Červený trpaslík se vrací na televizní obrazovky. Připomeňte si 10 nejlepších hlášek z kultovního seriálu.

Legendární seriál Červený trpaslík zná asi opravdu každý, a kdo ne, určitě někdy slyšel alespoň jednu z proslulých hlášek. Ať je to například Holly připodobňující Kochanskou k posypu na chodníky nebo Rimmer hovořící o své hromádce „zbytků“ jako o trusu z myšího albína. Všichni víme, že kultovní seriál Červený trpaslík má milion skvělých hlášek. My jsme tentokrát vybrali deset, které stojí za to si připomenout.

1Holy a IQ

Na začátek by to chtělo něco z „Konce“. A co jiného než právě jedny z prvních slov počítače lodi Červený trpaslík: „Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku“.

 

2Kočka

Kdo by neměl rád kočky. Určitě kapitán Hollister. Pamatujete na scénu v prvním díle, kdy se provalí, že je na lodi kočka a patří právě Listerovi? Lister samozřejmě zapírá, že o žádné kočce neví, dokud mu kapitán neukáže právě jeho fotku s kočkou Frankensteinem, kterou si Lister poslal vyvolat do laboratoře na lodi.

Lister: Pane, za předpokladu, že bych tu kočku měl. Je to jenom předpoklad… co byste s Frankensteinem udělal?
Hollister: Poslal bych ho našim lékařům, aby ho rozřezali a analyzovali.
Lister: Aaa, pak by ho dali zase dohromady?
Hollister: Listere, ta kočka by byla mrtvá.
Lister: Ale, se vší úctou, co z toho má ta kočka?

3Únos (Kryton s Kocourem)

Rimmer je velmi „oblíbený“ společník na lodi Červený Trpaslík. Náklonnost jeho kolegů se ukázala i při jeho zmizení v červeném světle ve čtvrté sérii, kdy Kryton naléhavě pronese: „Unesli pana Rimmera!“ „Tak rychle pryč, než nám ho zase vrátěj!!!“ odpoví Kocour.

KOUKNI SE  Nejvýdělečnější animované filmy všech dob

4O smrti

Vždy vás zajímalo, jaké to asi je po smrti? I na to má tento seriál odpověď! Kdo jiný by to mohl vědět lépe než právě Rimmer. A jeho moudrý poznatek? „Smrt? Je to jako být na dovolené s partou Němců.

5První setkání s Krytonem

Jedna z velmi důležitých postav – Kryton. Jak se k nám ale tento android dostal? To se dozvídáme v sedmém díle, kdy se na lodi Červený Trpaslík ozve volání o pomoc z havarované lodi Nova 5. Ozve se právě Kryton a mimo jiné oznámí, že se na lodi nachází tři důstojnice. Posádka celá nažhavená na ženy vyrazí na Novu 5, ale nenajde nic jiného než tři kostry. Zde se odehrává rozhovor mezi Krytonem a Rimmerem:

Rimmer: Jsou mrtvé už celá staletí!
Kryton: Ne!
Rimmer: Ano!
Kryton: Vy jste lékař?

6Rychlost pošty

Co třeba scéna, kdy se objeví Holly a začne si s Rimmerem a Listerem pohrávat, aby uhodli, co se stalo. Po chvilce se dozvídáme, že přiletěl poštovní modul a Holly vystihne pocity z pošty každého z nás:

Holly: Hledá nás od našeho odletu, dostihl nás, když jsme se obrátili.
Lister: Takže to trvalo tři miliony let!?
Holly: Jo, co chceš, obyčejný poštovní průměr…

7Nehybné předměty

Rimmer: Krytone, nemohli bychom letět trochu rychleji? Aby nás nepředbíhaly i nehybné předměty?

8Obranné štíty

Další z hlášek se objevu poměrně často, ale vždy s jinou variantou. Zaručeně si alespoň jednu verzi pamatujete.

KOUKNI SE  Brad Pitt a Angelina Jolie zjistili, že nemají dceru, ale syna

Kocour: Proč nespustíme obranné štíty?
Kryton: To je přímo vynikající návrh, má jen dvě drobné vady: za prvé žádné obranné štíty nemáme, za druhé nemáme žádné obranné štíty. Teoreticky jde o jednu vadu, ale považoval jsem ji za tak významnou, že jsem ji uvedl hned dvakrát.

9Vyspělá technika

Jak všichni víme, loď Červený trpaslík disponuje jedinečnou technologií a její úroveň krásně popsal Lister, když Kryton popisoval neznámý objekt: „Je jasné, že mají mnohem vyspělejší techniku než my.“ A na to Lister: „To měl i albánský státní podnik na pračky.“

10Běhání

Jednou si takhle šel Rimmer zaběhat po palubě lodi, což už je samo o sobě vtipné. Já vím, ale zpět ke scéně. Nikdo asi nezapomene na Rimmerovo: „Teď stop! 6 minut 47 sekund, to není zlý čásek na kilásek. Škoda, že jsem běžel jen 300 metrů.“

Pro ty, kdo nemají dost, máme dobrou zprávu na konec – Červeného Trpaslíka můžete nově sledovat na Prima Comedy Central každý pátek od 22:00. Konec hlášení!

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × 2 =