Není mayovka jako mayovka a čínské thrillery jsou nej

Petr May se stal v žánru detektivních thrillerů fenoménem. Pojem “mayovka” už tak dávno nepatří populárním knihám s Vinnetouem a Old Shatterhandem Karla Maye, ale právě krimi případům z pera Petera Maye. Každá nová “mayovka” je fanoušky dlouhodobě očekávaná. Dlužno dodat, že Peter May své fanoušky nenechává čekat. Je více než plodným autorem. Není člověk ten, který by se zavděčil všem. May se o to však snaží a tak své spisovatelské dovednosti rozdělil do třech směrů. Jeho srdce patří na vzdálené Hebridy. Studené a nevlídné podnebí je tak blízké severské krimi. Na druhou stranu je jedním tělem s Enzem,  brilantními detektivním talentem ze série Akta Enzo. A duše? Ta patří čínským thrillerům. Americká patoložka a čínský detektiv Li jen řeší zapeklité případy stejně jako svůj velmi složitý a očividně osudový vztah.

Právě čínské thrillery činí “mayovky” výjimečným zjevem na poli detektivní literatury a zaslouží si pozornost. Peter May jde do hloubky případu i pod kůži Margaret a Li Jena. Orientální kulisy a společenské rozdíly  rodných zemí obou hrdinů jsou exoticky pikantním kořením příběhů. V jednu chvíli nevíte, co je napínavější, zda vyšetřování, nebo  jejich láska.

Příběh o děsivých vraždách, které spojuje ještě děsivější tajemství. První svazek série čínských thrillerů. Čínský detektiv Li Jen pátrá spolu s americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou po vrahovi vysoce postaveného vládního vědce, jehož děsivě ohořelá, doutnající mrtvola byla nalezena v pekingském parku. Té noci, kdy vědec zemřel, došlo k dalším dvěma vraždám, které jsou s jeho smrtí záhadně spojené. Detektiv Li cítí, že musí hrát o čas a že mu tentokrát jeho čínská důkladnost nebude k ničemu. Nakonec neochotně požádá o pomoc Margaret, která je zkušenou odbornicí na uhořelé oběti. Jak odkrývají jednu vrstvu případu za druhou, odhalují prav

KOUKNI SE  4 nejlepší knížky o depresích pro mladé

du, jež svou děsivostí předčí i jejich nejhorší noční můry.

Zpátky

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eleven + sixteen =