Hollywoodské hvězdy a jejich (ne)obyčejné fobie

Fobií v různých fázích a podobách trpí tisíce ne-li milióny lidí po celém světě. A není to problém pouze obyčejných lidí. Týká se to také herců u nás a v zahraničí. V následujících řádcích se dozvíte, čeho se nejvíce děsí známí hollywoodští herci a herečky. Pokud se chcete dozvědět, kdo má typickou fobii z výšek, z klaunů nebo z uzavřených prostor, a kdo neobvyklou fobii z vody, vajec, papíru nebo zrcadel, tak jste na správném místě.

Channing Tatum

Každý má z něčeho strach. Dokonce i takový svalnatý hezoun hollywoodského světa jako je Channing Tatum, trpí panickou hrůzou. Hvězda filmů 21 Jump Street, 22 Jump Street, Útok na Bílý dům, Bez kalhot, se potýká s takzvanou pediofobií. Jedná se o dost neobvyklou fobii. Strachu z hraček. V případě Tatuma jde konkrétně o hrůzu z porcelánových panenek. Mezi řečí to pronesl v talk show Ellen Degeneres. Kdo by to byl řekl, že?! V tom případě by se měl hororové sérii Dětská hra vyhnout. Porcelánová panenka to sice není, ale Channingovi stačí, že působí děsivým dojmem.

Johnny Depp

Herce, kterého nejvíc proslavila role pirátského kapitána Jacka Sparrowa ve filmové sérii Piráti z Karibiku, děsí nejvíce klauni. Nejen démoničtí klauni z filmů, ale klauni obecně. Řekl, že něco neurčitého ho na tom namalovaném obličeji zkrátka děsí. A v kombinaci s falešným úsměvem jde podle Deppa o hrůzyplnou kombinaci. Johnny Depp si zahrál spoustu podivných, vyšinutých postav, ale roli klauna v daleké budoucnosti určitě nepřijme. Dokonce se odmítl dívat například na seriál American Horror Story: Freak Show. A pouťovým zábavám se nejspíš také vyhýbá obloukem.

Uma Thurman

Herečka Uma Thurman trpí klasickou hojně rozšířenou fobií. Hvězda akční řežby Kill Bill 1 a Kill Bill 2 patří mezi klaustrofobiky. Pro neznalé jde o strach z uzavřených prostor. Své fobii se musela postavit čelem právě ve snímku Kill Bill. Režisér Quentin Tarantino věděl o její klaustrofobii, přesto Thurman přiměl natočit scénu, ve které byla zavřená v rakvi a zasypaná hlínou. „Prostě normální pracovní den“ později pronesla herečka.

Zach Galifianakis

Herec s řeckými kořeny, představitel mnoha komediálních rolí a jeden z nejvýznamnějších amerických komiků současnosti trpí nejrozšířenější fobií na světě. Strachu z výšek. A právě z toho důvodu musel být ve vybraných výškových scénách ve filmu Pařba na třetí zastoupen dablerem. Výšky herci natolik nahání husí kůži, že dokonce vynechal tiskovou konferenci pro závěrečný film trilogie Pařba, která se uskutečnila v Morro da Urca poblíž hory Sugarloaf v Brazílii.

Matt Damon

Také další herecká hvězda nejen akčních filmů se potýká s jedním životním strachem. Matt Damon alias tajný agent Jason Bourne nemůže vystát hady. Jeho ofidiofobii (panická hrůza z hadů) mohla přímo na place sledovat herecká spolupracovnice Scarlett Johansson. Herečka řekla, že jeden z jejich nejlepších momentů během natáčení filmu Koupili jsme ZOO byl ten, když přivezli hady. V tu chvíli totiž spatřila Damona, který se málem rozplakal jako malé dítě, když je zahlédnul. Trochu škodolibé, ale doufám, že se herečka bavila ve vší slušnosti.

Jennifer Love Hewitt

Hvězda hororové slasher série Tajemství loňského léta přiznala, že má strach z výtahů. Konkrétně odmítá vstoupit do jakkoliv velkého výtahu, pokud se v něm nachází více než pět lidí. Těžko říct, proč tomu tak je. Jestli jde o spojení s děsivými představami, že by se lana mohla přetrhnout a výtah tím pádem spadnout, nebo se necítí dobře v uzavřeném prostoru s větším počtem lidí? Nicméně vedle strachu z výtahů trpí také selachofobií. Hrůzou ze žraloků. To je na druhou stranu docela oprávněný strach.

Sarah Michelle Gellar

Představitelka seriálové Buffy, přemožitelky upírů, kterou ztvárňovala 6 dlouhých let, bojuje s docela zvláštním životních strachem. Strachem ze hřbitovů. To je hodně zvláštní spojení. Herečka, která zosobňuje ve filmu lehce hororovou postavu bojující proti upírům, a přitom má strach z místa, kde se to podle legend může nemrtvými upíry hemžit? Také ji děsí uhoření zaživa. V rozhovoru pro časopis Rolling Stone přiznala, že scény na hřbitovech a pohřebištích natáčela se slzami v očích. Chudák holka.

Jennifer Lawrence

Herečka, která zaznamenala raketový vzestup kariéry po sérii Hunger Games má pro změnu dost atypickou fobii. Věřte nebo ne, ale ona existuje fobie z otravných lidí. A tou Lawrence trpí a veřejně to přiznala v jednom rozhovoru. Vedle toho patří mezi arachnofobiky. To je dobře známý strach z pavouků. Dodala také, že ji děsí smrt, rodina a duchové. V tomto případě jde spíše o klasické obavy ze smrti, strach o rodinu a nadpřirozené obavy z nehmotných bytostí.

Matthew McConaughey

Hollywoodská herecká superhvězda známá z filmů jako Interstellar, Vlk z Wall Street, Bahno Mississippi, Kontakt, Klub poslední naděje, Sahara trpí strachem z otáčejících se dveří. To musí mít se vstupem do luxusních amerických hotelů docela problém. Spousta hotelů disponuje pravě těmito dveřmi. Poměrně vzácná cleithrofobie znamená strach z uvěznění v otáčejících se dveřích. Ještě jsem neviděl nikoho, kdo by uvíznul v otočných dveřích. Ale když to má někdo zafixované v hlavě, tak se tím těžko bojuje.

Alfred Hitchcock

Jméno velkého formátu. Televizní a filmový režisér, producent a scénárista nebyl dokonalý. Jako nikdo z nás. Jeho fobie patří rozhodně mezi neobvyklé. Zesnulý režisér kultovního snímku Psycho měl panickou hrůzu z vajec. Odborně se ji říká ovofobie. Dokonce jednou jednomu reportérovi zcela upřímně prozradil, že se raději bude dívat na krev než na žlutou tekutinu, která vytéká z rozbité skořápky. I velikáni mají své mouchy. A někdy i bizarnější, než si myslíme.

Meryl Streep

Herecká legenda, držitelka 3 Oscarů, 8 Zlatých Glóbů a dalších ocenění sama o sobě tvrdí, že není dokonalá. Navíc se přiznala, že trpí corcoranofobií – paralyzující hrůzou z helikoptér. Proto jste ji nikdy nemohli spatřit a nikdy ani neuvidíte v blízkosti těchto strojů. „V opačném případě jde o zdařilou fotomontáž“, jak jednou s úsměvem dodala.

Kyra Sedgwick

Herečka známá především z kriminálního seriálu Closer ve svém životě bojuje s jedním obzvlášť zákeřně originálním strachem. Její fobii vynesl na světlo světa Kyřin dlouholetý manžel a herec Kevin Bacon. V americké The Tonight Show na svou ženu práskl, že trpí strachem z mluvícího jídla. Takže pokaždé, když je v televizi nějaká reklama s jídlem, které mluví, musí okamžitě odejít z pokoje. Dokonce dobře známá reklama, kterou můžeme vidět také u nás v Česku, Kyru děsí. Jde o reklamu na bonbony M & M´s. Snad tu větu znáte. „Vlezte si do misky. Sám si vlez do misky!“ Pro herečku zřejmě neexistuje nic děsivějšího než jídlo, které disponuje očima, ústy a případně i ušima a končetinami.

Eva Mendes

Snědá herečka a modelka trpí aquafobií. Někteří z vás již správně tuší, že se jedná o strach z vody všeobecně. Takovým strachem z vody trpí také Will Smith nebo Carmen Elektra. Jejich hrůza z vody pramení hlavně ze skutečnosti, že neumějí plavat. Tím se zvyšuje pravděpodobnost, že by se mohli utopit. A proto ten strach z vody. Všechno souvisí se vším. Dost nepochopitelné je, proč si herečka přesto koupila obrovský dům s bazénem, který nikdy nepoužije. Hm?!

Scarlett Johansson

Johansson se sice smála při natáčení Damonovi, když musel čelit svému strachu z hadů. Jenže ona sama má také panickou hrůzu. Herečka trpí ornitofobií – strachem z ptáků. Na jednu stranu jde o známou a rozšířenou fobii. Na druhou stranu ze zvířat, která nepůsobí příliš děsivě. Přeci jen hadi budí větší hrůzu než ptáci. Ať už jsou jakkoliv velcí. Johansson dodala, že její strýc také trpěl ornitofobií. Takže je docela možné, že je to dědičné.

Christina Ricci

Černovlasá herečka, která ještě nepatří k těm profláknutým tvářím Hollywoodu, má hrůzu z pokojových rostlin. Ano, ano. Ricci to přiznala v New York Daily News. Pokojové rostliny (botanofobie) stejně jako plavecké bazény (natatiofobie) herečku těžce znepokojují. Dotýkat se špinavých pokojových rostlin považuje za mučení své vlastní osoby. To by mě docela zajímalo, jak to vypadá u ní doma.

Nicole Kidman

Slavná zrzavá herečka narozená v Honolulu na Havaji trpí takzvanou lepidopterofobií. Panickou hrůzou z motýlů. Když se Kidman ptali, co přesně ji na motýlech děsí, tak jednoduše řekla, že je na nich něco děsivého. Něco podivného, co v herečce vyvolává silné pocity úzkosti. Člověk si říká. Kdo sakra může nenávidět motýly?

Pamela Anderson

Pamela Anderson není úplně klasická herečka. Slávu si vybudovala na dvou věcech. Účastí v dnes již kultovním seriálu Pobřežní hlídka a na svém poprsí. Za kvalitní herečku se nedala považovat tehdy ani dnes. Její strach ze zrcadel ji musí trochu komplikovat život. Protože žena se musí učesat, namalovat a tak podobně. Ale jak to dělá člověk, který se nemůže dívat do zrcadla? Pamela ještě dodala, že se nemůže na sebe dívat ani v televizi. „Pokud něco takového běží, musím televizi vypnout nebo opustit pokoj“ řekla. Sebekritika neuškodí. Ale všeho moc škodí.

Billy Bob Thornton

Známý hollywoodský herec trpí hned několika fobiemi. Ale nejvíc šílí ze starožitného nábytku. Ne jen tak obyčejného, ale francouzského. Nejvíc ho děsí nábytek z doby vlády Ludvíka XIV. Ve svých domněnkách, proč má strach z francouzského starožitného nábytku, zachází dost daleko. Odhaduje, že musel být v minulém životě k smrti pokousaný starožitnostmi. Podle herce jde nejspíš o jediný důvod toho, proč ho starožitnosti děsí. Vedle této kuriózní, neobvyklé fobie trpí strachem z kajenského pepře, stříbra a varanů komodských. Jak s tímhle vším dokáže žít.

Megan Fox

Megan Fox byla vždy spíše modelkou než herečkou. A kvalitní už vůbec ne. Alespoň, že ve svém osobním životě dala přednost rodině a dětem před slávou a kariérou. To je u modelek dost velká vzácnost. Modelku děsí věc, se kterou pravidelně přichází do styku. A tím je suchý papír. Ano, čtete správně. V dílu The Tonight Show s Jimmym Fallonem prozradila, že nenávidí suchý papír. Proto vždy, když četla skripta nebo scénář, musela mít po ruce sklenici vody. Aby si mohla namočit prsty pokaždé, když se chystala otočit stránku. V tomhle případě doporučuji, aby si pořídila čtečku knih, a problém bude vyřešený.

Ellen Page

Poslední osobou na seznamu hollywoodských hvězd hereckého světa je třicetiletá Ellen Page. Znát ji můžete z filmů Juno, Počátek nebo série X-Meni. Ellen Page se v rozhovoru se Sethem Meyersem podělila o svou super divnou fobii. Herečku totiž děsí tenisové míčky. Nemůže být v blízkosti těch skutečných ani televizních. Takže tenis rozhodně nebude její oblíbený sport v aktivní ani pasivní podobě. Neví, proč tomu tak je, ale při pohledu na tenisové míčky zkrátka zkamení v úděsu.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com

 

Předchozí článekPrvní reakce na Vraždu v Orient expresu s Herculem Poirotem jsou venku
Další článekRecenze: Zabijákova hra

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

14 + eleven =