Hra o trůny: 8 šokujících momentů z finále

V pondělí brzy ráno byla odvysílaná poslední epizoda seriálu Hra o trůny. Celá osmá série obsahovala zvraty, které fanoušci nečekali či si přáli, aby se nenaplnily. Samotné finále přineslo rovnou několik šokujících okamžiků, které byly dechberoucí. Podívejte se na výběr osmi takových momentů.

8. Tyrion nalezl své sourozence

Debatu o tom, jestli byla smrt Jaimeho a Cersei pro diváky dostatečně uspokojivá odložíme stranou. Tyrion se snažil pro svou rodinu udělat vše, co bylo v jeho silách. Osvobodil svého bratra ze zajetí své královny, i když věděl, jaké následky ponese za zradu. Bohužel, jeho snaha přišla v niveč. Bylo dojemné vidět jeho emoce, když nalezl své sourozence pod hromadou sutin.

7. Daenerysin plán osvobodit celý svět

Zdá se, že Dračí královna neměla v úmyslu přestat se svým „osvobozováním“. Vlastně by se její „osvobozování“ netýkalo pouze Sedmi království, ale i zbytku světa. Tento plán již ale neuskuteční.

6. Tyrion se zbavil svého úřadu

Poté, co Daenerys učinila svůj velkolepý proslov mezi ruinami Králova přístaviště, se Tyrion odhodlal postavit proti ní a vytkl jí masakr, kterého se dopustila. Následně si sundal odznak pobočníka královny a hodil jej stranou. Dany ho pak nechala zatknout pro zradu, s čímž Tyrion počítal.

5. Zrada pro lásku

Již z předchozího dílu bylo jasné, že někdo bude muset „Šílenou“ královnu zastavit. Někteří sázeli, že se této práce chopí Arya, zatímco jiní předvídali, že to bude muset být Jon. Celá scéna se odehrála v trůní síni ještě předtím, než se Dany na Železný trůn vůbec usadila.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

4. Železný trůn změnil konzistenci

Celá léta jsme čekali na to, kdo vyhraje hru o trůny a ke konci usedne na Železný trůn. Pro někoho se tudíž mohlo stát zklamáním, že byl trůn roztaven. Jiní v tom mohou naopak vidět poetické uspokojení. Jak dobře víme, Železný trůn byl vytvořen z mečů Aegonových nepřátel, které roztavil jeho drak Balerion (známý jako Černý děs). O několik stovek let později ten samý trůn roztavil Drogon, který je v knihách často k Balerionovi přirovnáván.

3. Demokracie v Západozemí?

Při volbě nového krále či královny Sedmi království přišel Samwell Tarly se zajímavou myšlenkou. „Nechme všechny rozhodnout o tom, kdo bude vládnout.“ Bohužel se mu dostalo pouze výsměchu, ale snaha se cení. Zdá se, že Západozemí není na demokracii ještě připraveno.

2. Brandon Stark, První svého jména, král šesti království a protektor říše

Nakonec se rada shodla a za krále Šesti království jmenovala Brana Starka (tříokou vránu). Od zbytku říše se odpojil Sever, kterému konečně vládne Sansa jako královna. První krok, který nový král učinil, bylo jmenování Tyriona jako svého pobočníka. Udělil mu tedy milost s podmínkou, že do konce svých dnů bude napravovat všechny chyby, kterých se dopustil. A svého bratrance Jona poslal na Zeď. Dalo by se říci, že se kruh uzavřel.

1. Duch dostal zasloužené pohlazení

Když ve čtvrtém díle („The last of the Starks) Jon opouštěl Zimohrad, rozloučil se snad s každým až na Ducha. Jeho věrný zlovlk mu dělá společnost již od prvního dílu první série. Fanoušky značně pobouřilo, když ho po tom všem ani nepohladil. Po finále však už víme, že to byl účel. Nebyl důvod se loučit, když se opět shledali.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Aneta Pfeiferová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

20 − 9 =