Baloo. Společně pak zažijí ,i na poměry v džungli, obrovské dobrodružství.

Jungle Book 2Již na první pohled lze spatřit unikátnost filmu. Celý film je vytvořen za pomocí CGI. Takto krásné a úchvatné prostředí jsem snad ještě neviděl. Grafici na tomto filmu odvedli obrovský kus práce, alespoň podle toho, co v traileru můžeme spatřit. Sám John Favreau prohlásil, že se nejedná o drahou kopii animované pohádky z roku 1967. Kromě vzhledové stránky bylo přidáno několik nových elementů, které více ladí s jeho dosavadní tvorbou.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná

Jungle Book 3Roli malého Mauglího získal Neel Sethi. Jedná se o jedinou hereckou roli, která je přesto ve filmu z větší části opět upravena CGI. Na dabingu všech ostatních postav se podíleli nejznámější a nejoblíbenější herci současnosti. Hlas vlčí matky Mauglího, Rakshi, je Lupity Nyong´o (12 let v řetězech), vůdce vlčí smečky, Akelu, poté dabuje Giancarlo Esposito. Bagheeru, černého pantera a nejlepšího přítele Mauglího, ztvárnil Ben Kingsley (Schindlerův list, Prokletý ostrov, Gandhi) a medvěda Grizzly jménem Baloo zase Bill Murray (Krotitelé duchů, Ztraceno v překladu). Nově je zákeřný had Kaa žena, kterou není nikdo jiný, než Scarlett Johansson (Iron Man 2, Avengers, Ave, Ceasar!, Ztraceno v překladu). Posledními hlasy jsou Christopher Walken (7 psychopatůChyt mě, když to dokážeš) jako Král Lou a Idrise Elby (Thor, Prometheus, Pacific Rim) v roli tygra Sheer Khana.

Jungle Book 4Novinářská předpremiéra v USA již proběhla a v Indii dokonce symbolicky běží již od 4. dubna. Kniha džunglí získala velice přívětivé hodnocení. Můžete očekávat magické prostředí, vyšperkované 3D, spoustu zábavy i napětí a úžasné dabingové výkony. Kniha džunglí se do českých kin dostane 21.4.2016.

Alexander Nardelli

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

16 + one =