Joe Dispenza: Probuďte své božství

Ač nám tu autor hovoří o božství, nenechme se mýlit. Jde tu o probuzení své přirozené podstaty, pocitu štěstí a naplněnosti, která nás přes prožívanou a uvědomovanou vděčnosti dovede k lepším zítřkům  v jakékoliv oblasti života, případně k uzdravení, potřebujete-li.

Kniha začíná příběhy z praxe Joa Dispenzy, také se tu dělí o své vlastní zážitky a zkušenosti a já rozhodně doporučuji vytrvat ve čtenářském zapálení a zachovat autorovi přízeň, byť první stránky mohou působit poněkud senzačně. Stalo se to, nebo ne? Kdoví… ale jakmile se začneme nořit víc a víc do principů fungování našeho mozku a dostáváme se k tématu závislosti na stresových hormonech, věřím, že mnoho z nás už svou pozornost od této knihy neodtrhne. Tohle je totiž nadmíru přesně popisovaná denní skutečnost mnoha z nás. Ano, autor si mne omotal kolem prstu v tuto chvíli.

A měla jsem ještě to štěstí, že v tuto dobu jsem přišla na jeho přednášku na Youtube, která jen podtrhla zde řečené. Takhle mi funguje mozek, no pane jo… totálně šejdrem. Dílem je to dáno výchovou, dílem okolím, dílem vlastním upevňováním škodlivých návyků. Ale jde to přeučit? Ano! A od toho tady jsme!

Proces, který autor na dalších stránkách popisuje, není složitý, je i velmi logický a snadno pochopitelný. Ve zkratce jde o to pochopit, jak funguje mozek, čím se živí, jak vyzařuje naše srdce a jak vůbec vzniká naše pozitivní i negativní přesvědčení. A co to s námi udělá. Pak dát mozku odpočinek, meditovat, zastavovat se. Přerušit tyto škodlivé spoje, naučit mozek běhat jinými kolejemi a jinak myslet, rázem budeme zažívat i jinou chemii…. Zažívat emoce, vizualizovat si je – i to ovlivňuje chemii a poté i naše myšlení. Vše spojit a vytvořit si vlastní budoucnost, film mysli, pocity, které si k sobě chceme přitáhnout a to vše naživo vyzařovat. Změnit se.

KOUKNI SE  Meg Masonov: trýzeň a touha

Či přesněji řečeno – proměnit se zpět v toho nadšeného a života plného člověka, kterým jsme byli kdysi dávno…

Božství jsme my  – je to souhrn našeho poslání, štěstí a životní cesty, které nebudeme nikdy v životě litovat. Náš život je obrovský potenciál a jestli jsem zažila největší pocit vděčnosti nad touto knihou, tak právě nad tím faktem, že mne Joe Dispenza potkal (a mnozí další, tato metoda zdaleka není jeho patentem, jen se jí zabývá velmi pečlivě a ještě pečlivěji ji zkoumá na svých studentech) a že mám možnost ze sebe setřást minulost, která mne zavedla díky myšlenkám do situací, ve kterých již nechci být.

Je to kniha, která vás naučí si věřit.

Vidět se.

Odpustit si.

Poděkovat.

Nalézt své pravé já a začít ho cítit. A žít… a myslet jako ono.

O autorovi:

Dr. Joe Dispenza je uznávaný odborník v oblasti neurovědy, svou práci podporuje nejen již známými výzkumy, ale se svým týmem a bezpočtem žáků provádí výzkumy vlastní. Nabízí nám v této u nás nikoliv jediné knize, úžasné nástroje, které nás zavádí do zcela jiného vidění svého života – někdo tomu říká vesmír, někdo kvantový svět.

Vydalo nakladatelství Anch Books, 2020, www.anch-books.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × two =