5 zloduchů, kteří si ve filmu zasluhovali lepší konec

Když jste filmový zloduch, tak nějak se od vaší práce očekává to, že umřete, nebo se vám alespoň stane něco hrozně špatného. Večer po práci můžete odložit svoji masku a sledovat dav lidí, jak proudí z kina s jemným úsměvem, protože ví, že svět je zase v pořádku. Dalo by se předpokládat, že existuje nepsané pravidlo, které říká, že čím větší padouch ve filmu je, tím s větším ohňostrojem musí zemřít. Jenže Hollywood si poslední dobou řekl, že ty největší zrůdy objevující se ve filmu, nechá zemřít jako nějaké ubohé vedlejší postavy. Přináším seznam pěti postav, které si zasloužily zemřít s větší pompou. 

Císař Palpatine – Star Wars

Jestli si Darth Maul zasloužil být rozpůlen vejpůl a hrabě Dooku byl popraven světelnými meči ve stylu nůžek, proč musel císař Palpatine zemřít tak potupující cestou. Dokázal stvořit imperium a zmanipulovat mnoho lidí do spárů Temné strany síly. A navíc střílel blesky! Jenže místo toho ho zhrzený napůl robotický otec hodí z věže. Měli se utkat v souboji. S blesky, hvězdnými meči a škrcením. Myslím, že za svojí kariéru provedl dost zla, aby si to zasloužil. Je také možné, že to nakonec Lucas myslel dobře. Hodně se teď spekuluje o tom, kdo je tajemný loutkař v sedmém dílu Star Wars. Je to Palpatine, který přežil?

 

Venom – Spider-Man 3

Pamatujete si ten pocit, když na vás koukala černá příšera z plakátu na nového Spider-Mana? Vypadal jako nepřemožitelná esence vyždímaná z duše nějakého pěkně zakořeněného emaře. Venom byl pěkně ďábelský od začátku do konce. Ale smrt byla zklamáním. Koho napadlo, že největší nepřítel Spider-Mana bude zabit přerostlým xylofonem. Venom byla v komixu nesmrtelná hmota. Tahle hmota přitahovala I agenty S.H.I.E.L.D.u, kteří se jí několikrát pokoušeli zkoumat. Stejný názor ale neměli scénáristé Spider-Mana. Stejně jeho odchod mohl být lepší než pouhé zneškodnění pomocí dětské zvonkohry, protože takové ponížení si ani černý plivanec nezaslouží. 

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

 

Joker – Temný rytíř

Joker je největší nemesis v Batmanovské sérii. Víte ale, jak ve filmu umřel? Ne? Protože neumřel! Ono se s ním nestalo vůbec nic. Zmizel. Režisér Nolan se rozhodl ho opustit v temné okrajové čtvrti fiktivního města Gothamu. V pokračování Temný rytíř povstal se nezmiňuje vůbec. Joker je pohon, který z Batmana dělá muže činu a doplňuje ho. Nemůže přece zmizet do dálky. Proč se v DC rozhodli, že musí ze scény pryč? Je dost možné, že se báli fanouškovské reakce. Jen těžko by se nám vybíralo mezi smrtí Jokera a jeho zmizením. Zmizení se nakonec pravděpodobně zdálo producentům a scénáristům jako ta lepší možnost. Ale my, fanoušci, to špatně neseme. Joker by měl vysvětlit tu díru v příběhu, kterou zanechal.

 

Saruman – Pán prstenů

Tolkienova kniha by vydala na pět hodin čistého štěstí. Pět hodin je ale na kino trochu moc. Proto se muselo přejít k jistým šetřícím opatřením. Jedním z nich je to, že Saruman musel umřít co nejrychleji. Museli jsme prostě věřit tomu, že ten zlý děda sedící ve věži a házející kameny na elfy byl prostě postava hodná odstranění. Scénář to rychle odbude a pokračuje dál doufajíc, že si nikdo nevšimne, že druhý nejsilnější kouzelník ve Středozemi si zaslouží trochu tvrdší boj. Souboj s Gandalfem by byl mnohem lepší varianta. A také by se ve filmu měli ukázat všechny jeho zločiny. Pomalu to vypadá, že Saruman je postavička z Erbenovy Kytice. 

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Všichni padouši ze Scooby Doo – Série Scooby Doo

Pomyslné žezlo smůly drží všichni padouši televizní série Scooby Doo. Čtverice dětí a ustrašený pes totiž vždy přijdou s vysvětlením každé záhady, která jim padne pod ruce. Nikoho nezajímá, jak moc byly vaše zločinecké úmysly geniálně promyšlené! Na Freda a jeho pastičky si nepřijdete. Dávejte pozor na nohy, protože nikdy nevíte, jestli nešlápnete na nějakou smyčku. Možná by to někdy chtělo originálnější odhalení chamtivého padoucha, který ve většině případů strašil, aby získal levně nemovitost. Nakonec nezbývá než zakřičet: „Všechno by mi to prošlo nebýt vás a toho hloupého psa!“ 

 

 

Jiří Makovský

Předchozí článekJméno jako maska – pseudonymy slavných autorů
Následující článekDavid Moreau připravuje adaptaci komiksu Alone (Seuls)

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

9 + eleven =