Jakou knihu vybrat pod stromeček?

Rok se s rokem sešel a najednou je tu zase prosinec, nákupní horečka a nepřehledná paleta knih na přetékajících pultech knihkupectví. Nejradši byste je měli všechny, ale knihy jsou příliš drahé a na Ježíškově seznamu jsou také jiné druhy dárků. Co si počít na poslední chvíli? Máme pro vás několik tipů pro výběr kvalitního čtení z nejnovějších knih, které v knihovničce vaši známí pravděpodobně nemají. Využijte sezonních slev, které některá knihkupectví nabízejí, a můžete potěšit celou rodinu.

Pro ženy

866_alice_v_risi_divuV nakladatelství Domino v rámci edice Inteligentních románů pro inteligentní ženy“ vyšla v listopadu nová kniha, která stojí za hřích. Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) od Sarai Walker je kniha, která si bere na paškál moderní kult krásy a pokřivené sebehodnocení žen, pro které je těžké si vážit sebe samotných, když se nevejdou do otřepané šablony „90-60-90“. Alicin pohled na vlastní osobu se velmi záhy proměňuje pod vlivem událostí okolo Jennifer, zvláštní ženy, která se mstí mužům za všechna bezpráví napáchaná na ženách. Najednou už není tak těžké si představit život bez muže, který by potvrzoval její hodnotu.

 

udolilisekO něco více se k drsné zimě hodí společenský román V údolí lišek Charlotte Linkové, vycházející v nakladatelství Ikar. Unesená žena se ocitá v nezáviděníhodné situaci – uvězněná v jeskyni v bedně s omezenými zásobami na přežití je ponechána osudu, když její únosce zmizí ještě předtím než stihne jejího muže požádat o výkupné.

KOUKNI SE  Jak vypadal lockdown ve středověkém pojetí se dozvíte z knihy Vlastimila Vondrušky Ďáblova čísla

Pro muže

343_nahodna_smrt_patriarchy_obalka_webSeverská detektivka se špetkou špionážních prvků Náhodná smrt patriarchy Leifa Davidsena čtenáře přenese do moderního Ruska. Jak souvisí smrt ruského patriarchy s vraždou jednoho Dána? Kniha vyšla v říjnu v nakladatelství Kniha Zlín.

 

smluvnipodminkyZajímavou perličkou ze života mohou být Smluvní podmínky Roberta Glancyho. Hrdina románu je právník specializující se na doložky ke smlouvám psaných drobným písmem. Po těžké autonehodě ztratí paměť a v jeho vzpomínkách zůstává živá jen jeho právnická specializace. Postupně Frank odhaluje pravdu o svém životě, manželství, rodině a kariéře, a podrobnosti, které zjistí, nebude úplně lehké skousnout. Jak se postavit „ďáblu skrývajícím se v detailech“ a změnit od základu svůj život?

Pro děti

pohadkydohajanKrásné jednohubky před spaním nabízí maminka a psycholožka Zuzana Pospíšilová s krásnými ilustracemi Lucie Dvořákové. Pohádky do hajan, ve kterých se mísí reálný svět se světem fantazie, vydalo nakladatelství Portál. Vhodné pro děti ve věku od 3 do 8 let.

 

medvediDva medvědi, jeden tygr a s nimi spoustu legrace, poučení a jazykových pokladů naleznete v knize Taková medvědí rodinka Zbyňka Černíka. Ilustrovala Eva Sýkorová-Pekárková. Vydalo nakladatelství Knižní klub . Pro děti do 10 let.

 

Pro teenagery

píseňkrvePíseň krve, první díl fantasy trilogie Stín krkavce, bestseller New York Times z pera debutanta Anthonyho Ryana vydalo nakladatelství Host. Vélin, vycvičený zabíjet ve jménu víry Šestého řádu, odhaluje tajemnou minulost své rodiny. Proč ho jeho otec – rytíř Sjednoceného království – nechal vychovat v Šestém řádu? Jaký velký úkol Vélina čeká a nemine?

KOUKNI SE  LedNOVÉ knižní novinky

 

kukuricneDrsné a trochu ujeté je Kukuřičný město (zápisky z konce světa) od Andrewa Smitha. Šestnáctiletý Austin si píše deník, ve kterém popisuje, jak s kamarádem Robbym způsobili konec světa, protože oživili armádu zmutovaných obřích kudlanek, které jsou posedlé jídlem a sexem. Kromě těchto „malicherností“ řeší Austin problém, zda je zamilovaný do své přítelkyně nebo do Robbyho nebo do obou. Zkrátka šílená jízda a nelehký úkol: Jak se nenechat „sežrat“ a zároveň se vyznat sám v sobě?

 

Je libo audioknihu?

zmizet-duzeJako audiokniha nově vychází česká knížka Zmizet od Petry Soukupové, která za tento soubor tří próz získala v roce 2010 cenu Magnesii Literu. Smutné příběhy dětí s neutěšenými životními situacemi namluvili tři herci: Kryštof Hádek, Jan Meduna a Daniela Choděrová. Audiokniha bude navíc pokřtěna v adventní neděli 7. prosince od 15:00 na knižním jarmarku KNIHEX v Praze.

 

ostre-predmety-duze

Psychologický thriller Ostré předměty americké autorky Gillian Flynnové se odehrává v americkém maloměstě, malebném místě k životu, pod jehož líbivou pokličkou dřímá zlo a temnota. Novinářka se vrací do své domoviny, aby získala materiál pro svůj velký článek o brutálně zavražděných dívkách, a to, co objeví na dávno zapomenutém místě a v tratolišti svých vzpomínek, se jí nejspíš nebude líbit. Namluvila herečka Lenka Krobotová.

 

PAVLA KAMEŠOVÁ

 

Úvodní foto: Pixabay.com

Předchozí článekUpoutávka na western Quentina Tarantina s názvem Hateful Eight
Následující článekRECENZE: Kniha, která se vám nemilosrdně zaryje pod kůži

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 − 1 =