Fantastická zvířata a kde je najít: Hon na hlavní postavu u konce?

Po předběžných zprávách, že se jako úspěšný znalec magických tvorů Newt Scamander objeví Matt Smith (Pán času), teď přichází mnohem pravděpodobnější varianta jménem Eddie Redmayne. Plánovaná trilogie Fantastická zvířata a kde je najít bude natočena podle stejnojmenné knižní předlohy autorky Harry Potter série J. K. Rowlingové. První díl má premiéru naplánovanou na 17. listopadu 2016 a další díly potom vyjdou vždy s dvouletým rozestupem, v roce 2018 a 2020. Minisérie zasazená do čarodějnického prostředí nám přinese zcela nový příběh i postavy.

fantastic-beasts-and-where-to-find-them-book-do textuZápletka se točí kolem mladého zoologa Newta Scamandera, který se po ukončení studií v Bradavicích a krátké kariéře na Ministerstvu kouzel v roce 1918 vydává na pouť za účelem zmapovat a sepsat všemožné kouzelné tvory. Své snažení o devět let později završuje vydáním učebnice, podle které byl film pojmenován. Díky ní konečně získává slávu a respekt. Celé dobrodružství je zasazeno do New Yorku v bouřlivém roce 1920 a jeho tajné čarodějnické komunity.

S novou zápletkou ze starých dobrých Bradavic se vrací i známá jména jak režiséra Davida Yatese, který měl pod palcem poslední čtyři díly „potterovské“ série, tak producenta Davida Heymana. Svou scénáristickou prvotinu vypracovala sama spisovatelka Rowlingová podle už dříve zmíněné učebnice z Bradavic. Ta je spíš referenční příručkou, která obsahuje soupis zvěře a některé základní informace o pisateli Newtovi. Nečekejte tedy pokračování Harryho Pottera, děj filmu se bude odehrávat nějakých sedmdesát let předtím, než Harry, Ron a Hermiona započali své kouzelnické studium.

KOUKNI SE  Ferry má vlastní seriál. Proč se na něj od listopadu na Netflixu dívat?

Když Warner Bros., pod jejichž střechou snímek vzniká, oslovili spisovatelku s návrhem na zfilmování její knížky, nasadili jí tím brouka do hlavy. Sama to komentovala slovy: „Vždycky jsem říkala, že bych ráda znovu navštívila kouzelnický svět, kdybych měla nápad, ze kterého bych byla unešená, a je to tady.“ Také uvedla, že přenechat převedení nápadu na stříbrné plátno jinému autorovi bylo „velmi obtížné“. Odtud také vyplynulo její rozhodnutí, žerowling_a se sama chopí tvorby scénáře. Ačkoli v téhle oblasti zatím nemá zkušenosti, producent Heyman mluvil na premiéře filmu Paddington o její práci velmi potěšeně: „Jo (Rowling) napsala skvělý scénář. David Yates režíruje a příští rok můžeme začít natáčet. Jsem opravdu nadšený.“

A teď konečně k obsazení. Variety aktualizovaly informaci, že se jejich zdroje vyjádřily o Eddiem Redmaynovi jako o žhavém kandidátovi, ačkoli ještě čeká na oficiální nabídku. Eddie nedávno obdržel Oskara, Zlatý Globus a BAFTA ocenění za vynikající výkon v životopisném dramatu Teorie všeho. Také se v poslední době objevil například v „Jupiter vychází“ nebo muzikálu Bídníci. To všechno jen zvyšuje šance na jeho obsazení. Kromě oznámení, že Redmayne usiloval o hlavní roli badatele Newta, bylo také odhaleno, že existují a zřejmě jsou k mání další čtyři hlavní role, pro dvě americká děvčata a dva chlapce. Půjde snad o nové kouzelníky a kouzelnice? Celá tahle novinka je zajímavá nejen vyhlídkou, jak se talentovaný Eddie pouští do titulní role, ale také podporuje domněnku, že se hledá herec kolem třicítky. Režisér má proto v rukávu ještě pár dalších možností. Volí mezi už zmíněným Mattem Smithem (32 let) a Nicolasem Houltem (25 let), jak udal The Wrap. Při hledání ideální tváře fiktivního spisovatele je tedy věk očividně důležitým faktorem.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná

Pokud se chcete dozvědět o čarodějné trilogii trochu víc, můžete si přečíst https://www.kukatko.cz/clanky/10-veci-ktere-musite-vedet-chystanem-harry-potter-filmu/ 

 

Jitka Vorálková

www.cinemablend.com, www.comingsoon.net, www.collider.com, www.harrypotter.wikia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 + seventeen =