Nákup vánočních dárků je ideální příležitost se zamyslet na tím, koho obdarováváme. Jaký je, co se mu líbí, co má rád, co by ho potěšilo. Pokud nemůžeme na nic přijít, pravděpodobně neposloucháme anevnímáme druhého tak dobře, jak bychom měli. K potěšení druhého stačí znát i malý kousek z jeho duše. Ta malá hvězdička, kterou jste zahlédli v jeho očích, když mluvil o něčem, co vám nic neříkalo, ale on byl v sedmém nebi. Poradíme vám, jak vybrat vánoční dáek a neudělat chybu.

4Pro cestovatele

Jak vybrat dárek a neudělat chybu

Prázdniny v Evropě – Ladislav Zibura: Vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z horkých Athén přes divoký Balkán, rodný střed a malebné Pobaltí až za polární kruh. Objevíte místa, která jste vždy chtěli navštívit, jen jste o nich dosud neslyšeli. A taky se přesvědčíte, že žijete na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.

3Pro gurmány

Jak vybrat dárek a neudělat chybu

Pivařka – domácího sládka: Zcela unikátní domovarnický projekt pokračuje! V novém, přepracovaném a doplněném vydání naleznete nejen zcela unikátní recepty, ale i rozpracovanou teoretickou část, která umožní bezproblémové vaření domácího piva i úplným začátečníkům. Ovšem i ostřílení praktici v Pivařce na druhou najdou velké množství praktických rad a návodů pro svou další práci. Kniha je samozřejmě opatřena i bohatou fotografickou přílohou, tabulkami, které vám usnadní přepočty a kapitolami o historii vaření piva. Všechny recepty jsou optimalizovány na stejné množství piva a počítají s dostupností vstupních surovin na českém trhu. A proti prvnímu vydání jsou optimalizovány tak, aby byly přístupné i úplným začátečníkům.

KOUKNI SE  Nejlepší české detektivky, při nichž neusnete

2Pro romantiky

Jak vybrat dárek a neudělat chybu

Hodinářova dcera – Kate Morton: Je horké léto roku 1862 a na březích Temže u Birchwood Manor se vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Mají plán: strávit léto v odloučení a hledat inspiraci pro svou tvorbu. Jejich pobyt se jim však nečekaně zkrátí. Jednoho dne najdou jednu ženu z jejich skupinky zastřelenou a druhá není k nalezení. Přitom zmizelo cenné dědictví a život Edwarda Radcliffa se ocitl v troskách. Uplynulo sto padesát let a Elodie Winslowová, mladá londýnská archivářka, nachází podivnou koženou brašnu, která obsahuje dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci: vybledlou fotografii zatčené ženy ve viktoriánském oblečení a skicář obsahující kresbu dvojdomku u řeky. Proč se Birchwood Manor Elodie tak líbí? A kdo je ta krásná žena na fotografii? Jaká tajemství skrývá? Hodinářova dcera je příběhem vraždy, tajemství a krádeže. Vypráví o umění, lásce a ztrátě. Jako řeka protéká stránkami této knihy hlas ženy, která stojí mimo čas. Její jméno bylo historií zapomenuto, ale ona vše sledovala a bylo při tom: Birdie Bellová, hodinářova dcera.

1Pro marody

Jak vybrat dárek a neudělat chybu

Doktore, to bude v cajku – Patrick Tylor

Nejnovější humoristická kniha proslulého autora.

Pro nevychovance

Jak vybrat dárek a neudělat chybu

Dědečku vypávěj o světě je dalším pokračování oblíbené série knížek o zvídavé Viktorce a laskavém a moudrém dědečkovi. Tentokrát se společně vypraví na cestu po pěti důležitých evropských zemích. Viktorka se brzy naučí orientovat se na letišti, chovat se v hotelu, využívat své znalosti angličtiny, ale hlavně se od dědečka dozvídá spoustu informací o zemích, které navštěvují, o jejich historii, jazycích, národních jídlech a tradicích. Dědeček jí vypráví pověsti a historické příběhy, z nichž Viktorka pozná, že žijeme v nejkrásnější době evropských dějin. Pro velký úspěch stejné koncepce předchozích dílů je knížka doplněna o CD, jež načetl sám Ladislav Špaček.

KOUKNI SE  Populární české knihy v kategorii humor a satira

Kristina Doubravová

Předchozí článekTrailer: Harrison Ford v novém zpracování Volání divočiny
Následující článekHororové filmy, které zašly příliš daleko

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × five =