Co nenechat v knihkupectví

Novinky v knihkupectví (zdroj Pixabay.com)

Letošní jaro je opravdový ráj pro knihomoly. Vyšlo tolik parádních knižních novinek, že se deštivé počasí hodí a ani nás moc nemrzí, že nemůžeme pobíhat na sluníčku a užívat si jarní paprsky.
Hlavním tématem na pultech v knihkupectví jsou dlouho očekávaná pokračování oblíbených sérií. Na některé jsme čekali věky, u jiných jsme prostě jen zvědaví, co se bude dít dál. Ať je to tak nebo tak, musíme je mít všechny. Takže jestli se do některého knihkupectví v brzké době chystáte, připravte si pořádnou tašku.

4Akta Iluminae: Obsidio

Třetí, poslední a milionkrát odkládané pokračování vesmírné ságy z budoucnosti je konečně tady. Napínavý a originálně zpracovaný příběh mladých hrdinů ze zničené stanice a lodi jde konečně do finále. Tentokrát se hrdinové vydávají na dlouhou a nebezpečnou cestu do osídlené části vesmíru, aby dovedli přeživší do bezpečí a dopřáli všem konečně klidný život. Nic ale nejde tak hladce, když se do mise opět vloží zákeřná a ničitelská organizace, která potřebuje akutně zahladit důkazy o svých předchozích činech. Včetně posádky únikové lodi.
Osvědčený styl vyprávění i grafiky oživí nové postavy a konečně se seznámíme i se zapisovateli hlášení z předchozích dílů.
Tak hurá do toho, pořádně si užijte přes 600 stran finále napínavého příběhu. A moc netruchlete, něco nám říká, že tahle knížka ze série nebude poslední ;).

3
Kronovy děti

Svého pokračování se konečně dočkala i česká a nadmíru oblíbená distopie od Pavla Bareše Projekt Kronos.
Bareš svou prvotinou vzbudil pořádný rozruch v knihomolských řadách už před 2 lety. Válkou zničený a ponurý Downtown bojující o své místo na světě si získal srdce a pevné místo v knihovně u spousty čtenářů.
Po těžkém a krušném boji na tom Downtown není o moc líp. Městu vládne mafie a občanská válka je na spadnutí. Lidé ztrácí naději a přestávají bojovat se zdánlivě nepřemožitelným nepřítelem. Malá naděje však ještě zbývá. Pořád je tu trojice temných hrdinů, kteří mohou téměř jistý osud města zvrátit. Dočkají se konečně Downtowneři klidu a my šťastného konce?

KOUKNI SE  Čerstvě napečené a voňavé knihy

2
Outsider

Ani Stephen King letošní jaro nezaspal a přihodil ke svému početnému dílu další novinku. Znáte to (alespoň u Kinga), malé městečko, brutální vražda, navíc spáchaná na dítěti, a jasné důkazy ukazující na nenápadného pachatele. Ale nebyl by to správný King, a vlastně ani správná detektivka, kdyby všechno bylo složitější, než se zdá. Vyšetřování se komplikuje a odhaluje stále děsivější skutečnosti. Je obviněný opravdovým vrahem?
Outsider je klasická kingovka – trochu nechuťáren, dost naturalismu, nějaké to tajemno a pohlcující atmosféra. Prostě King se vším všudy, přesně tak, jak jej milujeme.

1
Má chudinka Jane

A na závěr z trochu veselejšího soudku. Druhý díl plánované humoristické trilogie o různých historických Jane je tentokrát věnovaný literární postavě Janě Eyrové. Ať už originální příběh znáte nebo ne, nad knížkou se pobavíte. Trochu unylou předviktoriánskou hrdinku a jeden z nejznámějších příběhů o lásce ozvláštňuje jemný a celkem trefný humor a duchařina. A jednou z hlavních hrdinek je dokonce sama autorka původního příběhu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen − 17 =