Filmové páry s děsivými věkovými rozdíly

Představují se vám snímky, které disponují děsivými věkovými rozdíly mezi mužem a ženou coby ústřední filmovou dvojicí. Průkopníkem a největším znalcem této problematiky je podle všech indicií herec a režisér Woody Allen, který má o několik desetiletí mladší manželku.

10

Isaac a Tracy – Manhattan

9

Humbert a Lolita – Lolita

8

Gabe a Rain – Manželé a manželky

A opět Woody Allen. Znovu vysoce kvalitně zpracované romantické komediální drama. Také tady si Woody Allen střihnul hlavní mužskou roli. Ve snímku Manželé a manželky zestárl Allen o třináct let. To herci a režisérovi nezabránilo, aby nezačal flirtovat s dívkou, která by stejně stará jako herečka z výše zmíněného filmu Manhattan. Allen coby vysokoškolský profesor (57 let) začíná randit se studentkou Rain, které ještě nebylo ani dvacet let (Juliette Lewis). A co víc. Krátce poté, co začalo promítání filmu v kinech, Allen opustil svou tehdejší manželku Miu Farrowovou. Ta si také zahrála v tomto filmu nemalou roli. A dal se hromady se Soon-Yi Previn – jejich adoptovanou dcerou. I takový filmový velikán má hodně podivné choutky.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků
7

Hana a Michael – Předčítač

6

Sheba a Steven – Zápisky o skandálu

Psychologický thriller buduje své napětí napříč dějem, ale již od začátku vhodí diváka do víru hned několika morálních dilemat. Středobodem veškerého dění je sexuální vztah třicetileté učitelky Sheby (Cate Blanchett) a patnáctiletého studenta Stevena (Andrew Simpson). Bez ohledu na to je film natočený silně, chytře a drží všechny hlavní postavy na hranici uvěřitelnosti. Aby byli všichni zodpovědní za svá rozhodnutí. Postava Sheby svými zločineckými a hrubými činy ještě znásobuje již tak vygradované napětí i zakázaný vztah se studentem.

5

Harry a Marin – Lepší pozdě nežli později

Lepší pozdě nežli později je bezpochyby jeden ze známějších filmů na tomto seznamu. Také herec Jack Nicholson si dopřál vytvořit filmový pár s herečkou o nejednu dekádu mladší, než je on sám. Přesvědčit jste se o tom mohli v romantické komedii z roku 2003. Bez ohledu na to, jaký věkový rozdíl dělí postavu Harryho (Jack Nicholson) a postavu Marin (Amanda Peet), odvážnější scény ani po létech nevyvolávají u diváků pocity odpuzení či nechutností jako v jiných případech. Zkrátka, kdo umí, umí. Vztah 63-letého obchodníka, bývalého playboye a 29 -leté dražitelky je uvržený do chaosu poté, co Harry potká Marininu matku (Diane Keaton). Ženu, která se k Harrymu hodí více hlavně díky nižšímu věkovému rozdílu. Harry je k Erice od začátku silně přitahovaný. A tak svůj vztah s Marin ukončí s vidinou mnohém přijatelnějšího romantického svazku.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?
4

Mickey a Grace – Gangster Squad: Lovci mafie

3

Finch a Stiflerova máma – Prci, prci, prcičky

2

Mac a Gin – Past

1

Michael a Anna – Ten třetí

V romantickém dramatu Ten třetí má spisovatel Michael (Liam Neeson) aférku s mladou ženou jménem Anna (Olivia Wilde). V době natáčení bylo Neesonovi 69 let a Olivii Wilde 29 let. Obrovské věkové rozdíly se pro filmy s Liamem Neeson staly jakýmsi základním kamenem. Zatímco Neeson je s každým filmem starší, herečky, které zosobňují bod zájmu jeho postavy ve filmech (milenky, manželky, přítelkyně, apod.) jsou o patnáct let mladší. V případě filmu Ten třetí dokonce o čtyřicet let. Jsem si jistý, že mu takováto koncepce filmových párů nevadí. A stále se nalézají daleko mladší herečky, které jsou ochotné hrát jeho bod zájmu ve filmech. Takže jim to nejspíš nevadí, ale naopak jsou pravděpodobně rády za tuto příležitost.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com

Předchozí článekRecenze: Píseň zimy, kniha plná zvláštních tónů
Následující článek5 knižních hrdinů, kteří by mohli být prezidentem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four × five =