Bez výčitek: Pomsta, záchrana světového míru a osobní drama

Režisér Stefano Sollima a videotéka Amazon představuje akcí našlapaný trailer na špionážní thriller s Michaelem B. Jordanem. Jedná se o filmovou adaptaci knihy Bez výčitek od autora bestsellerů Toma Clancyho, který je zodpovědný za desítky akčních a špionážních románů.

Scénář připravil zkušený Taylor Sheridan, který pro Sollimu napsal drsný thriller z mexického pohraničí Sicario 2: Soldado. Vedle toho napsal neo-western z texaského zapadákova Za každou cenu nebo atmosférickou detektivku ze zasněženého Wyomingu Wind River ve vlastní režii. Také je showrunnerem úspěšného seriálu Yellowstone o moderních kovbojích a ropných magnátech. Vypadá to, že si se Sollimou rozumí a nyní nám představují trailer na svojí novinku. Mimo jiné 14. května má Taylor Sheridan premiéru svého nového survival thrilleru s Angelinou Jolie Kdo mi jde po krku na HBO MAX a ve vybraných amerických kinech.

Hlavní postavou tohoto špionážního thrilleru je tajný agent John Clark, který po vzoru Jasona Bourna nebo Johna Wicka disponuje celou škálou bojových umění a o akční sekvence určitě nebude nouze. Michael B. Jordan hraje hlavního hrdinu – příslušníka Navy SEAL a tajného agenta Johna Clarka, kterému komando ruských vojáků vyvraždí rodinu.

Clark se tak ocitá na cestě odplaty a nežije ničím jiným, než dopadením a potrestáním viníků. Jediným jeho hnacím motorem je touha pomstít se za ztrátu své rodiny. Clarkovi nadřízení vraždu jeho milovaných nehodlají řešit a agentův vztek jenom roste. Zakořeněný hněv žene agenta k radikálnímu řešení – vydává se pomstít rodinu na vlastní pěst. Clark se ocitá na nebezpečné misi úplně sám a ztrácí ponětí, komu věřit. Zároveň během své vendety narazí na tajný plán, který má vyvolat světovou válku mezi USA a Ruskem. Jeho osobní spory a zármutek musí pryč. Teď musí zachránit svojí vlast, rodinnou čest dát stranou a odvrátit celosvětovou katastrofu.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná

Agent se nebojí ostré akce a bitky muže proti muži tu jsou na denním pořádku. Nechybí automobilové honičky, drastické přestřelky a stylové detonační scény plné ohně a výbuchů. Trailer slibuje svižně postříhaný stylový thriller, který kombinuje brutální a velkolepou akci s osobním dramatem o ztrátě svých milovaných.

Snímek by měl přiblížit začátky Johna Clarka a odstartovat filmovou sérii inspirovanou Clancyho špionážním světem. Film bude mít premiéru na streamingové platformě Amazon Prime Video už 30. dubna 2021.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eight − 6 =