Před pár dny proběhla jedna z největších herních akcí, výstava Gamescom. Mělo to však jeden háček.

Každoroční herní výstava Gamescom, která se odehrává v německém městě Kolíně nad Rýnem, se letos uskutečnila i navzdory koronavirovému šílenství. Bohužel však jen v online podobě. Přesto všechno to byl podle pořadatelů úspěch. Stream údajně přilákal přes 2 miliony diváků, což je znamenité číslo. Ale přejděme spíše ke hrám, letošní ročník výstavy nabídl spoustu zajímavých novinek.

Od každého trochu

Fanoušci plošinovek si mohou otevřít láhev šampaňského. Oznámeno bylo již čtvrté pokračování ikonické série Crash Bandicoot, taktéž se hráči mohou těšit na zbrusu nový díl Ratchet and Clank. Pokud se vám líbil Doom Eternal a nemáte ještě dost zabíjení démonů a všemožných monster, můžete se již teď těšit na The Ancient Gods Part One. Tohle DLC vám, kromě mnoha hodin naprosto frenetické akce, nabídne i rozšíření dosavadního příběhu. Pokud máte rádi akci, ale nový Doom je na vás moc zběsilý, v listopadu si můžete pořídit zcela nové Call of Duty: Black Ops – Cold War. Jak už vám název napovídá, hra vás vezme do období Studené války.

Pokud rádi závodíte, určitě vás nadchne zpráva o chystaném Dirt 5. Kromě arkádového závodění na blátě i asfaltu si tentokrát budete moct i postavit trať zcela vlastní. Ty pak budete moct sdílet i s ostatními hráči. Automobiloví nadšenci se mohou těšit i na Project Cars 3, které nadchne spíše vyznavače závodních simulátorů. Gamescom potěšil i fanoušky RPG. Oznámeno bylo Dragon Age 4. Bohužel jsme se o něm dozvěděli jen mlhavé informace.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma
Star Wars nálož

Gamescom nám nabídl i oznámení pokračování legendární adventury Sam and Max s podtitulem Returns!. Má to však jeden háček, hra bude dostupná pouze pro virtuální realitu. U tohoto žánru ještě zůstaneme. Unknown 9: Awakening by měla být next-gen příběhová adventura. Odehrává se v indické Kalkatě, hraje si s nadpřirozenem a vypadá naprosto skvěle. Nyní nakoukneme do světa Hvězdných válek. Star Wars: Squadrons je simulátor vesmírného pilota. Hra bude dostupná i ve VR. Star Wars: Journey to Batuu zase potěší virtuální stavitelé, jelikož se jedná o zbrusu nové rozšíření pro The Sims 4. A do třetice tady máme LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, které vychází z filmové série. Na výstavě samozřejmě nechyběly ani informace o chystaném remasteru Mafie. Mafia: Definitive Edition se představila ve zcela novém traileru.

Zbytečný remaster

Zdánlivým překvapením bylo i představení Age Of Empires 3: Definitive Edition. Předělávka třetího dílu byla logickým krokem. Hra se dočkala vylepšené grafiky a dvou nových frakcí. Gamescom nabídl opravdu spoustu herních oznámení a novinek. Pokud máte chuť, doporučuji shlédnout záznam online přenosu. Já ještě z letošní výstavy vyberu například hru Teardown. Ta tak trochu připomíná legendární Minecraft. V téhle hře však můžete ničit naprosto vše, navíc lze zde plnit nejrůznější úkoly. Poslední hrou, kterou zde zmíním, je Bridge Constructor: The Walking Dead. Jak už název napovídá, budete stavět mosty pro zombie. Gamescom 2020 se opravdu povedl. Byť se odehrával pouze v online prostředí, přinesl nám opravdu spoustu novinek. Přesto se všichni budeme modlit, ať příští ročník proběhne zase standardně. My se samozřejmě budeme některým novinkám z výstavy věnovat důkladněji v dalších článcích, takže zůstaňte naladěni.

KOUKNI SE  V lednu vyjde The Last of Us Part II Remastered, na co se mohou hráči těšit?

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 × four =