6 tipů na české knížky pod stromeček

Už dlouhé roky patří mezi nejoblíbenější vánoční dárky knihy. Není se čemu divit, každý pořádný knihomol ví, že správně vybraná knížka může být víc, než univerzální dárek, co zabaví na jeden večer.

Naštěstí je vždy z čeho vybírat, knihkupectví sestavují žebříčky oblíbenosti, instagramy jsou plné doporučení a z toho množství nádherných a skvělých knížek by se člověk zbláznil. Česká knižní scéna letos kupodivu mezi vánočními bestsellery nezaostává a rozhodně má spoustu kousků, které pod stromečkem potěší. Pojďme se na ně podívat.

1Patrik Hartl: Nejlepší víkend

Nejlepší víkend

Podle předpovědí bude nejprodávanější knížkou letošního roku novinka od oblíbeného Patrika Hartla Nejlepší víkend. Klasický vztahový román tematicky řeší novoroční předsevzetí a jejich vliv na život i vztahy obyčejných lidí. Knížka není jen povrchní zábava, opět tady vyniká autorův um skvěle vystihnout problémy lidí dnešního světa. I když se jedná o román určený spíše ženám, své mužské publikum si taky najde.

2Radka Třeštíková: Veselí

Veselí

Nejskloňovanějším jménem české literární scény poslední doby je určitě jméno Radky Třeštíkové. A taky její poslední knížka Veselí pod stromečkem potěší řadu čtenářů. Po ženských románech a detektivce se Třeštíková vrhla na román s autobiografickými prvky. Příběh o mladé ženě, která se ve svém životě dostává na rozcestí a vrací se ke kořenům doplňuje typický humor autorky, nářečí Jižní Moravy a úvahy, kde všude a jak moc se spisovatelka inspirovala svým životem.

KOUKNI SE  Březnové knižní tipy

Klasická Třeštíková je čistě ženské čtení, takže ideální dárek pro maminky, babičky a manželky je jasný.

3Markéta Lukášková: Panda v nesnázích

Panda v nesnázích
Panda v nesnázích

Je libo silný a čtivý příběh s malým výletem do nedávné historie? Panda v nesnázích od Markéty Lukáškové má všechno. Mladá autorka si docela důrazně prorazila cestu na pulty i do podvědomí čtenářů už svou prvotinou Losos v kaluži. Druhá a zatím poslední knížka autorky je ale podzimní novinka a pod stromečkem potěší každého, kdo má rád netradiční beletrii a kdo fandí knížkám s hlubším příběhem. Na své si přijdou ženy i muži snad každé generace. Mrkněte na recenzi Pandy v nesnázích.

4Petra Stehlíková: Naslouchač

Naslouchač

Naslouchač Petry Stehlíkové sice není aktuální novinka, knížce ale chvilku trvalo, než se dostala na výsluní knižního světa. Propracovaná fantasy z české dílny ohromila mladší čtenáře a Stehlíkové se povedlo napsat dílo světové úrovně. Máte ve svém okolí milovníky fantasy, světů v daleké budoucnosti a promyšlených příběhů? Naslouchačem potěšíte teenegery i starší generaci čtenářů. Výhoda je, že vyšel už i druhý díl Faja, radost pod stromkem tak může být dvojitá.

5Vlastimil Vondruška: Husitská epopej

Husitská epopej

Pro někoho jasná věc, pro někoho překvapení, ale současným českým nejprodávanějším autorem není nikdo jiný, než historik a spisovatel skvělých středověkých detektivek Vlastimil Vondruška.

Jeho Husitská epopej má stálé místo na pultech knihkupectví už od roku 2014 a letos se její fanoušci a milovníci české historie dočkali posledního sedmého dílu této obsáhlé ságy o významném období českých dějin.
Pokud hledáte něco míň faktického a více volnočasového, sáhněte po Vondruškových historických románech a detektivkách.

KOUKNI SE  Tři nejprodávanější knihy měsíce února 2023

6Evžen Boček: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Dobrou zprávou pro všechny milovníky lehkého českého humoru je návrat Aristokratky a jejích dobrodružství z malého zchátralého zámku Kostka. Knížky o poslední aristokratce jsou obvykle jednohubky a jinak tomu není ani u posledního dílu. Samozřejmostí je obvyklá dávka humoru, u kterého se čtenáři často rozesmějí nahlas. Tentokrát je ale děj doplněný o detektivní zápletku. Nemusíte se tedy bát už vyčerpaného příběhu.

Jaká dobrodružství se na Kostce stanou ve čtvrtém pokračování Poslední aristokratky si přečtěte v naší recenzi.

Autor: Martina Zoubková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen − 18 =