Devátý život Louise Draxe: Křehká hranice posedlosti

aaron-paul-sarah-gadon-ninth-life-of-louis-drax-set-08Režisér a scénárista Alexandre Aja, vlastním jménem Alexandre Jouan Arcady, přichází s novým thrillerem Devátý život Louise Draxe. Francouzský hororový mág, známý pro své snímky Hory mají oči, Zrcadla a Rohy, dávno získal stálé místo mezi hororovou elitou. Teď přichází s překvapivou změnou žánru. Napínavé drama podle stejnojmenné předlohy Liz Jensen čeká premiéra 20. října.

Hlavním hrdinou je teprve devítiletý Louis Drax. Jeho krátký život byl poznamenán neštěstím – každý rok prodělal nějakou skoro-smrtelnou nemoc nebo nehodu, od salmonelózy přes botulismus až k zásahu elektrickým proudem a zlámaným kostem. Přesto si vesele říká „nešika“. Teď, na jeho deváté narozeniny, přichází další a možná poslední tragédie.

Rodiče Natalie a Peter vyráží se svým synem při příležitosti jeho narozenin na piknik poblíž Sanfranciského pobřeží. P1070551.RW2Nehoda na sebe nenechá dlouho čekat, chlapec padá z útesu a v nemocnici umírá. Jako zázrakem však o dvě hodiny později procitá k životu a nakonec zůstává v komatu. Teď je na špičkovém specialistovi, Dr. Allanu Pascalovi, aby se dopátral příčině chlapcovy nehody. Za pomocí často neortodoxních technik odhaluje pravdu o Louisově životě, a čím blíž je pravdě, tím víc démonů nachází. Jak je to s Louisovým ošálením smrti? A jak do rovnice zapadají jeho rodiče?

Devátý život Louise Draxe přinese poutavý mix napětí a rodinného dramatu. Výbornou předlohu britské autorky zpracoval do podoby scénáře herec Max Minghella (Agora). Ten převzal práci po svém zesnulém otci, Anthonymu Minghellovi, a vedle své herecké kariéry si tak otevřel dveře i do světa scénáristiky.

KOUKNI SE  Hvězda seriálu Fauda Lior Raz bojuje proti Hamásu

jamie-dornan-9th-life-louis-drax-picturesSnímek láká především na prvotřídní obsazení. V roli případem posedlého doktora Pascala totiž neuvidíme nikoho jiného, než hollywoodského oblíbence Jamieho Dornana. Ten se bude snažit proniknout do Louisovy mysli a vrátit jí zpět do života. „Myslím, že se někteří lidé nechtějí probudit, dokud se necítí v bezpečí,“ tvrdí Pascal  v traileru.

Zajímavou roli si v příběhu zahrají také rodiče. Podle synopse nám totiž naservírují možná víc tajemství, než Louis sám. Vyhrocená hádka na pikniku způsobila synův pád. Jeden z rodičů z místa nehody zmizel. To z něj dělá v probíhajícím vyšetřování podezřelého číslo jedna. Je ale skutečně na vině?

Překvapení nám potom nachystá nezvykle blízký vztah matky a syna. Louis má totiž určité zvláštní sklony a je očividně buď nadaný, narušený nebo oboje. „Myslím, že můj syn je anděl“, tvrdí matka. Pravdu však bude muset DR.9th Pascal teprve objevit.

Není jasné, zda je Louis Drax požehnání, nebo prokletí, to se ukáže až po říjnové premiéře. Jisté je jen to, že snímek nabídne úžasnou atmosféru napětí a fantasie, podpořenou výjimečným obsazením. Sarah Gadon, představitelka Natalie, disponuje velmi delikátní krásou, která pomáhá dokreslovat tíživé klima snímku. Její retro šatník a křehká, stylizovaná dokonalost přináší do díla svůj díl nadpřirozena. Dále uvidíme Jamieho Dornana jako nezvykle odhodlaného dětského psychologa, Aarona Paula v roli Louisova odtažitého otce, Molly Parker jako Dalton, Aidena Longwortha v roli Louise a další.

KOUKNI SE  Ferry má vlastní seriál. Proč se na něj od listopadu na Netflixu dívat?

 

Jitka Vorálková

 

www.imdb.com, www.comingsoon.net, www.theguardian.com, www.latimes.com, www.indiewire.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 + 16 =