7 monster, která ve Falloutu 4 nechcete potkat

Krajina se ve Falloutu 4 zmutovanými zvířaty jen hemží. Většinou hráče čeká boj se smečkami divokých psů nebo ozářených krtků. Čas od času se ale podaří narazit na nepřítele, který je skutečnou výzvou i pro hráče na vysoké úrovni. Pro následující článek jsme pro vás našli několik z nich.

Deathclaw

Tuhle potvoru nepřehlédnete. A pokud ano, udělá s vámi rychlý proces. Páračů, jak se jim už tradičně říká v českém jazyce, ve hře moc nepotkáte, ale každý souboj s nimi bude stát za to. Koneckonců byli vyšlechtěni ještě před atomovou válkou, aby byli nasazováni ve vojenských konfliktech. deathclaw
Zásadní je držet si je od těla. Pokud nějakého potkáte na otevřeném prostoru, je nejlepší utéct někam, kde na vás nebude moci útočit. Třeba se schovat do ruiny domu, nebo vyskočit na nějakou skálu. Zkrátka dostat se z dosahu jeho vražedných pařátů. Ale pozor – občas po vás bude i metat kameny, takže neusínejte na vavřínech a buďte na pozoru. Když ho potkáte v prostředí, kde je dostatek úkrytů (například ve městě), nepředstavuje vážný problém.

Chcete-li si zalovit, běžte třeba do lokace Robotics Pioneer Park. Můžete ale i zavítat do lokace Museum of Witchcraft, kde s nimi je povedený vedlejší quest.

Supermutant behemont

Pokud budete ve Falloutu 4 potkávat supermutanty, většinou budou relativně inteligentní a bojovat s vámi budou především střelnými zbraněmi. Existují ale i behemonti, kteří připomínají spíš zvířata. Inteligence moc nepobrali, ale predátory z nich dělá jejich velikost a síla. Naštěstí jsou to samotářští tvorové. behemont

Musí se na ně podobně, jako na jiná velká zvířata – držet si odstup a útočit na ně z vhodného úkrytu. Ovšem behemont velice rád vrhá na své oběti balvany na velkou vzdálenost. A to poměrně přesně. Účinek v místě nárazu je zničující a na vyšší obtížnost budete rádi, když jej vůbec přežijete. Zaručeně úspěšným postupem je odpravit ho na velkou vzdálenost odstřelovací puškou, protože hloupý behemont vůbec nebude tušit, která bije a bude jen bezmocně běhat sem a tam. Nejspíš vůbec nezjistí, odkud na něj střílíte. Pro jistotu si ale plácek před sebou zaminujte pro případ, že by vás objevil. To ho zpomalí a vám dá šanci utéct. Jestli s některým chcete poměřit síly, vyražte do lokací Natick Banks, Walden Pond, nebo Sunshine Tiding co-op, kde je pravděpodobnost jejich výskytu vysoká.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Swan

Jestliže vás obyčejní behemonti už nudí, přijměte výzvu od Swana – unikátního behemonta, který se schovává v Bostonu v lokaci Boston Common. Za mohutného řevu na vás vyskočí z jezírka uprostřed parku a vrhne se na vás, metaje při tom kamení. swan

Ve své podstatě je to jen další behemont, ale obtížnost souboje s ním vězí v tom, že si nedokážete pořádně držet odstup. Boston Common nenabízí pořádný úkryt a pokud zaběhnete mezi bloky domů, kde by se už jakž takž krýt dalo, Swan se vrátí do svého jezírka a obnoví se mu zdraví. Boj tak končí tam, kde skončil. Jediný rozdíl je zpravidla v tom, že jste o něco polámanější a lehčí o nezanedbatelné množství munice. Nejlepší možností je se na boj pečlivě připravit – zaminovat celý park ještě před začátkem boje a pak Swana zasypat výbušninami. Pak už jen stačí běhat po parku a snažit se, aby Swan nevynechal žádnou minu, kterou jste na něj nastražili.

Zářící ghůl

Ghůlů se ve Falloutu 4 vyskytuje nespočet druhů. Ti zářící jsou ovšem možná nejnebezpečnější, protože způsobují poškození radiací už svou pouhou blízkostí k vám.ghul Ještě větší poškození radiací vám způsobí, když vás zasáhne a sám má tuhý kořínek. Problém tedy zářící ghůl představuje sám o sobě. Potkávat ho však budete především ve společnosti dalších ghůlů, mnohdy ukrytých. Při souboji s takovými čtyřmi až pěti ghůly se už zapotíte. Zářící ghůl navíc čas od času oživí některé své padlé spolubojovníky. Výskyt ghůlů je relativně hojný a budou to vaši častí protivníci. Spolehněte se, že někdy se mezi nimi objeví i zářící. Nejlepší je, když je zaregistrujete z dostatečné vzdálenosti, aniž by si vás všimli a máte v ruce odstřelovací pušku. Po prvním výstřelu vás sice nejspíš objeví, ale pokud máte dobrou výzbroj a především mušku, stihnete se s nimi vypořádat, než k vám doběhnou. Ve vnitřních prostorech je to už náročnější, ale stále se to dá zvládnout. Mimořádně účinné jsou na ghůly výbušniny.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Mirelurk queen

Královna otravných krabů je několik metrů vysoká, velmi odolná a dokáže vrhat kyselinu na několik desítek metrů. Většinou ji navíc doprovází další mirelurkové, kteří ve větším množství představují problém sami o sobě.queen

Díky bohu se královen ve hře moc nevyskytuje a pokud ano, zaregistrujete je zpravidla už zdálky. Pozor si dávejte na plážích a v mokřadech. To představuje problém, protože boj s nimi tak většinou probíhá v otevřeném prostoru, kde se není moc za co krýt. Za takových podmínek existuje jen jediná rada – mějte u sebe dostatečný arzenál a rozvážně miřte. Střelba do jejího krunýře je jen plýtvání municí.

Pokud o takovou výzvu stojíte, najdete ji v rámci questu Taking Independence, kde bude představovat finálního bosse.

 Radškorpion

Radioaktivní škorpioni se častěji vyskytovali v předešlých dílech, ale i ve Falloutu 4 na ně sem tam narazíte.scorpion

O to horším jsou protivníkem. Čas tráví většinou pod zemí, odkud na vás vyskočí, pokud se k nim přiblížíte. Pak už se do vás pustí klepety a svým jedovatým žihadlem. Než se vzpamatujete, může být už po vás. Důležité jsou tedy vaše reflexy. Po útoku je ideální přikročit k okamžitému útěku. Ač jsou radškorpioni rychlí a obratní, vás nedoženou. Pak už se stačí otočit k útoku a vyřídit si to s nimi po svém, ale pozor – radškorpioni někdy zalezou pod zem a po chvilce se vynoří za vámi. Počítejte s tím. Jejich výskyt je většinou náhodný, ale jistě některé najdete v lokaci Glowing sea.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Yao guai

Pod tímto názvem se ve skrývá zmutovaný medvěd. Ve Falloutu 4 představuje poměrně exotického, za to vážného nepřítele.yaoguai

Tahle hora svalů, drápů a zubů se na vás pravděpodobně vyřítí z nějakého křoví a zastihne vás nepřipravené. Málokdy jej zaregistrujete zdálky a jako první. Yao guai je rychlý, ale naštěstí neohrabaný. Pokud budete odvážně stát, zatímco se na vás vrhá, a uhnete až v poslední možné chvíli, získáte chvíli času na odběhnutí o něco dál a možnost vystřelit do něj pár ran. Bude to sice trvat celkem dlouho, ale časem ho takto není problém udolat. Pokud jich je víc, není tato taktika tak účinná, ale jsou to naštěstí tvorové samotářští. Jejich výskyt je náhodný, ale s jedním se setkáte i v rámci questu Reunions.

 

Jan Marek

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eleven − seven =